موتوجی پی ایران – قهرمان موتوجی پی، مارک مارکز اذعان کرد که پس از عمل جراحی حساسش ممکن است که در اولین تست پیش فصل موتوجی پی 2019 که در سپانگ برگزار می شود، با صد درصد آمادگی اش حضور نداشته باشد.

موتورسوار هوندا پس از پایان فصل 2018 موتوجی پی یک عمل جراحی بر روی شانه خود انجام داد و آن هم به دلیل دررفتن متعدد دست او در سال گذشته بوده که از جمله ی آن می توان به گرندپری ژاپن و پس از کسب عنوان قهرمانی اشاره کرد.

عمل او موفقیت آمیز بوده و او گفت که هدفش آمادگی کامل برای مسابقه قطر است که در ۱۹ اسفند برگزار می شود:

واضح است که شانه من 100 درصد برای تست سپانگ آماده نیست، اما هدف من آمادگی حداکثری برای گرندپری قطر است.

این عمل جراحی از آنچه که ما انتظار داشتیم، حساس تر و دشوارتر بوده است. من چهار ساعت در اتاق عمل بودم، زیرا پیچیده تر از آنچه بود که حتی پزشکان انتظار داشتند.

آنچه که قبلا نیز گفتند، دوره ی نقاهت سه الی چهار ماه خواهد بود اما من به سختی در حال کار کردن هستم.

مارک مارکز 2017

مارک مارکز

آخرین مصدومیت مارکز به اواخر 2013 برمی گردد و در ابتدای 2014 او عملکرد فوق العاده ای داشت و ده مسابقه ی ابتدایی فصل را با پیروزی پشت سر گذاشت. مارکز اما معتقد است که در حال حاضر وضعیت کاملا متفاوت بوده و او نگران تشدید شدن مصدومیتش است:

تست پیش فصل 2014 نیز بسیار دشوار بود زیرا اولین تست موتوجی پی ام بود و مصدوم نیز بودم و پس از یک ماه و خورده ای دوری، مستقیما به مسابقه ی اول رفتم اما بهترین فصل برایم رقم خورد.

به هر حال من فکر می کنم وضعیت الآن کاملا متفاوت است، جراحی بزرگی بوده و  آسیب جدی به شانه ام وارد شده و چیزی است که من تمام سال گذشته درگیر آن بودم اما در حال حاضر من احساس می کنم که بیشتر بهبود یافتم. شروع آرامی خواهم داشت زیرا نمی خواهم حتی یک تصادف کوچک دیگر داشته باشم و در این وضعیت قرار گیرم، پس نیاز است که صبور باشم.

دیدگاه خود را بیان کنید