موتوجی پی ایران – تیم موتوجی پی کی تی ام به طور رسمی اعلام کرده که یوهان زارکو دیگر موتورسوار این تیم نبوده و برای ادامه فصل 2019، میکا کالیو جایگزین او می شود.

موتورسوار فرانسوی قراردادی دو ساله را با کی تی ام امضاء کرد اما این کمپانی اتریشی در ماه گذشته اعلام کرد که زارکو در پایان فصل جاری از این تیم جدا خواهد شد. پیت بیرر، مدیر موتوراسپورت کی تی ام نیز گفته بود که که موتورسوار فرانسوی با چشمان اشکبار خواهان پایان دادن به قراردادش با این تیم بوده است.

یوهان زارکو

یوهان زارکو

اما حالا کی تی ام خواستار خروج فوری زارکو از تیم بوده و مدیر تیم می گوید که اولویت های این تیم تغییر کرده است:

ما باید تصمیماتی می گرفتیم تا از استفاده حداکثری از منابع برای هدایت بدنه تیم موتوجی پی مان به سمت درست، اطمینان حاصل کنیم. ما قویا معتقد هستیم که میکا کالیو در این لحظه به لطف دانش و پیشینه اش، می تواند ما را یاری دهد.

میکا توانایی ش را بر روی RC16 ثابت کرده و ما از پیوستن دوباره اش به ترکیبمان خوشحالیم.

یوهان زارکو پیش از این نیز در مصاحبه ای اعلام کرده بود که پس از خارج شدن از تیم کی تی ام، ماندن در موتوجی پی اولویت اول اوست اما افزود که بازگشت به موتو2 و یا پذیرفتن نقش موتورسوار تست در یکی از تیم ها نیز می تواند یکی از گزینه های او باشد.

8 دیدگاه

 1. Sebbbbb

  5

  1

  مشكلش چي بود اخه؟ يعني زاركو نميدونه تو تيم هاي برتر جايي نخواهد داشت. تازه كي تي ام كه با سرعت نور در حال پيشرفته. واقعا بعضيا لگد به شانس خودشون ميزنن! بعضيا مث الكس ماركز چند ساله پشت در موتوجيپي موندن بعدا زاركو ميخواد از موتوجيپي بره موتو2 يا موتورسوار تست بشه! به حق چيزاي نديده و نشنيده.

  • Akbar (Ghasemi)

   3

   0

   الکس مارکز دو سال پیش پیشنهاد داشت از موتو جی پی اما گفته بود میمونه تا قهرمان بشه بعدش بیاد موتو جی پی

 2. Akbar (Ghasemi)

  3

  0

  زارکو فرانسویه نه اسپانیایی لطفا متن رو اصلاح کنین

 3. Mohammad.gh

  3

  0

  الکس مارکز که البته داره پله پله بالا میاد، ولی زارکو هم از موقعیت هاش استفاده نکرد، میخواست سریع باشه و تهاجمی سبقت بگیره، میزد همرو پرپر میکرد،کی تی ام اومد که اوضاش بهتر بشه بدتر شد، شاید با موتور نتونست هماهنگ بشه،
  2سال پیش پدیده بود، الان شده سیاهی لشگر
  یه اشتباه هم تو متن بود، زارکو فرانسویه

 4. NavasaN

  1

  3

  بی صبرانه منتظر حضور لورنزو بالداساری توی موتو جی پی هستم.اگه همین یکی دو ساله نیاد میسوزه ولی اگه بیاد میترکونه

  • Akbar (Ghasemi)

   2

   0

   اقا این بالداساری خوبه درست
   اما چرا فک میکنی آسه
   اگه ممکنه و اطلاعات خاصی ازش داری لطفا بذار حتما استفاده میکنیم
   ممنون

   • NavasaN

    2

    1

    فدای شما.بالدا خب یکی از استعدادهای اصلی موتو ۲ هستش و خب معرف حضور همس.اما چیزی که ویژه میکنه بالداساری رو چند تا چیزه…یکیش قد بلندشه که باعث شده استایل سواریش خیلی شبیه سیمونچلی بشه.دومیش سبک تهاجمیشه که خب معمولا اینجور سبک ها مورد توجه علاقه مندا هست.سومیش و چهارمیش اینه که ایتالیایی و از آکادمی vr46 هستش.این آخرین موردی که میخوام بگم از معایبشه ولی با سلیقه ی من همخوانی داره…اونم اینه که موتور سوار ریسه نه تایم گیری…ینی تایم هاش معمولا چشم گیر نیست ولی توی ریس خودشو نشون میده.کافیه همین گرندپری ای که آخر مسابقه با الکس مارکز تصادف کردن رو ببینی.از ۱۴ استارت زد و دور آخر توی صدر نشینی لو ساید کرد و خورد به الکس.
    در مجموع سلیقه هستش دیگه