موتوجی پی ایرانولنتینو روسی می گوید که اگر یاماها دیوانه نباشد، باید تمام موانع را کنار زده تا فابیو کوارتارارو را برای سال های فراتر از 2021 حفظ کند.

موتورسوار فرانسوی که اولین فصل حضورش را در موتوجی پی تجربه می کند، عملکرد خیره کننده ای را با کسب پنج سکو و چهار پول پوزیشن تا به اینجای فصل داشته است. در مسابقه گذشته در تایلند نیز با مارک مارکز، قهرمان فصل 2019 موتوجی پی رقابت تنگاتنگی را داشت و در پیچ های آخر پیروزی را به موتورسوار رپسول هوندا داد. روسی می گوید که این مسئله بسیار برای یاماها مهم بوده تا فابیو را حفظ کند اما بدیهی است که این اتفاق با بازنشستگی او و هم تیمی شدن فابیو با ماوریک وینالس همراه است.

روسی گفت:

انتظار داشتم که او بسیار سریع باشد زیرا او از زمان بچگی اش بسیار سریع بود اما هیچکس انتظار چنین عملکردی را نداشت. بنابراین عملکرد او ویژه بوده و قطعا در سال بعد همه می خواهند که کوارتارارو را بر روی موتور خود بیاورند.

برای 2021 نیز قطعا یاماها کوارتارارو را می خواهد، اگر دیوانه نباشد.

مارک مارکز، فرانکو موربیدلی و فابیو کوارتارارو - اسپانیا 2019

مارک مارکز، فرانکو موربیدلی و فابیو کوارتارارو – اسپانیا 2019

هم تیمی فابیو، فرانکو موربیدلی نیز گفته که او کار خود را به خوبی انجام داده اما کوارتارارو باورنکردنی بوده است. روسی نیز در ادامه افزود:

او بسیار سریع و قوی است و مرتکب اشتباه نمی شود.

سواری او با یاماها عالی است و به نظر من او بسیار در ترمزگیری قوی بوده زیرا به خوبی می تواند موتور را متوقف کند.

9 دیدگاه

  • alireza_h

   5

   3

   روسی باید امسال بازنشسته می‌شد. به عنوان کسی که سالها والنتینو براش نماد موتور سوار درجه یک بوده، اصلا تحمل دیدن این فصل و پنجم ششم شدن‌هاش رو توو مسابقات نداشته و ندارم! امیدوارم مارک مارکز این روزهای روسی رو ببینه و توو اوج خداحافظی کنه! سن اصلا شوخی بردار نیست… و نمی‌شه توو دهه پنجم زندگیت باشی و با جوون‌ها رقابت کنی

   امیدوارم برای سال بعد والنتینو تجدید نظر داشته باشه و فرصت رو احتمالا به برادر خونده‌ش بده برای حضور توو تیم دوم موتو جی پی یاماها! و کوارتارارو هم توو تیم اول یاماها ببینیم سال بعد

   • حميد

    1

    1

    سن فقط يه عدده.
    الان تام كروز ٥٦ سالشه ولي داره تو هاليوود ميتركونه مثل يه جوون سي ساله. فيلم اكشن last blood سيلوستر استالونه ٧٠ ساله در حال اكرانه الان.
    ابي تو سن ٧٠ سالگي همين اخيرا البوم جديدي داده به اسم لاله زار كه به اعتقاد خيلي ها بهترين البومش بوده تا به الان.
    راجر فدرر تو تنيس همينطور.
    بوفون تو يوونتوس.
    دكتر سميعي بالاي ٨٠ سالشه داره مغز عمل ميكنه در صورتي كه تو سن ٧٠ سالگي خيلي ها راه رفتن هم يادشون ميره.
    بالاي ٩٠ درصد امتيازاتي كه الفارومئو تونسته كسب كنه رو كيمي رايكونن ٤٠ ساله كسب كرده.نه جيووناتزي جوون!
    ابراهيموويچ فقط يكي دو گل كم اورد و اقاي گل MLS نتونست بشه.
    الان كارگر ٧٠ ساله داريم تو كشور خودمون كه اندازه ٥ تا جوون كار ميكنند.
    و خيلي هاي ديگه…
    به قول خودت روسي رو نميتوني ببيني پنجم ششم ميشه! خب وقتي با موتور ياماها جلوي خيلي از جوون ها با موتورهاي خيلي بهتر تموم ميكنه يعني مسئله سن مطرح نيست. تو استين پابه پاي الكس رينز جوون و كله خراب پيشتاز بود تا اخر مسابقه. روسي جلوتر از خيلي جوون ها چندتا سكو هم گرفت امسال. كاري كه به عنوان مثال جووان مير با موتور خيلي بهتر از ياماها(سوزوكي)نتونست انجام بده.
    فقط بايد حرفه اي زندگي كرد.
    كلا بحث سن خيلي بحث تلقيني و شرطي اي هست. اوني كه از يه سني به بعد نميتونه عملكرد خوبي داشته باشه دليلش اينه كه از اول عمرش خودشو شرطي كرده رو اين مسئله كه از يه سني به بعد نخواهد تونست!
    ضمنا اين خيلي لذتبخش و الهام بخشه همين حضور روسي تو موتوجيپي و اتفاقا كلي انگيزه ايجاد ميكنه واسه جوونها اينكه ده سال از اخرين قهرمانيش ميگذره اما هنوز با ٧ قهرماني ركورددار موتوجيپي هست و جوونها موقع هر سبقت از روسي يا دفاع جلوش كلي ميتونن انگيزه بگيرن.
    روسي انقدر عملكرد خوبي داشته قبلا كه الان شما انتظار داري چون اول نميشه خدافظي كنه!

 1. McLaren F1

  4

  0

  اومدن کوارتارارو به تیم اول یاماها جز ناامیدی و از بین رفتن ذوق و اشتیاقش هیچی براش نداره
  باید امیدوار باشه جای لورنزو بره هوندا وگرنه نه با یاماها نه با دوکاتی خبری از قهرمانی نیست

  • حميد

   1

   0

   دوكاتي رو گذاشتي كنار ياماها!؟ شوخي كه نميكني!؟
   دوكاتي همين الانم بهترين موتور رو داره.
   يادت نره موتور رپسول طبق موتورسواري ماركز توسعه پيدا كرده و ممكنه كوارتارارو هم مث امسال لورنزو به مشكل بخوره تو هوندا. بعد از اعتراضات لورنزو نسبت به موتور و شايعاتي مبني بر اينكه هوندا ميخواد يه موتوري مناسب سبك لورنزو طراحي كنه كارخانه هوندا سريع تكذيب كرد و گفت چون ماركز با همين موتور عملكرد عالي اي داره هيچ نيازي به تغيير موتور احساس نميشه و عملا توپ و تقصير رو انداخت تو زمين لورنزو.
   بالاي ٨٠ درصد موفقيت هاي ماركز به خاطر استايل موتورسواري خودش هست و نه لزوما خود موتور رپسول.
   من مطمئنم اگه ماركز تو ياماها هم بود حداقل ٦-٧ تا برد مياورد و رقابتش براي قهرماني سال بود.
   اينا معنيش بي عرضگي بقيه موتورسوارها نيست اصلا، ماركز بهترين موتورسوار تاريخ هست كه از بدشانسي بقيه تو اين دوره زماني داره مسابقه ميده.

  • حميد

   1

   0

   دوكاتي و هوندا تو مسابقه تقريبا شبيه به نظر مي رسند هم از نظر سرعت تو كفي، شتاب خروج از پيچ و… منتها دوكاتي براي همه موتورسوارها راحته ولي جزء به جزء موتور هوندا طبق استايل ماركز طراحي شده.
   با در نظر گرفتن اين موضوع نتيجه ميگيريم همين الانم دوكاتي بهتر از هونداست. مخصوصا واسه كوارتارارو.

دیدگاه خود را بیان کنید