موتوجی پی ایران – مدافع عنوان قهرمانی، مارک مارکز می گوید که سرعت کم آندره دویزیوسو در مسابقه ابتدایی فصل 2019 موتوجی پی در قطر چیزی بوده که او قبل از شروع مسابقه آرزویش را داشته است.

مارکز مانند سال گذشته در مسابقه قطر رقابت تنگاتنگی با موتورسوار دوکاتی داشت و در انتها نیز با اختلاف بسیار اندک در رده دوم جدول قرار گرفت. پیست لوسیل قطر یکی از دشوار ترین ترین پیست ها برای موتورسوار رپسول هوندا است و او گفت که سرعت پایین و محافظه کارانه اش، شانسش را برای به پایان  رساندن مسابقه افزایش داده است:

من قبل از مسابقه دعا کردم که [شرایط مسابقه به گونه ای باشد] که سرعت کمتری داشته باشم و دویزیوسو این مهم را به من داد.

البته مسابقه ای عجیب و همراه با سرعت کمتری بود اما این برای من بهتر است زیرا من با لاستیک های عقب و همچنین جلو در تقلا بودم و من فکر می کنم که دیگران با لاستیک جلوشان مشکلی نداشتند. انجین موتور جدید به من این جایگاه دومی را داد و من معتقدم که سال گذشته من سرعت بیشتر و از نظر شاسی احساس بهتری داشتم که آن هم به خاطر ترکیب لاستیک جلو بوده است.

ما سالم بیرون آمده ایم همراه با 20 امتیاز در پیستی که مشکل فراوانی داشته ایم. در شنبه من دو تصادف داشتم و سه چهار دور سریع به ثبت رساندم اما پس از آن لاستیک ها را نابود شده دیدم. ما آسیبی ندیدیم و این مهم ترین نکته ی این مسابقه است.

مارک مارکز - موتوجی پی قطر

مارک مارکز

مارکز پس از پایان فصل 2018 موتوجی پی یک عمل جراحی بر روی شانه خود انجام داد و آن هم به دلیل دررفتن متعدد دست او در سال گذشته بوده که از جمله ی آن می توان به گرندپری ژاپن و پس از کسب عنوان قهرمانی اشاره کرد. موتورسوار اسپانیایی معتقد است که این مسابقه های سرعت پایین به او کمک می کند که مشکل جسمی نداشته باشد:

برای شرایط جسمی من مسابقه ای آسان بود، زیرا شروع مسابقه با سرعت کم همراه بود و همین طور که گفتم برای من بسیار بسیار خوب بوده است.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید