موتوجی پی ایرانخورخه لورنزو می گوید که دو تصادفش در ماه ژوئن که با مصدومیت و دور بودن از موتوجی پی نیز همراه بود، باعث شده که او به زندگی و همچنین تعهداتش به هوندا شک کند.

لورنزو شروع طاقت فرسایی را با هوندا داشته و در هیچ یک از هفت مسابقه ی ابتدایی فصل نتوانسته در بین ده موتورسوار برتر قرار گیرد. مشکلات موتورسوار اسپانیایی به همینجا ختم نشده و او پس از تصادف تمرین اول آسن هلند، دچار شکستگی مهره ستون فقرات شده و همان مسابقه و مسابقه بعد در آلمان را از دست داده بود، انتظار می رفت که او را در اولین مسابقه بعد از نیم فصل ببینیم اما تیم هوندا اعلام کرد که لورنزو دو مسابقه دیگر در چک و اتریش را نیز از دست می دهد و حالا پس از گذشت دو مسابقه، لورنزو به بریتانیا آمده تا بار دیگر سوار بر رپسول هوندا در مسابقات شرکت کند.

شایعاتی مبنی بر بازگشت او به دوکاتی و پیوستن جک میلر به هوندا در هفته های گذشته مطرح شد و لورنزو در کنفرانس بریتانیا به سوالات خبرنگاران اینگونه پاسخ داد:

من فقط می توانم بگویم که پس از دو تصادف شدیدی که داشتم که مهم ترین را آسن هلند می دانید اما توجهی به تصادفم در بارسلونا نکردید که آن نیز شدید بود…تصادفاتی داشتم که هیچ وقت در دوران حرفه ایم اینگونه آسیب ندیدم. اما خب وقتی که شما درباره عواقب مصدومیت ها صحبت می کنید، موضوع جدی می شود، راستش شک و تردیدهایی در من بوجود آمده بود.

تردید درباره زندگی ام، دوران حرفه ایم. انسان هستیم خب، و اینگونه شک و تردیدها عادی است. وقتی احساس کردم که بهتر شدم و بهبود یافتم، این تردیدها کم کم ناپدید شد و درباره ی تعهدم باید بگویم که این چالش کم و بیش از یک سال پیش شروع شد، وقتی که تصمیم گرفتم به هوندا بپیوندم.

چالش این است که بتوانید با موتور موتوجی پی هوندا رقابتی باشید، تا حداقل در برخی مسابقات برنده شوید، و دوباره پس از بهبود یافتنم، دانستن این موضوع که این مصدومیت آسیب جدی به سلامتیم در آینده وارد نمی کند، من دوباره احساس تعهد کردم تا این چالش را ادامه دهم.

من، آلبرتو پویگ (مدیر تیم) و هوندا را فراخواندم و به آنها گفتم که کاملا به این چالش متعهد هستم.

خورخه لورنزو و مارک مارکز - اسپانیا 2019

خورخه لورنزو و مارک مارکز – اسپانیا 2019

لورنزو همچنین افزود که از مدیر تیم خواسته تا به این شایعات بزرگ پایان دهد و از ماندن با هوندا مطمئن است:

من قرارداد دو ساله دارم. تا به الان از مشکلات عبور کرده ام اما قرارداد امضاء کردم و می خواهم با موتور نتیجه بگیرم، همانطور که در این 17 سال با دیگر موتورها گرفتم.

22 دیدگاه

 1. EnzO

  13

  20

  اخر عاقبت توانی توسال 2015 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  حالا مونده کی مارکز دچار این مدلی بشه خدا داند

  • حسام

   11

   13

   اونکه لگدپرونی یکی دیگه بود و عاقبتشم داره میبینه

  • حسین

   12

   9

   توانی نیست اولا.”ب” و “و” که کنار هم نیستن توی کیبورد.پس اشتباه تایپی نبوده!!!
   بعدشم تبانی با کی؟؟؟ با مارکز؟؟؟ مارکزی که خودش اینقدر بزرگ بود توی اون سن که هر دو فصل قبل رو قهرمان شده بود بیاد از اول فصل یا وسطای فصل که هنوز تو کورس رقابت بود,تبانی کنه که سوم شه؟؟؟ جلل خالق عجب دلیل منطقی یی
   اونوقت به جای سومین قهرمانی مقام سوم گیرش بیاد؟؟!!! خیلی آدم منطقی یی هستی.به قول دوستمون یکی دیگه لگد زده.هم قهرمانی هم اخلاقو باخته بعد به یکی دیگه نسبتش میدی؟؟

   • McLaren F1

    14

    11

    شما مطمئنی دقیق روسی رو میشناسی؟!
    احتمالا با شخص دیگه ای اشتباه گرفتیش
    بهتره اتفاقات اون سال یه بار بررسی کنی
    چیزی رو که تمام دنیا دیدن و شاهدش بودن بهتره انکار نکنی
    کثیف ترین تبانی تاریخ موتور سواری فراموش نمیشه هیچوقت

   • NavasaN

    17

    11

    مشهور ترین تبانی تاریخ بود داداچ.مارکز مسابقه رو ول میکرد تا پا پیچ دکتر بشه و تایم بگیره ازش.نگو نه که خودش هم تکذیب نکرده.مارکز الانشم اونقدری بزرگ نیس که کسی اونو الگو قرار بده.حتی الکس هم گفته مارک الگوم نیست.حالا برو ببین دکتر الگوی چند نفره؟سیمونچلی خدا بیامرز…بگنایا…فناتی…وییتی…بالداساری…مارینی…بسیانینی…موربیدلی… و خدا میدونه چنتا موتور سوار دیگه….
    خیلی راه مونده تا مارکز ها روسی بشن.

 2. حسین

  9

  5

  با اینکه مارکز رو واقعا بی رقیب میدونم و طرفدار مارکزم و خواهم بود,یه جورایی استعاد نهفته ی خورخه رو وحشتناک میدونم.برای همین خیلی دوسش دارم و دوست دارم بتونه ریتم خوب بگیره و اون استعدادشو بروز بده.هنوزم دیر نشده خیلی سنش بالا نرفته
  یه وقتایی یه کارای عجیب غریب میکنه از اینور بوم میفته یه وقتایی هم یه چیزایی رو میکنه که معلوم میشه استعداد و هوشش خارق العادس.نمونه اش موجلو سال 2017 من تا بحال همچین رقابتی توی مستقیمی ندیده بودم به عمرم(اون سرعت باور نکردنی توی مستقیمی موجلو که از چهارم پنجم میومد اول ولی تا آخر مسابقه ریتمشو نتونست حفظ کنه) یا اتریش پارسال خارق العاده بود به جرات میشه گفت از مارکز بهتر بود (البته با موتور قوی تر ولی موتورسواریشم فوق العاده بود.یا بارسلونا امسال اینجور که داشت میومد جلو اگر تصادف نمیکرد(که اونم تقصیر خودشه) قطعا اول میشد با فاصله یه جورایی مثل پدروسا 2016 تو میسانو بود که پرواز داشت میکرد
  خورخه یه استعداد نهفته وحشتناک داره ولی نمیتونه اونو رام کنه و با ریتم مناسب و یکنواخت گرفتن همیشگی و به خوبی از اون استفاده کنه.یادمون باشه این ریتم پایدار و همیشگیه که بزرگانی مثل روسی و مارکز رو تبدیل به این اسطوره ها کرده.نه فقط جرقه های مقطعی!

 3. آرشا

  8

  9

  همه می گفتن الان دیگه عیار مارکز معلوم میشه و نمیدونم مارکز رو به چالش می کشه از این حرف‌ها.
  امیدوارم جک میلر هم بیاد ببینیم میتونه موتور هوندا رو رام کنه. ویک رقیب خوب برای مارک بشه.

  • Hassan Mohebbi

   9

   7

   همش با خودم میگفتم خدارو شکر تو موتوجی پی طرفدار متعصب نداریم. الحمدالله این مورد هم پیدا شد.
   یعنی از زارکو شما میرسید به مارکز از یاماها و روسی شما میرسید به مارکز از هرچی پست تو موتوجی پی میگذارن شما میرسین به مارکز.
   بابا مارکز فوق العاده ست، شما نمیخواد در وصف کمالاتش کامنت متعصبانه بگذارید.
   در مورد جک میلر هم ایشون ادمی نسیت که بتونه خودش رو به چالش بکشه چه برسه مارکز رو. یکی مثل فابیو، رینز، اندره و شاید میر بتونن مارک رو به چالش بکشن (ولنتینو که دیگه جای خود دارد).

   • Akbar (Ghasemi)

    6

    9

    اتفاقا نظر شما متعصبانه تره!
    مگه چی گفته؟
    میگه همه میگفتن لورنزو هوندا دستش باشه چنین میشه و چنان میشه…
    همین روسی هم الان (تاکید میکنم الان) هر موتوری رو برداره حریف امادگی مارکز نمیشه…
    این راحت ترین حقیقتیه که میشه پذیرفت…
    مارکز توی اوجشه و روسی پا به سن گذاشته و منصفانه هم نیست که مقایسه اشون کنیم از خود دکتر هم بپرسن خلاف متعصبینش نظر میده…

   • Hassan Mohebbi

    7

    3

    دوست عزیز اکبر جان کجای حرف من متعصبانه بود.
    جوری این دوست و بقیه دوستان میگن متور هندا رام نشدنیه ادم فکر میکنه یه اسب وحشیه.
    من که همیشه گفتم تو کامنت بالا هم گفتم مارکز فوق العاده و در حال حاضر بهترینه. حالا این که بیای هی قهرمان های قدیم و جوون های با استعداد الان رو زیر سوال ببری که بگی مارکز فلانه این میشه کامنت متعصبانه.
    اگه واقعا این قدر موتور هندا بدرد نخوره چرا نمیره با موتورهای راحتتر مثل دوکاتی یا یاماها قهرمان شه و اینقدر خودش رو سوار این موتور نچرزونه.
    خودتون ب هتر از من میدونید موتور هندا قویه و مارکز هم درجه یکه. ولی عملکرد لورنزو دلیل بر این نیست که مارکز خدای موتور سواراست و هندا رام نشدنیه.
    هر کسی یه سبکی داره، مثل وتل که ماشین امسال فراری با سبکش نمیخونه مارکز بیش از پنج ساله تو هنداست و لورنزو سال اولشه و خودت بهتر میدونی که تو تعطیلات بین دو فصل جراحی داشته و هنوز به اون امادگی صد در صد نرسیده و فشار روانی این فصل هم روش اومده و تا اومد دوباره یه عملکرد خوب نشون بده دوباره دچار مصدومیت شد. پس شما این چیزها رو هم ببینید همونطور که در مورد وتل این ها رو میگید اینجا هم عدالت رو رعایت کنید بعد مارکز مارکز کنید.

    نوبت وتل که میشه سبک رانندگی همخونی نداره نوبت لورنزو و بقیه موتور سوارا که میشه موتور رام نشدنی هندا و مارکز خدا. این جور کامنتایی متعصبانه است

   • Akbar (Ghasemi)

    3

    2

    حسن جان
    با همه اوصافی که گفتی ما نمیگیم بیاد از ریس اول مارکز رو شکست بده لااقل دو بار تا حالا باید پشت سر مارکز تموم میکرد یا نه؟!
    عملکردش ضعیف تر از انتظار بوده…
    ماشین سب باب سبکش نیست اما ایا مثل لورنزو داره نتیجه میگیره؟

   • Hassan Mohebbi

    2

    2

    خب اکبر جان عملکرد ضعیف لورنزو ربطی به این نداره که مارکز سوار یه موتوریه که هیشکی نمیتونه رامش کنه. بابا خود لورنزو دوسال دوکاتی چی کار کرد؟ لورنزو بعد از ۲۰۱۵ دیگه لورنزو سابق نبود و افت شدیدی کرد اونم به خاطر جراحات بیش از حدش هست. بیا قول بهت بدم همین امسال خود را بازنشسته میکنه مثل دنی که مصدومیت‌هاش خیلی زیاد بودن. خیلیا میتونن موتور هندا رو رام کنن، خودت بهتر میدونی، اکبر جان اگه اشتباه گفتم بگو؟

  • آرشا

   3

   4

   الان اگه مارکز الگوی کسی نباشه دیگه اموراتش نمی گذره.؟
   سال ۲۰۱۵ مسابقه آرژانتین.همه برید نگاه کنید چند دور آخر.
   مارکز با فاصله تقریبا۶ثانیه پیشتاز بود که لاستیکاش داشتن تموم میشدن و روسی که لاستیک هارد بسته بود آخرای مسابقه خیلی سریعتر بود و داشت به مارکز میرسید.
   بعد از این که رسید به مارکز وسبقت گرفت چرخ جلوی موتور مارکز به چرخ عقب روسی برخورد کرد و نقش بر زمین شد و مسابقه را از دست داد.
   واقعا روسی میتونست جوری رد بشه که برخورد نکنن ولی خشن سبقت گرفت.آقای صباغ هم کلی کیف کردن روی اون صحنه .مسابقه موتو۲امسال اتریش که یه موتورسوار خوردبه الکس مارکز وزمین خوردفورا برگشت و گفت این مارکز ها همه اینجورین(بالحنی مغرضانه).بعد از اون حادثه مارکز هر کاری کرد ریتم مناسبی پیدا نکرد اون سال مارکز ۶بارافتادوdnfشد ولی باز هم فکر میکنم ۵یا شش مسابقه را هم برد و سوم سال شد ولی تلافی اون حادثه را مسابقه مالزی سر روسی در آورد و یه جور انتقام شخصی از روسی بود و هیچ ربطی به لورنزو نداشت.

   • Akbar (Ghasemi)

    4

    3

    امسال اتریش مثل روز روشن بود الکس مارکز هیچ تقصیری نداشت هیچ، هر کس بگه اون صحنه تقصیر الکس مارکز بود فقط میتونه از روی غرض ورزی گفته باشه

   • Mohammad.gh

    2

    2

    خدا وکیلی هیلی متعصبانه نظر میدین، من عادت دارم یا از ESPN یا SKY مسابقات و میبینم
    اولا که تو حین مسابقه گزارشگر و کارشناس هر2تا گفتن تقصیر مارکزه،filthy move عبارتی بود که استفاده کردن بعد از اتمام مسابقه هم دوباره صحنه رو آنالیز کردن و مارکزو مقصر میدونستن که جا نداد
    “از فضل مارک، الکس را چه حاصل”؟؟
    یکی طرفدار روسی یا مارکز باشه چه ربطی به غرض ورزی به الکس مارکز داره؟!

   • Akbar (Ghasemi)

    1

    2

    “از فضل مارک، الکس را چه حاصل”
    دوست عزیز اکس قهرمان موتو3 شده اامسالم احتمالا قهرمان موتو2 میشه و میاد پریمایر کلاس…
    مارک هم همین راهو رفته
    مارک مارکز: الکس حتی از من هم سریع تره…

    بنده طرفدار جفتشونم بعضیام از مارک خوششون نمیاد به الکس هم ربطش میدن

 4. alireza_h

  5

  1

  بعد از تصادف، تا مدتها اون اعتماد به نفس و اون اعتماد به موتور و حتا اون اعتماد به جاده بر نمی‌گرده…

 5. Amir5

  2

  2

  خورخه برمیگرده چون ما میدونیم لورنزو سه دوره قهرمانی داره پس برمیگرده چون اسطوره است

 6. محمدرضا

  7

  6

  اگه بتونه باموتوهوندا مچ بشه مارکزرو بدبجوری به چالش میکشه .چون مثه مارکز نترسه و اصلا تحمل عقب افتادن رونداره . مخصوصا هم تیمی. امیدوارم زودتر برگرده. چون هیجانه خالصه.و قهرمان چنددوره موتوجی پی. امیدوارم خیلی دیر نباشه برگشتنه لورنزو. (تاوانه 2015 رو داده بنظرم دیگه)شاید نوبت اون یکی باشه ازحالابه بعد???

  • Akbar (Ghasemi)

   5

   6

   تاوانی واسه مارکز نمیبینیم جز پیشرفت هر روزه…
   اگه به کارما اعتقاد داری جای دیگه دنبالش بگرد

 7. Mohammad.gh

  2

  2

  اول فصل هم گفتم مشکل اصلی لورنزو سبک موتور هونداست، برای هماهنگ شدن با دوکاتی تقریبا 1.5 سال وقت گذاشت تا موتورو شناخت، اما هوندا داستانش یه چیز دیگست موتور جوری توسعه داده شده که با استایل اکثر موتورسوارا هماهنگ نیست، مطابق سبکی که مارکز و بیندر تو موتو 2 موتورسواری میکنن،
  واسه همین کروچلو و لورنزو با موتور سر وارد شدن به پیچ مشکل دارن، کروچلو اول فصل گفته بود با انجین جدیدی که داریم تنها مشکل موتور هوندا ورودی پیچ ها هستش،
  لورنزو یا باید با همکاری کمپانی موتورو با استایل خودش هماهنگ کنه، یا سبکشو عوض کنه که بعیده
  به نظرم بد نیست هوندا برد بیندرو واسه تست هم که شده بیاره و تو تستای پیش فصل از ش استفاده کنه چون استایلش به مارکز شبیهه