فرمول یک ایران – راس براون، مدیر ورزشی فرمول یک از اعلام همکاری تیم ها و راننده های فرمول یک برای تعیین قوانین فصل ۲۰۲۱ تمجید کرد.

فرمول یک به دنبال تغییر جدید در این رشته ورزشی برای فصل ۲۰۲۱ است. این تغییرات نه تنها در بخش فنی بلکه در بودجه و قوانین ورزشی نیز خواهد بود. پس از پایان جایزه بزرگ فرانسه و انتقادات شدید دوباره رسانه ها از مسابقه خسته کننده دیگر در این فصل، راننده مرسدس لوئیس همیلتون اعلام کرد آماده همکاری با لیبرتی مدیا و فرمول یک برای بهبود آینده این ورزش است.

همیلتون پس از اجلاس فدراسیون جهانی اتومبیلرانی که در پاریس برگزار شد گفت:

من در آن جلسه بودم و دیدم که تمام مدیران تیم ها و فرمول یک سعی داشتند نظرات خود را بیان کنند. من چیزی برای به دست آوردن ندارم چون من اینجا هستم و اگر بتوانم کاری را انجام بدهم بسیار خوشحال خواهم شد.

این ها همه این تصمیمات را می گیرند ولی در این اتاق معمولا راننده ای نبوده است، پس اگر بشود کاری کرد که مسابقات جذاب تر شود من افتخار می کنم که بخشی از این باشم.

نیکو روزبرگ، راس براون و لوئیس همیلتون

نیکو روزبرگ، راس براون و لوئیس همیلتون

براون نیز که قبلاً سابقه همکاری با همیلتون را داشته است از اعلام آمادگی همیلتون بسیار خوشحال است:

من از اینکه لوئیس برای همکاری اعلام آمادگی کرده است بسیار خوشحالم و بی صبرانه منتظر شروع کار با او هستم، بخصوص که او در سه جلسه بعدی ما در ماه های آینده نیز حضور خواهد داشت.

ما به خوبی می دانیم که فرمول یک نیاز به تغییرات اساسی دارد، اگر می خواهد همچنان جز ورزش های پرطرفدار باقی بماند. تمام سهامداران، خودمان، فیا و تیم ها در مورد موضوعات اصلی مانند بودجه و تقسیم عادلانه سرمایه و تجهیزات بین تیم ها به توافق رسیده ایم و در بخش فنی نیز ما و مسئولین فدراسیون جهانی و بخش فنی تیم ها، همکاری خیلی خوبی در حال انجام است.

این واقعا عالی است که راننده ها نیز در چنین بحثی شرکت خواهند داشت. درها همیشه به روی راننده ها باز بوده است و این باعث افتخار است که راننده ها را در کنار خود ببینیم و از نظرات آنها استفاده کنیم. در کل باید بگویم که لوئیس، از همکاری با تو و تمام راننده ها خوشحال می شوم.

13 دیدگاه

 1. Mehrdad

  31

  0

  خیلی کار خوبیه این همکاری
  باید از راننده ها نظر خواهی کنن
  کی بهتر از اینها میتونه قوانین رو درک کنه
  همه چیز رو نباید به نرم افزارها و شبیه ساز ها بسپارند
  فقط امیدوارم نظرات همه رانندگان رو مدنظر قرار بدن
  فرمول یک به سمت خطرناکی داره میره باید نجاتش داد

  • Mekaeel

   21

   13

   به نظر من هم نظر خواهی از راننده ها میتونه به فرمول یک کمک کنه البته نباید فقط از همیلتون نظر خواهی کنن چون در این صورت قوانین به سمت یه تیم مشخص و یک شخص مشخص خواهد بود درست مثل الان

  • josef6565

   16

   9

   نه داداش گلم.
   این فقط ظاهر قضیه هست. این دو جمله رو با هم مقایسه کن : “ما به خوبی می دانیم که فرمول یک نیاز به تغییرات اساسی دارد ” و این یکی : ” تمام سهامداران، خودمان، فیا و تیم ها در مورد موضوعات اصلی مانند بودجه و تقسیم عادلانه سرمایه و تجهیزات بین تیم ها به توافق رسیده ایم “.
   یه نظر می یاد تمام این قضایا از 2018 ( مسائل مربوط به داوری ها – دور زدن قوانین فنی – پیرلی به تنهایی که فرمول یک رو در نوردیده و مافیای مرسدس ) همه و همه برای سقط کردن فراری از حق وتو و مافیای مالی خودش هست چون وقتی این تیم این جوری ضعیف و مقهور میشه دیگه دست بالاتر رو در مذاکرات نخواهد داشت.
   نکته جالب اینکه گفته خوشحال میشم از لوییس و رانندگان دیگه مشورت بگیرم ولی فقط لوییس رو دعوت کردند. پس راننده های ردبول – فراری – و از همه مهمتر راننده های تیم های میانی که همیشه در رقابت هستند چی ؟ همیلتون چند تا سبقت یا رقابت داشته تو این نیم دهه مگه ؟ مکس امسال در یک جزیره دور افتاده بین دو تا راننده فراریه و هیچ چیزی ازش نمی بینیم در طول مسابقه و هم تیمیش هم که اصلا هیچی !!.
   بهتره که بشینند پای درد دل راننده های تیم های درجه دو تا این راننده ها درد دل کنند و بگند که چقدر سخته که کنترل سوخت و تایر رو هم زمان با رقابت انجام بدن و با وجود برتری در رانندگی توسط تیم های برتر در هر مسابقه لپ بشند.

 2. THE MINDBLOWER

  15

  1

  آقای حسینی اینطور که من فهمیدم واسه قوانین 2021 دعوای زیادی هستش و راننده ها گفتن تغییری نمیکنه اوضاع درسته؟؟؟

  • دوستدار F1 و Moto GP

   6

   1

   مطمئن باش بدتر نشه بهتر نمیشه این دفعه با تغییر قوانین فک کنم ماشین اول ماشین آخر رو 7 -8 بار لپ میکنه

 3. بهزاد زمانی

  12

  12

  فتل: جریمه هارو بردارید تا مسابقات جذاب تر بشند.
  ریکیاردو: لعنت به قوانین. اینهارو هم حذف کنید تا بیشتر جذاب بشه

  • lewis.44

   16

   20

   باید قوانین رو جوری بچینن که ریکاردو و بخصوص مرد اخلاق پیچ هارو ببرن و مسیر مسابقه رونصفو نیمه برن و از هرکجای پیست خواستن برن یا شایدم پیستو نصفه برن تا مسابقات جذابتر بشه

 4. جنون سرعت

  12

  16

  فکر میکنم بعد از این تغییرات در فصل ۲۰۲۱ همه چیز درباره لابی مرسدس و فیا کاملا مشخص بشه اگر دوباره کاری کنن که قوانین یه جوری زیرمیزی به نفع مرسدس پایه گذاری بشه اونموقع مشخص میشه نه تنهاکانالی بین مرسدس و فیا وجود داشته بلکه شاید خیلی مسائل دیگری هم پشت پرده بوده مثلا(چیزهای غیرقانونی داخل ماشین مرسدس)که به نظرمن نه تنهایک مورد بلکه شایدچند مورد وجود داره
  اگر هم چیزی وجود نداشته باشه که باید طبق اصول قائده و منطق قوانین جدید واقعا باعث بشن تیمها خیلی بهم نزدیک بشن
  ولی حقیقتا من چشمم اب نمیخوره که همه اتفاقات منصفانه و قانونی و منطقی پیش بره
  اما شایدم ما اشتباه میکنیم و اینها همه بخاطر طرفداری غیرمنطقی ما باشه،البته من ترجیح میدم من و دوستانی که مثل من فکرمیکنن اشتباه کرده باشیم همه چیز برابر بشه که اونموقع یه معذرت خواهی گنده به دوستان مرسدس فن بدهکار میشیم
  دوستان فن لویس خواهش میکنم ناراحت نشن من کاملا منظورحرفم مرسدسه نه لویس
  من طرفدار همه جانبه فتلم ولی همیشه گفتم که واقعارانندگی لویس رو دوست دارم اون هم نه یه دوست داشتن معمولی خدایی بعضی وقتا حض میکنم از کارایی که با ماشین میکنه،شاید خیلیا الان بگن بخاطرماشینیه که داره ولی من میگم ای کاش همه چیز برابر بشه که خیلیا بدونن ماشین خوب راننده خوب میخواد،اول فصل همه میگفتن ولتری لویس رو شکست میده ولی من گفتم که به هیچ عنوان ولتری در حد رقابت با لویس نیس الان هم داریم میبینیم سطحی که لویس رانندگی میکنه نسبت به سطح ولتری زمین تا اسمون برتری داره،کافی آنبرد چند مسابقشون رو ببینین تامتوجه بشین،مطمئن باشین اگه همه چیز برابربشه بازهم قویترین رانندها لویس و سب هستن
  ببخشید طولانی شد??

 5. hossein46

  31

  12

  صرفا جهت خنده
  طبق بند یک اساسنامه۲۰۲۱ چی شی میگه
  میگه فرمول یک واس ماس یعنی کلش واس بریتانیاس
  قهرمانیاش ماس ماس یعنی همه قهرمانیاش واس همیلس
  #فان

  • lewis.44

   17

   20

   متاسفانه جو جوری شده که تا همیلتون یا توتو ولف مصاحبه ای انجام میدم سریع فنای فراری و ردبول اسم مافیا و پیرلی رو میارن ….اینو از خودشون سوال نمیکنن که چرا تیمی که هوادارشن کم کاری میکنه و نتونسته با مرسدس رقایت کنه از شاهکارهای این فصل فراری هم غافل نشیم که خود رانندها و گاراژ این فصل خودشون گند زدن ب ماشین پس بیخودی اشتباهات و گند کاری خود تیمو گردن مافیا و پیرلی نندازیم البته این قانونه که اشتباهاتتو و گند کاری هاتو بنداز گردن کسه دیگه تا زیر سوال نری این داستان فراری و ردبوله

 6. مهدی کوپایی

  11

  10

  جالبه
  مرسدس مافیا بوده
  آدم کشته
  تو لیگ فوتبال دست برده
  و…..

 7. MERC

  6

  0

  اگه هم میخوان واقعا از اطلاعات راننده ها یا مهندسها استفاده کنن برای جهت گیری ورزش در آینده, اون راننده ها نباید توی هیچ تیمی فعال باشن, باید کاملا آزاد و بدون هیچ سهامی به عنوان مشاور عمل کنن
  در غیر اینصورت تنش ها از این هم که هست بیشتر میشه