فرمول یک ایران – پس از انکه در لحظه شروع مسابقه فرمول یک مکزیک 2019، سباستین فتل و لوییس همیلتون نزدیک بود که باهم برخورد کنند، راننده فراری بیان کرد که آینه های جدید فرمول یک، راننده را مجبور می کند که شرایط را حدس بزند.

سباستین فتل که در این مسابقه توانست مقام دوم را کسب کند، در مورد این لحظه خطرناک با راننده مرسدس بیان کرد که:

من فکر می کنم که نقطه کور در رانندگی فرمول یک از ابتدای دوران اختراع آینه ها تا به الان وجود داشته است و من مطمئن نیستم که از دست ما راننده ها کاری برای تغییر این وضعیت بر بیاید.  قطعا در دور اول، اکثر این فکر که دیگران در چه موقعیتی هستند بر مبنای حدس و گمان است مخصوصا وقتی که به پیچ ها وارد می شوید. گاهی اوقات این قضیه کارساز می باشد و گاهی اوقات هم نه. من باور دارم که همه ما اینجا هستیم تا بهترین خودمان باشیم و معتقدم که در پیچ اول نمی توانیم پیروز مسابقه شویم ولی می توانیم بازنده شویم. فکر نمی کنم که از این بابت کار زیادی از دست ما ساخته باشد.

فتل در مورد اتفاق بین خودش و همیلتون نیز بیان کرد:

من او را ندیدم. او در پایان مسابقه به سراغم آمد و در این مورد از من پرسید و من به او گفتم که من هیچ قصدی مبنی بر هول دادن او یا چیز دیگری نداشتم. در لحظه ای که مسابقه شروع شد من تمام تلاشم را کردم که بتوانم به خلا چارلز برسم سپس به آینه های راست و چپ خودم نگاه کردم و این لحظه ای( که به چپ نگاه کردم) بود که من لوییس را دیدم که سپس به سمت راست رفتم ولی قبل از این لحظه اصلا او را ندیدم. ما در این آینه ها هنوز می توانیم دید خوبی داشته باشیم ولی یک سری زوایایی هستند که نمی شود آنها را دید.

لوییس همیلتون و سباستین فتل در کنفرانس مطبوعاتی در این مورد باهم شوخی هایی را داشتند و بیان کرد که عملکرد بهبود یافته سب برای فرمول یک و طرفداران این ورزش بسیار مهم است، سپس ادامه داد:

اخیرا سب دوباره خیلی خوب رانندگی می کند، این خیلی خوب است که او دوباره فرمش را پیدا کرده است. طبیعتا ما می خواهیم که نبردهای چرخ به چرخ بیشتری را باهم داشته باشیم اما در خیلی از این پیست ها متاسفانه اصلا نمی شود که نزدیک شد.

7 دیدگاه

 1. amirhosein

  2

  2

  امیدوارم ماشین های فرمول یک اینقدر خوب بشند که خود ماشین خودبه خود از تصادف پیشگیری کنند تا دیگه تو فرمول یک حتی نگیم :نزدیک بود تصادف بشه

  به امید اینکه روزی این اتفاق بیفته

 2. S5

  13

  1

  اینکه سب دوباره خوب رانندگی میکنه بخاطر پکیج آیرودینامیکیه که فراری از سنگاپور ازش استفاده میکنه و ماشینو تا حدودی مطابق سبک رانندگی سب کرده وگرنه همونطور که جنسون باتن گفت سب استعدادش از دست نداده بوده که بخواد دوباره به دست بیاره

  • mehdi vettel

   1

   1

   کو گوش شنوا و چشم بینا
   هی می‌گفتیم بابا این ماشین لامصب اصلا مناسب سبک رانندگی سب نیست بعد میگفتن چرند نگید و جُک نگید

   حالا از بعد سنگاپور دیگه پیداشون نیست

دیدگاه خود را بیان کنید