فرمول یک ایران – مدیر فراری، متیا بینوتو اعلام کرده است که مشکلات مربوط به دوام قطعات تیم نگران کننده است چراکه فقط یک مشکل اصلی نیست و شامل تعداد زیادی از موارد است.

تیم فراری در بحرین، اتریش، آلمان و روسیه 2019 با مشکلات موتوری روبه رو شد. شاید نقص گرندپری بحرین بیشترین ضرر را به تیم وارد کرده باشد چراکه شانس پیروزی آن گرندپری را از چارلز لکلرک گرفت. راننده موناکویی در برزیل هم با پنالتی مواجه خواهد شد چون تیم مجبور شده است موتور ماشینش را تعویض کند. این موضوع تاثیر مخربی روی رقابت چارلز با سباستین فتل و مکس ورشتپن بر سر جایگاه سوم قهرمانی رانندگان دارد. متیا بینوتو گفت:

ما در بحرین با چارلز مشکل داشتیم، در تعیین خط اتریش با فتل و بعد هر دو ماشین در آلمان با مشکل مواجه شدند. پس از آن هم که در سوچی مشکل داشتیم.

تمامی این مشکلات بر اثر خرابی قسمت متفاوتی بودند. این فقط یک مشکل خاص یا مجموعه ای از یک مشکل نیست و این نگرانی بیشتری به وجود می آورد.

چون اگر شما یک مشکل داشته باشید به حل آن می پردازید. این موضوع که ما با مشکلات متعددی رو به رو هستیم، نشان می دهد که پروسه رسیدن به قطعاتی با دوام تر به اندازه کافی قوی نبوده است.

سباستین فتل و چارلز لکلرک - بحرین 2019

سباستین فتل و چارلز لکلرک

آخرین قهرمانی فراری در سال 2008 بوده است و آخرین قهرمانی تیمی هم به سال 2007 و قهرمانی کیمی رایکونن برمی‌گردد.

در حال حاضر مرسدس شش سال است که پشت سر هم قهرمان می شود و یکی از رقبای جدی آن ها فراری است. از نظر بینوتو دوام قطعات تاثیر کلیدی در این رقابت دارد:

چیزی که به آن نیاز داریم افزایش دوام قطعات است. اگر دوام بیشتری داشته باشیم، پیروزی های بیشتری به دست می آوریم و فکر می کنم این یک موضوع کلیدی برای ما است.

برای آینده و رسیدن به قهرمانی، ما باید دوام قطعاتمان را افزایش دهیم.

متیا بینوتو همچنین تایید کرد که تیم از نیمه دوم فصل روی حل مشکلات دوام ماشین تمرکز کرده است:

طراحان اولین قدم هستند. به شیوه طراحی و ارزیابی ریسکی مربوط است که در راستای توسعه دوام قطعات به وجود می آید. پس تمام فلسفه این موضوع همین است.

این موضوع زمان بر است. اما از آن جایی که ما این مشکل را از بحرین داشتیم، سعی کردیم که آن را بهتر کنیم.

5 دیدگاه

 1. Mr.Abed

  4

  0

  فکر کنم آمریکا رو از قلم انداختن

  من که خیلی وقت پیش گفتم آقای بینوتو لطفا از ایران خودرو و سایپا قطعات رو تامین نکن برادر من.

  • REZA.M

   1

   0

   ایشون فرانسه رو هم از قلم انداختن.فقط اونجایی که گفته اگه قطعات دوام بیشتری داشته باشن میتونیم بیشتر برنده بشیم رو نمیفهمم تا حدودی.یعنی چی؟یعنی الان سرعت کافی برای شکست مرسدس رو دارید ولی دوام قطعات اجازه نمیده ازش استفاده کنید؟

   • میلاد

    0

    0

    فکر می کنم بیشتر منظورش متوجه این هستش که پیروزی رو در بحرین و سوچی که کاملا دست یافتنی بود رو به دلیل خرابی از دست دادن و پیست‌های دیگه چه توی تعیین خط و یا مسابقه.

   • Reza.MC

    0

    0

    یعنی اینکه برد توی بحرین، سوچی، حتی برد احتمالی در آلمان و اتریش هم به خاطر عدم دوام قطعات از بین رفتند.

 2. MERC

  0

  0

  اصن جنس ایتالیایی و دوام؟!
  برو قطعاتتو بده ژاپن واست بسازه