فرمول یک ایران – شرکت پیرلی معتقد است که سطح بهتر چسبندگی پیست و همچنین افزایش دما در اسپانیا، دلیل اصلی عملکرد بهتر و سرعت بالاتر خودروها نسبت به فصل قبل است.

دور های ثبت شده در تست پیش فصل نشان می دهد که سرعت خودرو ها با توجه به قوانین جدید آیرودینامیک نسبت به قبل بهتر شده است به طوری که در روز اول تمرین سباستین فتل راننده فراری زمانی حدودا یک ثانیه سریع تر از روز افتتاحیه فصل قبل را به ثبت رساند. در حالی که همه تقریبا از عملکرد خودرو ها شگفت زده شده اند، ماریو ایزولا مدیر بخش فرمول یک پیرلی، سطح چسبندگی پیست (با توجه با تغییر آسفالت پیست برای فصل گذشته) و همچنین درجه حرارت بسیار بالاتر از فصل قبل را دلایل عملکرد بهتر خودرو ها می داند. ایزولا گفت:

اگر تمرینات پیش فصل و مسابقه اسپانیا در فصل قبل و تمرینات پیش فصل امسال را مقایسه کنیم اختلاف بسیار زیادی وجود دارد.

آسفالت جدیدی که قبل از تست های پیش فصل 2018 در پیست کاتالونیا استفاده شد، کمی قیر در سطح پیست وجود داشت که به مرور زمان این مشکل برطرف شد. البته درجه حرارت بالاتر امسال نیز باعث شد تا چسبندگی بهتر لاستیک با سطح پیست بوجود بیاید و ما این موضوع را به خوبی می دانیم.

لاستیک های پیرلی برای تست 2019

لاستیک های پیرلی برای تست زمستانی 2019

ایزولا همچنین در مورد ترکیب جدید لاستیک ها که از در بارسلونا استفاده شده است توضیحات بیشتری داد:

ما لاستیک های جدید را با کروم (کرومیوم) ارتقا دادیم. دلیل این کار این بود که لاستیک های نرم مانند هایپرسافت در زمان گرم شدن پیست به شدت آسیب پذیر بوده اند.

ما این تکنولوژی را برای بار اول در فصل قبل در مسابقات فرمول دو امتحان کردیم. این کار باعث می شد که لاستیک در حرارت بالا شکل و قالب خود را از دست ندهد. این موضوع به خوبی در تست های ابوظبی در فصل قبل فرمول یک خود را نشان داد.

یک دیدگاه

  1. shian

    13

    0

    ادمین های عزیز؛قبل از شروع مسابقه ی استرالیا یک لیگ فانتزی فرمول یک درست کنید،دورهم ببینیم هرکی چندمرده حلاجه؟!!

دیدگاه خود را بیان کنید