فرمول یک ایرانسباستین فتل می گوید که برنامه ای برای بازنشسته شدن ندارد و او هنوز به دنبال کسب اولین قهرمانی خود با تیم فراری است.

قهرمان چهار دوره مسابقات برای فصل 2015 از ردبول به تیم فراری پیوست و رویای او این بوده تا بتواند یک یا دو قهرمانی به همراه این تیم افسانه ای کسب کند. او دو بار در فصل 2017 و 2018 به کسب عنوان قهرمانی بسیار نزدیک بوده اما هر دو را به رقیب مرسدسی اش، لوئیس همیلتون واگذار کرده است.

در آخرین شکستش، بسیاری از طرفداران و رسانه ها او را مقصر می دانند اما با همه ی این انتقاد ها او هنوز تسلیم نشده است:

نه، جواب من نه خواهد بود! پرتاب کردن حوله (در ورزش بوکس به منظور تسلیم شدن) به معنی رها کردن همه چیز و تسلیم شدن است.

به خاطر اینکه هدف و رویای من قهرمان شدن به همراه فراری است. اینکه فراری بزرگ ترین برند فرمول یک است، به من انگیزه می دهد. پایان من وقتی خواهد بود که بتوانم با فراری قهرمان جهان شوم.

سباستین فتل

سباستین فتل

راننده 31 ساله آلمانی همچنین درباره ی بازنشستگی خود افزود:

به نظرم این واضح است که من دیگر در بهار زندگی حرفه ای خودم نیستم.

از سوی دیگر، در 31 سالگی من هنوز زمان زیادی در این ورزش خواهم داشت. به عقب برگردیم، مایکل زمانی که اولین قهرمانی خود را با فراری کسب کرد، سن او از من بیشتر بود و لوئیس نیز دو سال از من بزرگ تر است.

من هنوز فکری درباره ی بازنشستگی ام ندارم. برعکس، من هر کاری می کنم تا رویای قهرمانی با فراری محقق شود و تا آنجا که به خانواده من مربوط می شود، آنها از من حمایت می کنند.

21 دیدگاه

  • محمد.ج

   34

   5

   اوج کینه توزی رو میشه حس کرد.
   یعنی الانم مثلا من که طرفدار فتل هستم باید بیام آرزو کنم همیلتون توی مسابقه ی بحرین مستقیم بره توی دیوار و مصدوم شه و مثلا 10 تا مسابقه رو از دست بده؟ آیا این کار درستی هست؟
   شخصیت چیزیه که به ارث برده نمیشه. بلکه کسب میشه.
   امیدوارم تو هم یاد بگیری به حریف باید احترام گذاشت. نه اینکه دنبال تخریبش بود یا آرزوی اخراج و … براش داشت.

 1. V5_ mansur

  52

  11

  امسال لکلرک بوتاس رو محو میکنه و فتل تک به تک میشه با همیل اون موقع معلوم میشه کی راننده حرفه ای هست و کی راننده متوسط

  • Saeed

   26

   9

   امسال همیل باید با لکلرک رقابت کنه تا بتونه نایب قهرمان شه

   سال بعد هم شاید با امباپه???

   البته اشتب شد

   دیگ همیلتون کیک و ساندیس لاروس رو هم نخواهد دید?

 2. just.jeep

  10

  47

  اگه نره توی دیوار و اسپین نشه و …………
  پارسال هم ماشین برتر دستش بود.
  خطر لکرک برای همیلتون از فتل بیشتره.بنظرم دوستان فراری فن بهتره به لکرک امید ببندن تا فتل???

 3. Farid

  25

  5

  امسال دیگه همه چی محیاست. حتی خود جان الکان مستقیما وارد گود شده و بهترینا رو تو پست های کلیدی گذاشته . یه بودجه عالی هم واسه توسعه و تحقیق تیم فراهم کرده . ماتیا بینوتو رو راس هرم گذاشته و ماتیا و خانواده فراری همه جوره از سب حمایت میکنن. امسال سال قهرمانیه مجدد محبوب ترین تیم و محبوب ترین و بهترین راننده ی حال حاضر موتو اسپرته. خیلی حس مثبتی به امسال دارم. سباستین وتل بدجوری عزمشو جزم کرده که امسال پوز مرسدسو بماله به خاک. از ته دل واسش آرزوی موفقیت دارن. Go seb تو واسه فرمول و طرفداراش ثابت شده ای . مطمئنم به انتظار ۵ ساله ما وتل فنا و تقریبا ده ساله ی فراری فنا خاتمه میدی . فورزا سب فورزا فراری راگاتزی

 4. S5

  29

  5

  خوبی فتل فن بودن اینه که تو رقبا فقط باید نگران “موتور مرسدس” باشن، ولی همیلتون فنها هم باید نگران فتل باشن، هم لکرک، هم مکس، هم حرف شنوی بوتاس.
  امسال فکر کنم گسلی هم به دغدغه هاشون اضافه بشه:))))

 5. Mohammad.gh

  9

  0

  ضمن عرض سلام و ادب و احترام خدمت دوستان عزیز، حس نمیکنین یکم زوده به این زودی درباره قهرمانی فتل و فراری حرف زدن؟! اولا چون سال قبل مرسدس فاصلش «بسیار» زیاد بود با فراری، و تا وقتی نیاز نداشت از قدرتش استفاده نکرد تا یکم جذابیت ایجاد کنه، مثه یووه تو سری آ، و به نظر بنده حقیر جبران این فاصله تو یک سال خیلی سخت و شاید حتی بعید باشه.
  ثانیا تست ها که اصلا قابل اعتماد نیستن من تعجب میکنم شما چطور به نتایج تستی که مکلارن از مرسدس سریعتر بود استناد میکنید؟! مثال واضحش تو موتوجی پی هست که پتروچی و میلر میگن دوکاتی قویتر شده اما تو تست بعضا از کی تی ام و یاماها کندتره. خلاصه اینکه تسته دیگه اسمش روشه بهش اعتماد نکنید.
  امیدوارم مرسدس و فراری تو یه سطح باشن تا یه رقابت خوب و برابر ببینیم.

 6. امید نورمحمدی

  2

  0

  بیشتر از یکم برای پیش بینی قهرمان زوده! ولی اگه بخواد در روی همین پاشنه بچرخه و باز هم از این تقلبها و وینگمن بودنها و پنالتیها و … باشه که از الان همیل قهرمانه!
  ولی اگر منصفانه باشه احتمالا باز هم همیل قهرمانه چون مرسدس هیولاییه که هر موقع اراده کنه و توی هر پیستی که بخواد برنده میشه. اگرم فراری ماشینی در سطح مرسدس بسازه بازهم همیل قهرمانه چون قهرمان شدن حداقل 80 درصد شانسم میخواد که توی این موضوع همیل عالیه
  ای بابا! از هر زاویه ای بهش نگاه میکنم میبینم همیل قهرمان میشه که! چکار کنیم؟! کاری هم که نمیتونیم بکنیم غیر از دعا…
  ولی خداوکیلی بنظر من همیلتون لیاقت بردنو داره و تصمیم های منطقی تری میگیره. من طرفدار فتل هستم و واقعا دوستش دارم اما میدونم رقابت با مرسدس و همیلتون کار بسیار مشکلیه و نباید کوچکترین اشتباهی از سب سر بزنه. امیدوارم فقط حق به حقدارش برسه. چه همیل و چه سب هردو برای هم فلسفه وجودی اون یکی هستند. همر بدون سب یا سب بدون همر برای من خیلی جذاب نیست و در حال حاضر بغیر از این دو دلم نمیخواد کس دیگری قهرمان بشه.

دیدگاه خود را بیان کنید