موتوجی پی ایرانآندره دویزیوسو باور دارد که غلبه او بر مارک مارکز در ردبول رینگ اتریش می‌تواند در قدرت گرفتن دوباره او و تیمش مؤثر باشد.

موتورسوار ایتالیایی پس از پیروزی در اولین گرندپری فصل 2019 در قطر، در اکثر مسابقات برای به چالش کشیدن مارک مارکز در تقلا بوده است و قبل مسابقه اتریش اعتراف کرد که آمادگی حال حاضر نفر اول جدول قهرمانی، رقبا را در “فاجعه” باقی گذاشته. در حالی که دویزیوسو در تمرینات اتریش کندتر از مارکز بود و پول پوزیشن را با فاصله زمانی بیشتر از 0.4 ثانیه از دست داد، اما توانست که حکم‌رانی دوکاتی در ردبول رینگ برای چهارمین سال متوالی را با یک سبقت بی‌باکانه در پیچ آخر مسابقه حفظ کند و برنده این دوئل نفس‌گیر شود. وی گفت:

به نظرم این پیروزی انرژی بسیاری را برای آینده به ما داد. پیروزی همیشه مهم است اما بردن چنین مسابقه ای در شرایطی که ما در بیشتر مسابقات در تلاش زیادی برای آن بودیم و در حالی که سرعت بهتری [نسبت به مارکز] نداشتیم اما ما برای مسابقه خیلی کار کردیم و پیروزی را اینگونه کسب کردیم که به نظر من نقطه مثبتی برای من و برای دوکاتی است.

این به ما قدرت کافی برای ادامه فصل و توسعه و بهبود را می‌دهد. این روحیه تفاوت های زیادی ایجاد می‌کند و هرچه روحیه بهتر باشد، عملکرد نیز بهتر می‌شود.

ویدیو پیشنهادی؛ خلاصه گرندپری موتو جی پی اتریش 2019

آندره دویزیوسو، مارک مارکز و فابیو کوارتارارو - اتریش 2019

آندره دویزیوسو، مارک مارکز و فابیو کوارتارارو – اتریش 2019

با وجود این پیروزی موتورسوار تیم دوکاتی هنوز 58 امتیاز از صدر جدول قهرمانی و موتورسوار اسپانیایی فاصله دارد، در حالیکه در 8 مسابقه باقی‌مانده 200 امتیاز برای گرفتن وجود دارد. دویزیوسو رقابت قهرمانی را تمام‌شده نمی‌بیند ولی اقرار می‌کند که جبران این فاصله با شرایط موجود دور از انتظار است. او در ادامه صحبت‌هایش در مورد رقابت قهرمانی افزود:

رقابت برای قهرمانی هنوز پایان نیافته و تعداد زیادی مسابقه در ادامه خواهیم داشت. اما این مسابقه آینده را عوض نمی‌کند زیرا مارک در بسیاری از مسابقات پتانسیل خودش را نشان داده و او خیلی بیشتر از سال قبل رقابتی است، پس من از او انتظار قوی بودن در هر پیستی را دارم، که با این وجود رقابت برای قهرمانی خیلی خیلی سخت است.

11 دیدگاه

 1. Mohammad.gh

  7

  5

  در حال حاضر زوج مارکز و هوندا برتری محسوسی نسبت به بقیه دارن، دوکاتی فصول قبل به لطف انجین و ترمزگیری قدرتمندش همیشه مدعی بود، که این فصل هوندا انجین بسیار قدرتمندی آورده و دوکاتی برتریشو از دست داده، اول فصل هم گفتم تنها کسی که این فصل میتونه مارکزو تهدید کنه لورنزو هست، که اونم با موتور هوندا تطبیق پیدا نکرده که با توجه به تفاوت با استایل مارکز این عدم تطبیق پذیری تا حدی قابل پیش بینی بود
  همونجور کروچلو و لورنزو هم قبلا گفتن مشکلشون روی موتور بیشتر با ورودی پیچ هست، چیزی که با توجه به استایل مارکز مطابقه

 2. .Amon

  9

  6

  مشخصاً هوندا موتور بسیار مناسبی برای مارکز تدارک دیده ولی نمیدونم چرا باید قدرت و هوش مارکز رو زیر سوال برد.بعضی دوستان همش توذهنشون موتو جی پی رو با اف وان مقایسه میکنن.
  اقایون عزیز مارک مارکز بهترین موتورسوار این سالهای موتو جی پی یه اونم با اختلاف، چه طرفدار دکتر باشین چه لورنزو و چه دوکاتی و …
  الان یکی از لذتهای مسابقات دیدن سواری ۹۳ با حرکات شگفت انگیزشه.

 3. آرشا

  4

  10

  دوکاتی قویترین انجین رو داره هنوز.
  بعدش هوندا.
  هوندا از لحاظ انجین پیشرفت خوبی داشته ولی هنوز به دوکاتی نرسیده.

  • EnzO

   9

   3

   چرا حرف بی پایه و اساس میزنی؟
   الان مساوی هست دوتا انجین تو مستقیمی ها نگاه نمیکنی دو موتور با اختلاف یکی دو کیلومتر کم میارن نه 10 تا 20 کیلومتر
   کلا هوندا یه سرگردن بهتر از بقیه هست تو تمام پیستا (بجز یکی دو تا پیست که دوکاتی میاد نزدیک میشه) رانندگی مارکز هم که عالی هست دیگه نمیشه بطور کلی نزدیک هوندا شد

 4. NavasaN

  5

  6

  تا گرند پری بعدی خوش باش دووی!!!موتورت فقط تو اتریش از هوندا بهتره

 5. آرشا

  1

  10

  پایه واساس حرف شما چیه؟؟؟؟؟
  از کدام منبع معتبر استنباط کردی که هوندا قویترین انجین رو داره.؟؟؟؟؟

  • NavasaN

   4

   1

   داداچ مثل اینکه چشماتو بستی ها!خود مارکز هم دیگه تو مصاحبش گفته.همه ی طرفدارها و موتور سوارها هم میگن موتور هوندا الان قوی ترین انجین رو داره.نمیدونم چرا همش فکر میکنی میخوام بگم مارکز بده.نه داداش مارکز عالیه.فقط اگه تو همین یک سوال منو جواب بدی که اگه مارکز با موتور یاماها ی این فصل بود الان اینجای جدول بود یا نه ممنونت میشم.

 6. آرشا

  3

  8

  چون تو مستقیمی سریعتر شده قویترین انجین رو داره..؟؟؟؟
  آیا سرعت زیاد توی مستقیمی دال بر قوی بودن انجین هست.؟
  اصلا شما میدونی ظریب دنده چیه.؟
  هر موتور سوار میتونه ظرایب دنده مختلفی رو انتخاب کنه.
  یکی میخواد توی پیچها سرعت بیشتری داشته باشه یکی میخواد توی مستقیمیها سریعتر باشه.
  مارکز بیشتر بخاطر اینکه توی مستقیمی از دوکاتیها عقب نیفته از ظرایب دنده سرعتی تری استفاده میکرده.
  ماشین رنو توی مستقیها از مرسدس سریعتره پس موتورش هم قویتره…..درسته بنظرت؟؟

  • Mohammad.gh

   8

   4

   سلام برادر
   “ضریب” دنده به سرعت ربط داره ها ولی نه اینجوری که شما میگی،به طور کلی بخوای بگی شتاب و سرعت با ضرایب دنده تغییر میکنه، اما تیمها برای هر گرندپری میان و بهترین ستاپ رو تعیین میکنن که تو بیشترین نقاط ممکن تو سریعترین حالت باشن،
   ضریب دنده هم که شما یه جا احتمالا شنیدی تعدادش کم و زیاد میشه، با تغییر چرخ دنده ها، معمولا ضرایب دنده کوتاهتر یا کمتر شتاب بیشتری میده و… الی آخر
   نکته دیگه درباره مارکز مورد علاقه شما، تو 5سال اول روسی و مارکز تو موتو جی پی، تعداد برد و درصد برد و سکوی روسی از مارکز که شماها بهترین موتورسوار تاریخ میدونین بهتر بوده و نکته مهمش این بوده که روسی با هوندا و یاماها به این آمار رسید
   تیم برنده رو ترک کرد و قهرمان شد، مارکز چی؟

  • NavasaN

   3

   2

   داداش تو همین جمله٬٬ماشین رنو توی مستقیمی ها از مرسدس سریعتره پس یعنی موتورش قویتره؟؟٬٬ جواب خودتو دادی…موتور دوکاتی توی مستقیمی ها از هوندا سریعتره پس یعنی موتورش قویتره؟؟؟

 7. آرشا

  6

  11

  این مارکزه که یه سروگردن از رقباش بالاتره نه هوندا.?????
  سلطانه.سلطان.