موتوجی پی ایرانولنتینو روسی می گوید که هنوز علت سرعت بدش در مسابقه موتوجی پی آراگون را درک نمی کند، مسابقه ای که در آن دکتر با فاصله 23.6 ثانیه ای نسبت به برنده در جایگاه هشتم قرار گرفت.

دکتر نیز مانند دیگر موتورسواران یاماها، ماوریک وینالس و فابیو کوارتارارو لاستیک های هارد عقب و مدیوم جلو را بر روی موتور خود بسته بود اما آنها مسابقه را در رده های چهارم و پنج به پایان رساندند. روسی گفت:

می دانم که سرعتم عالی نبود و واقعا برای رقابت سکو نیز کافی نبود اما من امیدوارم و انتظار دارم که قوی تر باشم. مسابقه دشواری بود زیرا مانند دیگر موتورسواران یاماها با لاستیک عقب هارد شروع کردیم.

ماوریک و فابیو نیز مشکلاتی را در پایان مسابقه داشتند اما من پس از پنج الی شش دور چسبندگی لاستیک های عقبم را از دست دادم.

متاسفانه کند شدم و سرعتم کاملا بد بود اما مشکل از لاستیک ها نبود؛ بیشتر مشکل مربوط به موتور و تنظیمات بود، زیرا ما در نیمه دوم فصل اصلاحاتی را روی موتور انجام دادیم و من در کل رقابتی تر بوده ام.

اما من همیشه چنین مشکلی را با لاستیک های عقب داشته ام و من بیشتر از کوارتارارو و وینالس آسیب دیده ام.

ولنتینو روسی، تست قطر 2019

ولنتینو روسی

روسی از تست های میزانو در حال استفاده از سوئینگارم کربنی (مربوط به سیستم تعلیق عقب موتور) و اگزوز جدیدی است که هم تیمی اش از این اگزوز استفاده نمی کند. از روسی پرسیده شد که آیا این آپدیت ممکن است یکی از عوامل مشکل چسبندگی موتور باشد:

من پیش از این در اتریش و سیلوراستون نیز چسبندگی لازم را نداشتم و در آنجا نیز با موتور قدیمی بودم. بنابراین برای من موضوع چیز دیگریست.

4 دیدگاه

 1. ايزديار

  11

  1

  دو سال پيش خيلي رقابت بيشتر بود
  يادمه لورنزو، روسي، ايانونه، ماركز،دوي، كراچلو ، پدروسا، زاركو ، ميلر و يكي دو تاي ديگه تا اينجاي فصل لااقل يك برد داشتن
  اما از پارسال رقابت كمترو كمتر شد
  واقعا ياماها عقبه، چون از روسي كه بگذريم ، وينالس هم درگيره با موتورش
  قطعا ماركز داره خوب با موتورش چفت و جور ميشه كه اين نتايجو ميگيره، قبلا لااقل بيشتر زمين ميخورد و رقابت قهرماني زنده ميموند اما حالا…
  در سريع بودن ماركز شكي نيست
  اما اين لعنتي و هوندا داره رقابتو از بين ميبره
  و يجوراي هيجان داره كمترو كمتر ميشه
  اگر مسابقه اي رو كسي بجز ماركزببره ، اون مسابقه ديدن داره
  چون هيجانش دو چندانه

  اين نظرم صرفا بابت هيجان بيشتر داشتن مسابقاته
  نه طرفدار دكتر بودنم

  • حسام

   5

   2

   خب بقیه هوندا سوارا چی میشن این وسط؟؟اگر سابقه تیم دوم یاماها رو پیگیری کنی میبینی که قبل از فابیو زارکو با این موتور عالی بود قبلتر پل اسپارگارو،بردلی اسمیت با این موتور نتایج خوبی گرفتن.
   بنظرم موتور یاماها سواری راحت تری به نسبت هوندا و دوکاتی داره،،اما کراچلو چند فصله که با موتور هوندا میجنگه

   • NavasaN

    2

    0

    بحث رو دو قطبی نکنید.به نظرم هوندا رو هم بگذاریم کنار یاماها با دوکاتی و حتی جدیدا با KTM هم اختلاف قدرت داره.این که موتور کم قدرت تر سواری بهتر و راحتتری داره که خب کاملا مشخصه.هر چی قدرت کمتر کنترل راحت تر

دیدگاه خود را بیان کنید