فرمول یک ایران – با توجه به اتفاقی که در گرندپری بلژیک رخ داد، به نظر می رسید که سباستین فتل راننده اول تیم اسکودریا فراری تبدیل به راننده دوم تیم شده است، اما مدیر پیشین فراری”لوکا دی مونتزمولو” معتقد است که او هنوز راننده شماره یک است و فوق العاده فوق العاده در مسابقه دادن خوب است.

دی مونتزملو در مورد برد بلژیک و اولین برد تیم فراری اینگونه صحبت کرده است:

وجود سباستین برای برد ضروری بود، بدون حضور سباستین؛ برد لکلرک خیلی خیلی سخت می شد، چونکه سباستین می توانست چند دور همیلتون را پشت سر خود نگه دارد. برای من سباستین هنوز خیلی خیلی خوب است. باور دارم که ترکیب رانندگان ما فوق العاده است. شما در زندگی عادی خودتان نیز گاهی درگیر اوقات سختی می شوید. اما مطمئنم که او تمام ویژگی های لازم برای بازگشت به اوج خودش را دارد. امیدوارم که خیلی زود این اتفاق بیفتد.

دی مونتزملو در این مورد که فتل فقط با 8 امتیاز جلوتر از لکلرک است و آیا تبدیل به راننده شماره دوم شده است اینگونه صحبت کرده است:

فتل راننده شماره دو نیست. فتل راننده شماره یک است و چارلز در حال فراگیری از او برای تبدیل شدن به راننده شماره یک، این بسیار خوب است که ما در تیم دو راننده شماره یک داشته باشیم.

چارلز لکلرک، سباستین فتل و لوئیس همیلتون - بلژیک 2019

چارلز لکلرک، سباستین فتل و لوئیس همیلتون – بلژیک 2019

سباستین فتل نیز در مورد عملکرد خود در بلژیک بیان کرد:

من سرعت کافی را نداشتم. من با ماشین حس راحتی نداشتم. تایرهایم با سرعت زیادی فرسایش یافتند. من برای به دست آوردن چسبندگی(گریپ) با چالش های زیادی روبرو بودم تا در نهایت بتوانم خوب تایرهایم را مدیریت کنم، چون خودرویم بیش از اندازه ناپایدار و لغزان بود. در کل یک مسابقه سخت برای من بود. با توجه به این مسئله هم من مجبور شدم که زودتر به پیت بیایم و از آنجا مشخص شد که نمی شود این نتیجه را تا آخر مسابقه حفظ کرد. احساس می کنم که من بیشتر از (چارلز) لغزش و ناپایداری داشتم اما نمی دانم چرا.

 

چارلز لکلرک و سباستین فتل - بلژیک 2019

چارلز لکلرک و سباستین فتل – بلژیک 2019

فتل همینطور در ادامه بیان کرد:

خودروی ما آنطوری که می خواهیم نیست. ما خودرویی نداریم که بتوانیم با آن همه مسابقه را ببریم و فعلا برنامه ما این است که روی این موضوع کار کنیم. برای همین فکر می کنم که من و چارلز باید باهم در یک جهت کار کنیم به این دلیل که من باور دارم روزی به خودرویی دست پیدا می کنیم که می توانیم با آن برای قهرمانی جهان بجنگیم.

از دید تیم نیز مهمترین مسئله این است که ما دو نفر باهم هماهنگ باشیم نه اینکه روبروی هم باشیم در غیر اینصورت هرگونه عملکردی غیر از این یک اتلاف انرژیست. مرسدس ها در موقعیتی قرار دارند که می توانند هر مسابقه ای را در تقویم پیروز شوند. حتی شرایط در مونزا هم تماما به نفع ما نخواهد بود.

علامت هایی وجود دارد که به آن آگاه هستیم که می تواند ما را در موقعیت خوبی قرار دهد اما ما باید خوش بین و واقع بین باشیم. متغیرهای زیادی وجود دارند که در طول یک مسابقه رخ می دهند و می توانند تاثیرات متفاوتی را ایجاد کنند. تک دور یک مسئله است اما در روز یکشنبه تعداد دور های بیشتری وجود دارد و همینطور متغیرهای بیشتر، پیش بینی این مسئله سخت است اما ما قطعا تلاش می کنیم که یک نتیجه ای را بیشتر از آن چیزی که انتظارش را می رود بدست بیاوریم. ما آماده ایم.

15 دیدگاه

 1. REZA.M

  8

  3

  حق با شماست آقای لوکا دی مونتزمولو ولی این هفته فراری میخواد اول فتل رو بفرسته بیرون تا لکلرک از tow بگیره.
  درحالی که در مسابقه های قبل این موضوع که هر هفته یکی اول بره رعایت نشده.

  • Amin

   2

   7

   بهتره تعیین خط پارسال رو یکبار دیگه این بار با دقت بیشتری نگا کنی!
   کیو۳ ک اومدن برا آخرین دور فتل تو فاصله ۳.۵ ثانیه ای پشت لوئیز داشت دور میزد!اختلاف کیمی هم با فتل دقیقا بین ۳.۵ تا ۴ ثانیه بود
   اولا تویی ک میگی تو این فاصله تاثیر خیلی کمی داره ثانیا فتل هم تو لوئیز رو داشت،پس الکی بهانه نیارید برا اینکه نتونسته پول رو بگیره

 2. Amir5

  4

  0

  آفرین فتل راننده شماره یکه بعداز۱۰سال باید ببریم امید وارم ۲۰۱۵ یا۲۰۱۸ روکه تعین خط خوب بودن ولی مسابقه نه نشه وسب بیره

 3. ....kh:n....

  7

  2

  وتل بیشتر حرفهاش خطاب به لکلرکه.
  چون لکلرک فقط میخواد خودش پیروز بشه وبه کار تیمی اهمیت نمیده.
  وتل هم اگر این موضوع حتمی بشه براش میدونه چطوری مسابقه بده ولکلرک رو پشت خودش نگه داره.

  • حميد

   5

   2

   همين مسابقه ي بلژيك اگه وتل به هميلتون راه ميداد زود رد بشه، لكلرك نميتونست مسابقه رو ببره.
   طبق اطلاعات بعد مسابقه وتل 5 ثانيه زمان از هميلتون گرفت تو اون چند دور.

  • iman88

   1

   2

   میشه بگید دقیقا چندبار شرایط اسپا پیش اومده که چارلز به کار تیمی اهمیت نداده؟بحرین که از سب سبقت گرفت؟کانادا که حالا به هر دلیلی وارد معادله نشد؟یا اتریش.شایدم منظورتون اعتراضیه که به دستوراته تیمی میکرد.اسپا صحبت برد مسابقه بود نه اینکه رده این راننده رو بگیری بدی به اون یکی.اونجا اگر مسئله تیم مطرح بود نباید فرقی میکرد که کی 4 میشه کی 5.
   به هر حال خوشحالم فراری از این فاز اومد بیرون.

  • Seb_MOV

   1

   0

   امین برام خیلی جالبه بدونم این حجم از تنفر چه‌طور می‌تونه تو وجود یه‌نفر جا بگیره؟ بعید می‌دونم حتا احساسات هیتلر نسبت به یهودی‌ها و کولی‌ها هم بتونه در مقایسه با میزان نفرت کور تو از فتل قدعلم کنه… قضیه از کجا می‌آد دقیقن؟ چه اتفاقی برات افتاده؟ البته اگه فتل فنایی هم هستن که در مقیاس دکتر و امین از همیلتون نفرت عریان دارن، اونا هم اگه لطف کنن پاسخ بدن… چی می‌تونه این حجم عظیم از نفرت رو در یه آدم به‌وجود بیاره که اکثر آدما حتا نسبت به دشمن خونی خودشون هم حس نمی‌کنن؟! ممنون می‌شم، اگه هر کسی، مهم نیست فن کی باشه، تنفر و حس انتقام جویی از نوع امین و دکتر داره، کمی درموردش، دلایلش، و این‌که از کجا می‌اد و چه‌طور عمل می‌کنه کمی توضیح بده… می‌تونه خیلی روشنگر باشه… تشکر از همه‌ی دوستانی که همکاری می‌کنن

   • پرهام تحصیلی

    1

    0

    دوست عزیز بخش پایانی کامنت شما اصلاح شد بارها توضیح دادم این مورد رو برای بار آخر هم توضیح میدم که بعداً دوستان نپرسن اکانت من چی شد
    اینجا مکانی برای جذب فالوور تشکیل گروه یا جذب عضو برای گروه های دیگران نیست، به هیچ عنوان کامنتی که شامل آدر ایمیل اکانت صفحه گروه آدرس متن از سایت دیگر و چه و چه از این قبیل موارد تأیید نخواهد شد و در صورت تکرار اکانت مربوطه بسته خواهد شد، علت این داستان هم قدیمی تر های سایت خوب میدونن و مشکلاتی که به اسم سایت ما برای سایر اعضا ایجاد شد که هیچ ارتباطی به ما نداشته
    پس لطفاً برای جلوگیری از هرگونه سواستفاده از نوشتن این قبیل کامنت ها خود داری کنید

   • iman88

    0

    2

    Seb_MOV
    برادر من این حرفا چیه؟حالا یکی از یکی خوشش نمیاد.اصلا معتقده فلان راننده بدترین راننده تاریخه ف یکه.دیلیل نمیشه چون به مذاق ما خوش نمیاد به یه جانیه ادم کش تشبیهش کنیم.

 4. Seb_MOV

  1

  0

  ۱-من حق کسیو برای ابراز احساسات، طرفداری یا عدم طرفداری زیر سوال نبردم ۲- اگه منظور ادمین استفاده از ایمیل در کامنتمه و این‌که مشکلاتی به‌وجود می‌آره،هرچند درک نمی‌کنم اما اگه قانون سایته با کمال میل می‌پذیرم… ضمنن این اولین باره که چنین تذکری به من داده شده. اما ربطش به جذب فالوور و این جریاناتو نفهمیدم! مگه ایمیل فالوور داره؟ اگه دنبال فالوور بودم کافی بود اسم و فامیلمو بگم و نیازی به این حرفا نبود! تو سایت فورمولا وان دنبال فالوور برای کار آکادمیک می‌گردم؟! ۳-خوش اومدن یا نیومدن با تنفر محض و بستن گوش و چشم فرق داره، هرچند الان متوجه شدم که در این مورد اشتباه کردم، این‌جا جای این بحث نیست! باید بزنیم همدیگه رو تیکه پاره کنیم… موفق باشد.

  • iman88

   0

   1

   Seb_MOV عزیز
   امیدوارم از دست من دلخور نشده باشید.اینجا دور هم میخوایم یه چند ساعتی معاشرت کنیم و از تفریح مورد علاقمون حرف بزنیم.همین الان تو پست “تمرین دوم مونزا…”بچه ها دارن از اینکه چه قدر خوبه چند نفری دورهم جمع شدیم و یه علاقه مشترک داریم صحبت میکنن.اینجا سعی میکنیم با هم کنار بیایم.من خودم با چندین نفر بحثایه جدی داشتم و از هم انتقاد کردیم،حتی همدیگرو دلخور کردیم اما الان با همشون معاشرت دارم و بشدت برایه همدیگه احترام قائلیم.هنوزم با هم اختلافه نظرهایی داریم اما رفیقم هستیم.بازم میگم امیدوارم از دست من و پرهام جان ناراحت نشده باشی.فرستادن لینک و راه هایه ارتباطی و …قبلا دردسر درست کردن.بخاطر همین بچه هایه سایت یکم سخت میگرن.شاد باشی برادر

دیدگاه خود را بیان کنید