فرمول یک ایران – متیا بینوتو مدیر تیم فراری بیان کرده است که هیچگونه قصدی ندارد تا بخواهد برای این تصمیم اشتباه داوران اعتراضی را اعلام کند و باور دارد که این تصمیم داوران تصمیم درستی برای ورزش و زنده نگه داشتن رقابت است.

میتا بینوتو در این باره اینطور نظر داد:

نظر و باور فراری ثابت می ماند و تغییر نمی کند. ما باور داریم که چارلز تا جایی که ممکن بود فضا را برای مکس باز و خالی گذاشت. او هیچگونه تقصیری نداشت و یک برخوردی بین آنها رخ داد و چارلز به بیرون پیست توسط مکس هدایت شد.

ما باور داریم که این یک مسئله شفاف بود، چه بخواهیم چه نخواهیم با توجه به داوری های مسابقات پیشین این مسئله نیز باید به مانند آنها در نظر گرفته می شد.

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک - اتریش 2019

مکس ورشتپن و چارلز لکلرک – اتریش 2019

حال که حرف های خودم را زده ام باید بگویم که به تصمیم داوران احترام می گذارم و باید به عنوان یک سوپر طرفدار فراری بگویم که فرمول یک نیاز دارد در آیین نامه قوانین خود بازنگری کند. همانطور که قبلا هم گفتیم الان هم می گوییم که باید بگذاریم که راننده ها در پیست باهم رقابت آزاد داشته باشند.

ما با این تصمیم داوران خوش حال نیستیم و از ان حمایت نمی کنیم و می دانیم که دیگر باید به فکر آینده باشیم. به نظرم این تصمیم در کل برای ورزش فرمول یک خوب است. ما تصمیمی به اعتراض نداریم.

39 دیدگاه

 1. Nohed81

  40

  8

  میتا جان شما بجای اعتراض و اینجور حرفا، لطفا تیم و گاراژت رو خوب مدیرت کن، تا به مسابقه راننده هات گند نزنن، اگه دیروز این گاراژ به مسابقه فتل گند نمیزد، الان راننده هات یک و دو میکردن، و نیاز به هیج کدام از این تفاسیر نبود. موفق باشی بینوتو

 2. JBjb

  37

  5

  شرم بر این فیا بخاطر سلیقه ای برخورد کردن و تصمیم گیری های متفاوت با قوانینی که خودشون تدوین کردند برای حمایت از راننده های سوگلی و مورد حمایت شون همیلتون و وشتپن

  و خاک تو سر فراری که فقط اسم در کرده با این همه شهرت و ادعا نمی تونه حق راننده هاشو بگیره

  مشکل از قانون نیست….می تونند چند وقت دیگه قوانین رو عوض کنند و سبقت گیری ها رو راحت تر کنند تا تنش ها و برخورد ها بین راننده ها بیشتر بشه جذاب بشه

  مشکل از این سازمان تحت سلطه انگلیسی هاست و تصمیمات سلیقه ای و حمایت از سوگلی هاشون یعنی همیلتون وشتپن

  • lewis.44

   5

   55

   الان بجای لکلرک فتل بود ایا همین حرفو میزدی بینتو جان?????چون لکلرکه نمیخوان ادامه بدن وگرنه فتل بود الان پدر فیا رو در میاوردن البته یه نمه هم بینتو خوشحاله از باخت لکلرک چرا چون روحیه دکتر خراب میشد و تو جدول امتیازی بالا میزد لکلرک داره ب بدترین شکل ممکن قربانی میشه …..

   مافیای ایتالیایی داره تو فراری لکلرک رو کله پا میکنه

   • ToHidden

    13

    1

    lewis.44:
    این چه استدلالیه آخه!

   • H.farahani

    17

    0

    Lewis.44(تیرداد-hamilton)
    اره واقعا.همه دیدیم که بعد از کانادا فراری خاک فیا رو به توبره کشید و فیا هم از ترس گنگسترهای فراری نتیجه رو برگردوند.
    مرد حسابی فراری حتی به خودش زحمت نداده بود یه فیلم تحلیلی از حادثه درست کنه(توی دو هفته)و فیلم یکی از شبکه های تلویزیونی رو برده بود برای فرجام خواهی.
    شما فکر نمیکنید اگه سر این موضوع اعتراض کنن یعنی هرچی تو کانادا گفتیم همش کشک.
    شما میگی تیم از اول نشدن لکلرک خوشحال شده؟!!!!!!!!!پس حتما در حال شادی قبل از باخت بودن و از تایرهای فتل به عنوان هولاهوپ برای تنظیم قر کمرشون استفاده میکردن که برای پیت استاپ حاضر نبود و هر کدومش از یه جا در می اومد.
    بنده نمیدونم اون دوستانی که ادعای
    بیطرفی!!!😒😁😂 دارند و از قضا متخصص تشخیص مالیخولیا و توهم هستند چرا به این نظرات واکنش نشون نمیدند.

   • H.farahani

    16

    0

    فتل مگه جریمه نشد.نکنه اون سبقتش از نوریس رو میگید که گزارشگر میخواست به هر طریقی که شده بگه مشکل داشت.کلا قبل از مسابقه یه دقیقه بهش جریمه بدن فکر کنم بعضی‌ها راحت تر به خواب برن.

 3. ferrari 4 ever

  21

  3

  دوستان عزیزی که هی میومدن به آریوابنه میگفتن بیا برو بیرون یه چن تا فحش هم تو دلشون بهش میدادند الان تحویل بگیرن..ببین فراری از کجا به اینجا رسیده.انزو فراری موقعی که فراری نزدیک ورشکستگی بود فورد رو با اون امپراتوری عظیمش از امریکا کشوند مارانلو سره میز با یه حرکت افتابه رو گرفت روش جوری که تا 4 سال نتونس فراموش کنه(فقط فراری فن های واقعی جریانو میدونن) .الان یه آدمی شده مدیر تیم هرچی هم تو سرشون میزنن صداش در نمیاد .بین کل مهندساش و زنش زنشو انتخاب میکنه و بقیه رو میندازه بیرون(فقط فراری فن های واقعی جریانو میدونن:)))))))))) و باز هم بهترین ماشینو واسه لمانز طراحی و تولید میکنن وبا اون برنده هم میشن.اینم یه مشت احمقو جمع کرده دور خودش باهم تیم اداره میکنن مثلا…..

  • H.farahani

   5

   0

   Ferrari 4 ever
   یعنی انتقاد از اریوابنه باعث این مشکلات شده؟قبول بکنیم یا نه فراری مریضه.تیمی که یه مدیر پایین دست بر علیه بالادستی کودتا کنه وضعش مشخصه دیگه.تیمی که ارزش یه ادم (بینوتو)از قانون و منطق بالاتر باشه و مسئولان شرکت هم با اون فرد همراه باشن وضعش معلومه.فقط واکنش مرسدس رو تصور کنید اگه الیسون بخواد همچین کاری با ولف انجام بده.مسلما به اریوابنه هم کلی انتقاد وارده و ما در جریان جزئیات نیستیم ولی مشکلات استراتژی و خیلی مسائل دیگه سالهاست تو فراری وجود داره.
   نمیدونم چه توقعی از بینوتو تو این مورد خاص دارید.فراری هر چیزی که تو کانادا گفته تو اتریش به ضررش شده و نمیشه بزنن زیر حرفشون.در ثانی مشکلات خیلی بزرگتری وجود وقتی با همین ماشین پر ایراد تیم سه تا برد و یک و دو رو از دست داده.بحرین و کانادا و اتریش(میشه باکو رو هم در نظر گرفت)
   اما چیزی که از انزو فراری گفتید جزئی از خصوصیات خوبش نبوده.اخلاق تند ایشون خدمات و برکات زیادی به جهان اتومبیل داشته و نه خود فراری.برخورد با فورد منجر به عزم راسختر فورد شد و افسانه فورد جی تی متولد شد و برند دتوماسو.داستان لامبو رو دیگه همه میدونن.
   اختلاف با مهندسان پروژه به خاطر همسرش و از دست دادن بهترین مهندسان کار خوبی بوده از نظر شما.؟مثل اینکه توتو ولف به لوییز بگه تو اخراجی و همسرش سوزی رو بذاره جای اون.

   • ferrari 4 ever

    5

    0

    شما انگار هیچ درکی از نحوه اداره شرکت ها در ایتالیا و تیم ها و یا هر چییییزی که بتونین فکرشو بکنین ندارین.اونجا همه چیز بر مبنای روابط و ارتباطات خانوادگی اداره میشه.دلیل اینکه از بینوتو همایت میشه هم همینه.دلیل اینکه انزو اون تصمیمو گرفت هم همین بوده.فرق هست بین بد اخلاق بودن و مقتدر بودن.انزو مقتدر بود همون طوری که ولف و مدیرای ردبول یا حتی همین هاس مقتدرن.اگه لیدر یک تیم شهامت کافی نداشه باشه زیر دستان کاملا بی تفاوت میشن به عملکرد و نتیجه.نمونش همین فتل که دیگه داره میشه کیمی رایکونن.اداره یک گروه برای رسیدن به یک هدف نیاز به رهبر داره نه مکانیک.(درمورد فورد جی تی هم بگم که اونقدر پول و زمان و افراد متخصص(از جمله شلبی که بیشترین نقش رو در اصلاح اون داشت) و بهترین راننده لمانز اون زمان که تو تست فورد کشته شد صرف هر کاری میشد میتونس قهرمان بشه.اونهمه منابع دست انزو بود جت جنگنده میساخت…فورد جی تی یه تلاش پر هزینه برای شکست دادن یک رقیب قدر برای ۱ باره و از نظر من در مقابل کارهایی که تو کمترین زمان در ایتالیا انجام شده(یه مثال کوچیک:فراری breadvan) یه اسباب بازی بحساب میاد.

 4. Qa

  6

  13

  حرف حساب کسانی که صرفا دنباله قوانین و جریمه پنالتی هستند در انتخاب رشته مورد علاقه ورزشیشون باید تجدید نظر کنند و جای دیگه پیش بگردن که کاملا اشتباه اومدن .
  سرعت دقت هیجان آدرنالین رقابت خطر شجاعت…. خانم ها اقایون معرفی میکنم فرمول یک !

  • INDECENT

   8

   9

   والا بخدا ، بدمینتون نیست که یکیشون اینوره تور وایسه یکیشون اونور تور .
   به این عزیزان باشه میخوان مسابقات رو مثل شطرنج خواب آور کنن .

   • H.farahani

    8

    1

    Indecent
    ولی یکی باید به مکس بگه که به این حرکت میگن اشتباه رانندگی.وقتی تو داری مسابقه رو میبری و جا واسه سبقت داری اینجور ضربه زدن به رقیب اشتباه مسلم هستش.اگه تو اون برخورد تایر لکلرک پنچر میشد یا بال جلوش می شکست جریمه رو شاخش بود.اگه واسه خودش پیش می اومد که دیگه بدتر.همین رفتارهای مکس باعث کم شدن هیجان میشه.چون میترسن باهاش درگیر شن و کوتاه میان.

 5. INDECENT

  13

  4

  چیزی که واضحه اینه قوانین دیگه زیادی سوسلی هست و جلوی یه رقابت هیجان انگیز رو میگیره ، از اونور باز مجبور میشن برای اینکه هیجان مسابقات دیگه خیلی نخوابه از برخی خطاها که به واسطه ی همین قوانین سوسولی به وججود اومده چشم پوشی کنن .

  اینجوری میشه که هی تناقضا اتفاق میفته تو قضاوت .

 6. REZA.M

  12

  1

  همین الان یه عکس اومده که لاستیک های ماشین مکس توی استارت از خط زرد کاملا جلو تر بوده و هیچ تماسی با خط زرد نداشته.یعنی مکس باید مثل مگنوسن Drive-through میگرفت.اقای حسینی نظر شما چیه؟

  • سید علی حسینی

   12

   0

   یه حاشیه 26 سانتی متری از اون خط زرد باید رعایت بشه، ماشین کوین از اون 26 سانتی متر جلوتر بوده و ماشین مکس نه، البته نمیتونم الان بگم نه چون خودم که خط کش ندارم ولی وقتیکه خط استارت قرار می گیرن چندین بار موضوع مختلف نسبت به قرارگیریشون در جایگاهشون چک میشه، حالا اینکه به کوین دادن و به مکس نه، احتمالا اینکه تشخیص دادن ماشین مکس در محدوده 26 سانتی متر هستش، این قانون هم واقعا به نظرم مسخرست

   • JBjb

    10

    0

    پنالتی مگنوسن بخاطر اون حاشیه و فاصله نبوده….من فیلمش دیدم دیشب بخاطر این بود که زمانی که پنج تا چراغ داشتن قرمز میشدن مگنوسن چرخ هاش رو به حرکت درآورد و به اندازه یک چهارم سطح رویی لاستیک، لاستیک مگنوسن حرکت داشت

  • REZA.M

   8

   1

   با توجه به عکسی که من دیدم فاصله مکس با اون خط اگه بیشتر از فاصله مگنوسن نبود کمتر هم نبوده.
   لطفا توی ویدیوی تحلیلی بررسیش کنید.ممنون

   • سید علی حسینی

    14

    1

    حتما حتما، ولی خدایی خیلی این قانون مسخرست :))) یعنی اون هاس بدبخت داشت با کل مشکلاتش دور میزد بعد اومدن باز یه جریمه این شکلی دادن بهش هرچی تعیین خط خوشحالی کرده بودن پرید :(((

 7. Mehrdad

  14

  1

  چقد حساب شده بود مصاحبه
  هم اتفاق کانادا رو پیش کشید دوباره
  و هم به داوران گفت بزارین آزاد باشند راننده ها این تصمیماتتون فرمول یک رو نابود کرده

 8. EnzO

  15

  3

  بحث داوری ک همش ضد فراری و به نفع بقیه!!!!!!!!!!!!!!!!!
  گاراژ فراری کلا گند زده به راننده اونم بصورت متنوع
  بخدا چندتا از بچه های این سایت یه دوره فشرده برامون بذارن بهتر از اینا جواب میدیم حداقل تو بخش استراتژیک
  یه مشت گاو گوسفندن انگار تو تیم فرمول یک فراری
  چقدر صبوری ای خدااااااااااااااااا

  • Mohsen.t

   3

   0

   استراتژی اشتلاا ی طرف اشتباهاتی مثل اماده نبودن لاستیک و پیت های تایم بالا ی طرف. ی وقتایی ادم حس می کنه فراری ب عمد این کارارو می کنه.

 9. Amir5

  15

  1

  بینوتو به جای حرف زدن ای کاش درست عمل می کرد ما طرفدارها به جای حرف عمل به کار می خواهیم چه فایده حرف بزنه به جای این کار ها بهتر که لاستیک فتل آماده کنه😞

 10. Mahmoud

  17

  2

  این مصاحبه ی بینوتو رو مقایسه کنین با مصاحبه توتو ولف توی کانادا که گفت به قوانین احترام بزارید چون به نفعشون بود.
  و کاملا مشخصه که کی میخواد رقابت به وجود بیاد…!!!

 11. محمد.ج

  16

  3

  اینجا دو موضوع مطرحه. اول اینکه کار ورشتپن درست بود یا نه؟ دوم اینکه رای فیا درست بود یا نه؟
  توی مورد اول من قبول ندارم که به راننده ها سخت گرفته بشه. خب اینکه مکس فضا نذاشت جزو مسابقه هست. همونقدر که سبقت جزو جذابیت های این مسابقه هست دفاع خوب هم جزو جذابیت هاش هست و اگر بخوایم خط کش دستمون بگیریم و توی هر سبقت با خط کش اندازه بگیریم که آیا عرض یک ماشین فضا بود یا نه یا اینکه آیا خودروها حتما کنار هم بودند یا اینکه یکیشون چند سانتیمتر عقبتر بود و … مسخره بازیه دیگه. یهو بیان ویدئو چک هم بذارند و مدیران تیم درخواست بدن و مسابقه رو وسطش تعطیل کنید و … . اما اینکه علاوه بر فضا نگذاشتن ضربه ای هم به لکلرک وارد کرد که اون ضربه باعث بیرون رفتن لکلرک شد رو باید جریمه میکردند به نظرم.
  اما میرسیم به سوال دوم که آیا رای فیا درست بود یا نه. به نظرم رای فیا درست نبود. با توجه به اتفاقی که برای فتل افتاد و جریمه ای که براش در نظر گرفتند و با توجه به اتفاقی که بین همیلتون و رایکونن افتاد و همیلتون رو سه رده توی استارت جریمه کردند این هم باید جریمه میداشت. یا همیلتون و فتل نباید توی اون دو اتفاق جریمه میشدند یا اینجا هم ورشتپن باید جریمه میشد.

  اینا نظر منه البته

  • Amir5

   7

   0

   آقای حسینی به نظر شما فراری تو مسابقه ی بعدی میتونه مدعی باشه یانه وسرعت ردبول زیاد تر میشه یا اینکه فقط یک موج بود

   • سید علی حسینی

    10

    0

    فراری گفته یه سری بروزرسانی هدفمند داره، مرسدس هم داخل سیلورستون نباید اینقدر مشکل بیش گرمایشی بربخوره، اگر فراری بروز رسانی هاش مفید باشه که مرسدس و فراری نزدیک به هم میشن ولی به نظرم مرسدس میتونه دست بالاتر رو داشته باشه اگر اوضاع اینطوری که دیدیم باشه، ردبول فک نکنم بتونه سیلورستون اونقدر خوب باشه

 12. iman

  15

  1

  با وجود اینکه اعتقاد دارم سبک رانندگی مکس مسابقات جذابتر میکنه و جسارتشو خیلی دوست دارم ولی طبق قوانین حرکتش به نظرم خطا بود خصوصا اینکه برخورد کرد و میتونست به فراری لکرک آسیب جدی بزنه و حتی مسابقش رو خراب کنه،درک نمیکنم چرا پنالتی ندادن و خیلی نا امید شدم از داوریهای این فصل

  • yas

   4

   0

   ایرادی نداره. حداقل یه مسابقه جذاب دیدیم. میشه تا حدی از پنالتی چشم پوشی کرد و به جذابیت مسابقه توجه کرد. سبقت‌های مکس و همینطور فتل به شخصه برای من که خیلی جالب بودن
   امیدواریم بعد از این داوری‌ها یخورده منعطف‌تر باشه

 13. Petronas

  1

  20

  لطف میکنی اعتراض نمیکنی..سبقت گرفته شد، درحال دور زدن بود مکس و چارلز بهش فشار آورد و لاستیک به لاستیک شدن..
  همونطور که سباستین فتل دور قبلی گفت “وِر آی سوپوز تو گو؟”(کجا باید میرفتم؟) و ازش حمایت کردین، الانم همونکارو کنین..

 14. Hamed

  31

  0

  اتفاقا مصاحبه سنجیده ای کرده . حرفشو تو لفافه زد هم به fia فهموند این تو استایل ما نیست که بخاطر یه سبقت خطا حتی به قیمت از دست رفتن گرندپری بخوایم زمین و زمان رو بهم بدوزیم و بعد ورزشی فرمول 1 برامون مهمه یعنی فردا راننده ماهم هوس کرد اینطوری سبقت بگیره خلاصه هستیم در خدمتتون

  ولی در کل بینوتو باید چنتا از نفرات باتجربه رو به تیم برگردونه بخصوص تو تیم استراتژی و مهندسی مسابقه ای بیش از حد دارن آماتور عمل میکنن .یادش بخیر دوران ژان تاد خیلی وقتا فراری با استراتژی ریسا رو در میاورد

 15. cfz

  5

  14

  اینجوری پیش بره در ادامه راننده ها همو لت و پار میکنن و میگن حرکت مسابقه ای بوده

  فک کنم دیگه از دستشون خارج شده این موضوع یه جورایی سردرگمن که چیکار کنن

  شک نکید مسابقه بعد بیشتر داستان خواهیم داشت سر این موضوع

  • yas

   5

   0

   شما نگران راننده‌های خودتی چون راننده‌های شما با اون ماشین دامینیتی که دارن اصلا نیازی به این چیزها ندارن. ولی خب همیشه خطر مکس و همینطور سبقت‌های تهاجمی سب رو احساس خواهند کرد

 16. Ferrari7

  6

  0

  تو پست سباستین در باره این سبقت گفتم که راننده‌های فرراری هم باید از این سبقت ها بگیرن این صحبت بینوتو دقیقاً همین و میخواد بگه یعنی ما اعتراضی نداریم ما هم از ای سبقت ها میگیریم راه رو داره برای راننده هاش باز میکنه اونوقت اگه پنالتی دادن باید دید چی کار میکنن امیدوارم حرکت بعدی محکم و حساب شده باشه تا حق فرراری و راننده خاش بیشتر از این ضایع نشه
  تو کانادا دیدن اعتراض به جایی نرسید احتمالاً الان رفتن رو plan b امیدوارم این plan b مثل مسابقشون نباشه

دیدگاه خود را بیان کنید