فرمول یک ایران – بعد از یکشنبه ای ناامیدکننده در گرندپری مجارستان، چارلز لکلرک اذعان کرد که باید رانندگی اش در روزهای مسابقه را تقویت کند.

راننده فراری یک بار دیگر با لاستیک هایش کلنجار میرفت و وقتی هم تیمی اش، یعنی سباستین فتل از او سبقت گرفت، لکلرک در حالی که فقط سه دور تا پایان مسابقه داشت سکو را از دست داد.

لکلرک گفت:

آره، زندگی همین است. من باید مطمئنا از آن درس بگیرم، خیلی چیزها برای یاد گرفتن وجود دارد. من در آخر مسابقه با لاستیک های عقبم مشکل داشتم، هم چنین با اولین سری لاستیک هایی که داشتم.

الان چند مسابقه است که من در تعیین خط قوی به نظر میرسم ولی در مسابقه، با لاستیک های پشتم مشکل دارم. پس باید تلاش کنم و بفهمم که آیا راه حلی هست یا نه.

همچنین برای رانندگی ام هم همینطور، شاید باید کمی پیشرفت کنم تا لاستیک ها را تا آخر مسابقه نگه دارم.

چارلز لکلرک - کانادا 2019

چارلز لکلرک

این آخرهفته هر دو راننده فراری از به چالش کشیدن ردبول و مرسدس عاجز بودند، و یک دقیقه ای با برنده مسابقه یعنی لوئیس همیلتون فاصله داشتند.

لکلرک افزود:

ما در حال حاضر مشکل داریم. می دانستیم که در این مسابقه مشکل خواهیم داشت ولی از حد انتظار ما کمی فراتر بود. پس ما باید کار کنیم و امیدواریم که به نتیجه ای برای نیم فصل دوم برسیم.

27 دیدگاه

  • محمد.ج

   13

   32

   حاجی مکس که پیت دومش بخاطر فست لپ بود.
   همیلتون هم اگر یک پیت میرفت نمیتونست به مکس برسه چون برتریش بخاطر لاستیک بهترش بود و در اصل اینکه میگن شاهکار مرسدس یجورایی اشتباه ردبول بود که بعد از پیت استاپ همیلتون مکس رو به پیت استاپ نبردند تا جایی که شانس آندرکات کردنش رو از دست دادند و مجبور شدند ریسک ادامه تا انتها رو به جون بخرند و اونم جواب نداد و همیلتون از مکس زد جلو.
   اگر همیلتون یک پیت استاپ کمتر میرفت اون اتلاف یک و نیم ثانیه توی هر دور رو نسبت به مکس پیدا نمیکرد. پس الکی هی نیاید بگید اگر یه پیت میرفتند الان فراری ها لپ میشدند.

   • THE MINDBLOWER

    9

    1

    بله بله کاملا اشتباه احمقانه‌ای کردم ببخشید اینجوری کامنت گذاشتم.

  • Seb the great

   13

   28

   نه حتما میخوای قهرمان جهان شی اونم یه شبه
   نمیشه که باید از فتل یاد بگیری حداقل فعلا
   به فتل گفته فک نکنم ردبول یه چیزی پیدا کرده باشه
   به نظر منم درست میگه فقط فراری یه چیزی گم کرده
   و این که این ردبول همون ردبوله پارساله

 1. McLaren F1

  24

  5

  ایکاش تو این وضعیت نمیومد فراری
  امیدوارم باعث هدر رفتن استعدادش نشه اومدنش به فراریه فعلی
  چون واقعا رانندگیش عالیه و جز قهرمان های آیندس که میتونه با مکس رقابت های جذابی راه بندازه ولی تحمل مشکلات این فراری فعلی بخاطر وضعیت ویرانش واسه یه جوونه مشتاق خیلی خیلی سخته

  • Hamed

   25

   4

   منم خوشم میاد ازش ولی اگر به هدر رفتن استعداده پس امثال ساینز نوریس راسل اوکون مگنوسن ورلین حتی هالکنبرگ چی باید بگن پشت اون ماشینای ضعیف تر. لکرک و فرشتاپن باید از خداشونم باشه تو این سن شانسشون گرفته همین اوایل کریرشون بین کلی استعداد برای رانندگی تو تیمای بزرگی مثل فراری یا ردبول انتخاب شدن و دارن راننده های بزرگی میشن (البته لیاقتشم دارن) یا حتی یکی مثل بوتاس با سطحی که نشون داده باید تازه از خداش باشه مرسدس به عنوان همین راننده دوم نگهش داره بلکه هرازگاهی یه بردی موفقیتی چیزی تو کارنامه ورزشیش ثبت بشه اینا هنوز جایی رو فتح نکردن که بخوان غر بزنن ما حقمون بیشتره و باید صندلی همیلتون رو بدن به ما
   اینهمه راننده بااستعداد داشتیم تو تاریخ فرمول 1 که تو کل کریرشون نتونستن ماشین رقابتی داشته باشن استعدادشون به جای خاصی نرسید و کمکم فراموش شدن اینا که باز خوبه تو این سن هرهفته رو سکو و مرکز توجهن و وقتش برسه برا قهرمانی میجنگن

  • محمد.ج

   17

   6

   نهههه!!!
   لکلرک نباید چیزی رو از تیم یاد بگیره. اونوقت فاجعه میشه. تیم فراری الان هیچ چیزی جز نحوه ی گند زدن به مسابقه رو نمیتونه به کسی یاد بده.
   اگه قراره چیزی یاد بگیره باید از فتل یاد بگیره.

 2. NavasaN

  23

  4

  جا داره از این فرصت استفاده کنم و یکبار دیگه برد زیبای لکلرک از فتل رو به شما زیبا رویان تبریک بگم😅
  زندگی زیباس…
  سوتی زیباس…

 3. REZA.M

  51

  39

  در اینکه هنوز باید یاد بگیری که شکی نیست چون زدی بوتاس رو ………
  ولی من واقعا دیگه نمیتونم این بینوتو رو درک کنم.تا کی میخواد این روند رو ادامه بده.اگه مارکیونه زنده بود تا الان ده بار اخراجش کرده بود.(البته اگه مارکیونه زنده بود اریوابنه اخراج نمیشد)میخواد چکار کنه الان؟فقط داره اپدیت برعکس میده.ای خدا یه صبری به ما بده تا بتونیم خل و چل بازی اینا رو تحمل کنیم و یه عقلی هم به اینا بده.اخه یک دقیقه اختلاف ؟
  در ضمن به اسپا و مونزا هم امیدوار نباشید.فتل گفته توی پیچ ها مشکل داریم. و همه پیست های فرمول یک هم پیچ دارن.اسپا و مونزا هم پیچ دارن و تا مشکل رو حل نکنیم اوضاع همینه که دارید می بینید.(این بینوتو باید به حرف فتل گوش کنه تا سریعتر مشکل ماشین حل شه ولی روزنامه های ایتالیایی گفتن فراری رو لکلرک تمرکز کرده!فقط ببینید اینا چقدر خلن)
  واقعا ادم نمیدونه چی بگه ………………………………..

  • REZA.M

   6

   2

   مطمئن نیستم لایک ها و دیسلایک های این پست بخصوص کامنت من دستکاری نشده.کامنت ها رو ببینید.مجموع لایک ها و دیسلایک های هر کامنت توی این پست بیشتر از 40 لایک نمیشه.(در این لحظه که من دارم این کامنت رو میذارم)بعد چطور کامنت من فقط 64 دیس خورده؟در حالی که همیشه لایک خور فتل فنا چند برابر بقیست؟

   • REZA.M

    7

    3

    در ضمن این اولین بار نیست.

 4. نیما

  21

  4

  فقط اونایی که میگن نباید میومد فراری استعدادش هدر میره و تحمل فراری سخته :)))
  انگار دعوت نامه از مرسدس داشت نرفته
  سال اولشه و قبلا سابقه بودن در بالاترین سطح نداشته پس هر مسابقه واسش فرصته نه اینکه باعث نا امیدیش بشه، نا امیدی واسه فتله که 2017و18 دید و دوباره فراری دنده عقب گرفت
  اومده اینجا 2 تا پول گرفته و چند تا سکو و تو صندلی رانندگی میکنه که اکثر دنیا آرزشو دارن

  • McLaren F1

   13

   6

   اونایی نبودن یه نفر بوده که منم
   مستقیم حرفت بزن
   در اینکه اون همه استعداد دارن هدر میشن هیچ شکی نیست قبلا گفتم سیستم فرمول یک هیچ عدالتی نداره متاسفانه
   همونجوریم که دیدین چند ساله فقط یه تیم شانس قهرمانی داره و بس
   ولی چون لکلرک الان وارد فراری شده صحبت راجع به اونه
   اینا دو تا موضوع کاملا جداس

   • MERC

    18

    1

    عدالت در برابری نتیجه نیست, بلکه در برابری فرصت هستش
    برابری فرصت و برابری نتیجه گاهی متضاد همدیگه هستن
    تیمی که بیشتر از همه کار کرده , هزینه کرده و فشار آورده, داره نتیجه میگیره
    این تعریف عدالته

   • نیما

    8

    0

    حرفم زدم خب میخوای واضح تر میزنم
    استعداد فتل داره فراری هدر میره یا مکس تو ردبول، دنی تو رنو یا مثلا ساینز تو مک لارن راسل تو ولیامز یا مگنوسن در هاس چون می تونن خیلی سریعتر باشن ولی ماشین نمیتونه
    لکلرک خوش شانسه که در سال دومش صندلی فراری بدست آورده در حالی که به هنوزم نمیشه گفت از دنی ریکاردو یا ساینز و یا حتی کوین مگنوسن سریع تره کیمی با همین فرم نشون داد که اگه فراری هم می موند می تونست همین نتایج رو کم و بیش می گرفت

 5. siamak

  21

  0

  فراری مثل یه خونه کهنه و خراب شده که قابلیت نوسازی زیادی نداره ! باید مثل ملک کلنگی کوبیدش و دوباره از نو ساختش ! تغیراتی مثل عوض کردن مدیر تیم و یا راننده چاره کارش نیست . از اساس مشکل داره !
  حیف این تیم ریشه دار و پیشکسوت که اینروزا حال خوشی نداره …

 6. ARA$H

  9

  1

  درست میگه باید یاد بگیره هنوز جوونه و جا داره تا قهرمان فرمول یک بشه دوستان با نظر من موافق هستین الان فراری بهترین ترکیب رو داره سب با چهار دوره قهرمانی و چارلز 21 سال که واقعا خوبه حالا مرسدس فنا یک دو سه نه چی میگی لوییس از سب بهتره و مکس هم از چارلز درسته عملکرد مکس بهتر از چارلز بوده درست ولی با ردبولی هست که پیت استاپ های زیر 2 ثانیه میزنن استراتژیست هایی توی تیم دارن که عالیه هستن نمیگم فوق العاده چون مرسدس فنا باز یک چیزی میگن ماشینشو توی کدوم پیست مشکل داشته حالا فراری گاراژ افتضاح اصلا راجبش صحبت نکنید و استراتژی اقا راجبه اینم صحبت نکنید این بینوتو باید بیاد گاراژ فراری تی بکشه و تمیز کنه نه که بیاد پشته مانیتور با دکمه ها بازی میکنه و ماشینشون هم کلا قدرت خدا برای مرسدس خرابی نداره برای فراری درستی نداره 🙂
  سب هم که ماشینش کلا طبق نظر …………………… هست نه طبق نظر سب

  • Hamed

   6

   0

   موافقم تو بین 3تیم برتر درکل فراری بهترین ترکیب راننده رو داره
   ردبول که عملن تک رانندس مرسدس باز وضعش بهتره ولی بوتاس نسبت به ماشینش اصلن ثبات عملکرد نداره جایگاهشم که بسیار متزلزل شده
   جد از اینا ترکیب رنو و مک لارن هم خوبن

 7. Ahmadff64

  10

  0

  امروز داشتم مصاحبه بعد مسابقه تو کنفرانس خبری مجارستان میدیدم. عکس العمل لوئیز بعد از این که فهمید قراره سب پدر میشه خیلی جالب بود. باور کن این قدری که بعضی هوادارا به همدیگه و راننده‌های تیم حریف توهین میکنن بین خود راننده از این خبرا نیست و بیرون پیست خیلی به هم احترام میذارن هر چی هست داخل پیست رو میکنن. حالا کار به جنگ روانی و… ندارم. با این که طرفدار فراری هستن و از لوئیز خوشم نمیاد ولی براش احترام قائلم. عکس العملش جالب بود.

دیدگاه خود را بیان کنید