فرمول یک ایران – راننده ردبول، مکس ورشتپن برای استرالیا هیچ هدفی ندارد. از نظر او راننده های فرمول یک “نابینا” هستند.

مکس 5 سال است که پشت فرمان ماشین های فرمولا قرار گرفته، او تنها 21 سال سن دارد و این برای چنین شرایطی در چنین سطحی بسیار چشمگیر است.

و حالا بر خلاف فصل قبل، ردبول اطمینان دارد که RB15 آمادگی کسب قهرمانی جهان را دارد. آن ها در فصل 2019 با موتور هوندا به رقابت می پردازند، همان موتوری که فرناندو آلونسو را تا مرز جنون پیش برد و مشکلات متعددی برای مکلارن رقم زد؛ موتور هوندا هرگز قابل اعتماد نبود. اما مثل اینکه قضیه برای ردبول خیلی متفاوت است و آن ها شروع نسبتا خوبی داشتند.

ردبول - مکس ورشتپن

ردبول – مکس ورشتپن

البته این شروع خوب نمی تواندمرجع باشد و ورشتپن هم این موضوع را می داند. او نمی خواهد از همین حالا پیش داوری کند و برای گرند پری استرالیا هیچ هدفی تعیین نکرده است:

من فقط سعی می کنم بهترین عملکردم را داشته باشم. اما باید منتظر بمانم و ببینم ماشین و موتور در چه وضعیتی قرار دارند، به همین دلیل برای این رقابت هدف خاصی ندارم.

در واقع شما نابینا هستید. در فرمول یک وابستگی به پکیجی که در اختیارتان قرار می گیرد بسیار زیاد است.

نگرانی در این رابطه منطقی نیست. منظورم این نیست که نباید بهترین عملکرد را داشت ولی به هر حال شرایط اینگونه است و چاره ای جز صبر و بردباری وجود ندارد.

جمعه رقابت ها دوباره آغاز خواهند شد و طرفداران دیگر زمان زیادی منتظر نمی مانند.

به نظر می رسد مکس کاملا با مشکلات موتور هوندا و دردسر هایی که در گذشته به وجود آورده آشناست، او نمی داند چه رقابتی در انتظارش است. با این وجود مدیر تیمش، کریستین هورنر می گوید که این موتور همان چیزی بوده که برای قهرمانی به آن نیاز داشته اند.

اگر از نگاه مکس به شرایط نگاه کنیم، تمام این قضیه یک قمار بزرگ است که او مجبور به قبولش شد و حالا نمی خواهد فقط چند روز مانده به مشخص شدن نتیجه، انتظارات خاصی به وجود بیاورد. این دقیقا همان مکسی است که دیگر نمی خواهد لقب “مد مکس” را یدک بکشد!

9 دیدگاه

 1. konstantin5

  9

  45

  فرمول یک = دیوانگی و جنون سرعت
  مکس ورشتپن = دوانگی و جنون سرعت
  فرمول یک = مکس ورشتپن
  مکس ورشتپن یعنی آینده فرمول یکی که بشه دوستش داشت

  • soroush_sh_11

   16

   1

   فرمول یک یعنی مهارت استعداد دقت
   صرفا گاز دادن و کوبیدن به راننده های دیگه استعداد نیست! مکس استعداد داره مخصوصا توی هوای بارونی و نیمه بارانی اما کله شقه و همین باعث میشه هر فصل یه سی امتیازی کمتر کسب کنه . شاید سال های ۱۹۹۰ توی فرمول یک بود این کله شقی بدردش میخورد اما الان نه . هر تصادف یعنی تعمیر تعمیر تعمیر و دیگه خبری از آپدیت نخواهد بود

  • Behnam380

   16

   0

   امیدوارم این آینده فرمول یک شما هیچ وقت سر از فراری در نیاره ، فتل سریع ترینه و کم اشتباه ،همیلتون سریعه و تقریبا بی اشتباه لااقل تو چند ساله اخیر ، اشتباه کمتر به همراه ماشین خوب قهرمانی رو به ارمغان میاره .

 2. Behzad

  3

  12

  با توجه به حدس و گمان های بسیار تا سال 2021 و تغییرات گسترده احتمال اینکه تیمی به غیر از مرسدس و فراری بتونه قهرمانی بدست بیاره دور از دسترسه و به شخصه اعتقاد دارم تا دو یا سه سال آینده مکس میتونه صندلی فراری را بدست بیاره.
  حواشی و اخبار جابه جایی ها هنوز هم داغ هست و حتی برخی منابع گزارش کردن در صورت عدم موفقیت فتل در 2019 فراری برای 2020 با همیلتون قرارداد میبنده و حتی مدیران همیلتون با فراری وارد مذاکره شدن و شاید لوییس دو سال آخر عمر ورزشی خودشو با فراری به پایان برسونه و محتمل ترین گزینه بعد از همیلتون در فراری مکس هست.
  درسته که در این چند سال مکس باعث ناراحتی طرفداران فراری از جمله خودم بوده اما باید قبول کرد سبک کار مکس مثل یک قهرمانه و این بشر تشنه ی پیروزی هست و از هدفش کوتاه بیا نیست.
  دور از انصافه که مکس را دیوانه خطاب کنیم و اگر حافظه تاریخی دوستان به یاد بیاره بسیاری از قهرمانان مثل شوماخر و همیلتون و سنا و میکا و آلن در بدو ورودشون کلی اشتباه داشتن اما هیچوقت دست از مبارزه بر نداشتن.
  مکس الماس آینده فرمول وان است.

   • V5_ mansur

    3

    0

    نکته دیگه اینه که تنها کسی که جنگ رو ادامه میده تا لحظه اخر فتله الونسو دنیل بقیه سریع تسلیم میشن البته به جز وشتپن که میزنه بهشون

دیدگاه خود را بیان کنید