فرمول یک ایران – توتو ولف می گوید که هیچ تضمینی وجود ندارد که مرسدس پس از فصل 2021 در فرمول یک بماند با اینکه تمامی اتفاقات به آن ها پیشنهاد می دهد که حضور در این ورزش را ادامه دهند.

مذاکره بین مرسدس و مالک فرمول یک، لیبرتی مدیا بر سر شرایط جدید برای حقوق تجاری در جریان است و ولف می گوید که شک و تردید کمپانی مادر مرسدس یعنی دایملر، در مورد ادامه حضور به عنوان مالک تیم در حال افزایش است. مدیر تیم مرسدس گفت:

همه چیز نشان دهنده ماندن ما است اما هیچ چیز تضمین شده نیست. ما در میانه مذاکره برای توافق نامه کنکورد جدید هستیم. در ارتباط با این موضوع – و مستقل از آن – در حال بحث در مورد توسعه خودرو ها و تأثیرات آن بر ورزش هستیم. (با توجه به چالش خودرو و مسابقات کاملا الکتریکی)

توتو ولف ، والتری بوتاس و لوئیس همیلتون

توتو ولف ، والتری بوتاس و لوئیس همیلتون

ولف در توضیح اینکه چه عواملی در این تصمیم گیری نقش دارند، افزود:

دنیای خودروسازی در کدام جهت توسعه می یابد؟ فرمول یک به عنوان یک بستر مرتبط با سرگرمی و فناوری در چه فرمی قرار دارد؟ به عنوان یک برند که اولین خودروی آن یک ماشین مسابقه ای بوده، آیا ما می خواهیم در درازمدت روی این پلتفرم بمانیم؟

یک مدل فراری طور وجود دارد که می گوید:”ما برای همیشه انجامش خواهیم داد. ما ماشین مسابقه ای و جاده ای می سازیم”.

مدل های دیگر می گوید که:”ما نمایش بسیار موفقیت آمیزی داشتیم. چیز بیشتری برای اثبات کردن وجود ندارد. حالا به سراغ کارهای دیگری می رویم”. هر دوی آنها استراتژی های محتملی هستند.

8 دیدگاه

 1. mohamad tomcat

  2

  0

  یکی از راههای پیش بینی وضعیت آینده به هم ارتباط دادن تصمیمات و اتفاقات حال حاضره. چند وقت پیش که مکلارن هم برای تامین پاور یونیت با مرسدس قرارداد بست اینطور به قضیه نگاه کردم:
  قانون تامین ۳ پاوریونیت از یک برند(قرارداد با ویلیامز مکلارن و ریسینگ پوینت)+ نمایش خیره کننده سلطه بر دوران هایبرید و کسب تمامی عناوین + آینده خودرو ها که الکتریکی خواهند شد +سرمایه گذاری مرسدس در فرمولا ای و از همه مهمتر اینکه خود توتو ولف سرمایه گزار بسیار هوشمندی است+ احتمال اینکه مرسدس نتواند با قوانین جدید بازهم به سلطه اش ادامه دهد و کاهش ارزش سهام = دلایل قوی میتواند باشد برای خداحافظی در اوج و ادغام امکانات موجود با مکلارن و ادامه دوران گذشته مکلارن مرسدس

 2. mehdi vettel

  1

  3

  مدل های دیگر می گوید که:”ما نمایش بسیار موفقیت آمیزی داشتیم. چیز بیشتری برای اثبات کردن وجود ندارد. حالا به سراغ کارهای دیگری می رویم”. هر دوی آنها استراتژی های محتملی هستند.

  با این استراتژی دوم مرسدس حال نمیکنم
  خیلی مسخره اس که کلا تو یه رقابتی شرکت نکنی بعد تو ظرف ده سال بیای و به اندازه سی سال یه تیم بودجه بذاری وسط و کل رقابت ها رو قبضه کنی و فک کنی که خیلی شاخی

  بله موقعی شما میتونی چیزی رو اثبات کنی که حداقل سی سال تو این ورزش باشی و در مواقعی که شرکت با افت سهام و هزار مشکل دیگه سرکار داره بازم ماشین رقابتی تحویل بدی

  چیزی که غیر از فراری تو فرمول یک از هیچ تیم دیگه ای ندیدیم
  حتی مکلارن و ویلیامز هم افت های شدیدی داشتن ولی فراری خیلی کم پیش اومده که خیلی افت کنه و معمولا ماشین رقابتی داده بیرون

 3. Ehsan m

  1

  1

  اولین کامنت
  صد در صد میمونن…اینکه خودشونو به فراری نزدیک کنن و جزو مطرح های فرمول یک نوین باشن خیلی وسوسه کننده ست.
  جدا ازون فرمول یک خیلی به اعتبار و تکنولوژی برند مرسدس در کل کمک میکنه….چه از لحاظ در آمد چه از لحاظ مطالعات و تحقیق و توسعه

 4. 5red16

  5

  0

  امیدوارم بمونه
  اما تفاوت فراری با بقیه همینه
  فراری حتی تو روزای سختش هم فرمول یک رو ترک نکرده
  واسه همین هم به قول توتو ستاره دنیای فرمول یک هس
  اگه تا وقتی برنده باشی بمونی که هنر نیس
  حالا میفهمم چرا باید فراری نفوذش بیشتر باشه…
  چه خوشمون بیاد چه نیاد فراری یه جورایی محافظ و ضامن فرمول یک هست
  در کل امیدوارم بمونه
  چون تیم خوبی دارن

 5. Ali

  0

  1

  به نظر خیلی منظورشون سادس، مرسدس مثل فراری حق وتو میخواد، وگرنه برای چی باید تهدید به رفتن از فرمول یک کنن اونم وقتی که میدونن شانس قهرمانی و کسب اعتبار دارن، بودن در فرمول یک ضرری براشون نداشته

 6. Behzad

  0

  0

  هر وقت تغییرات زیادی قراره اتفاق بیوفته تیم هایی که منافعشون ممکنه به خطر بیوفته گزینه های روی میزشون رو میشه!
  فعلا مرسدس یکی از مخالفین شمایل 2021 هستش و خواستار تعویق اون بوده و اگر احساس کنه نتونه قهرمانی بیاره میره سمت اتحاد قدیمی خودش مکلارن مرسدس.
  با وضع موجود فکر نکنم تشکیلات مثل دوره ی تغییرات قبلی مرسدس رو بازی بده و در نهایت به مرسدس به عنوان تامین کننده انجین نگاه کنه.

دیدگاه خود را بیان کنید