Register

شانزده − 3 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – راس براون طی مصاحبه ای به توصیف همکاری با مایکل شوماخر قبل از ورودش به فرمول یک پرداخته است. برخورد مایکل با دریک وارویک و نابودی پیت لین نوربرگرینگ که باعث شد دریک به قصد مشت زدن به سر راننده جوان آلمانی- که به طور عمد ماشین مرسدس خود را به جگوار وی کوبیده بود- به سمت وی برود اما این راه جالبی برای جلب توجه راس براون نبود.

در واقع مایکل شوماخر برای تیم جگوار مشکلاتی را ایجاد کرده بود که براون در سال های ۱۹۹۰ و ۱۹۹۱ مسئول طراحی آنها در مسابقات اسپورت کار قهرمانی جهان بود. راننده خیلی سریع و با استعداد مرسدس داستان فرمول یک خود را در ابتدا و قبل از ورود به آن با کارل وندینگلر و هِینز هارالد هرنتزن سپری کرد.

راس براون طی مصاحبه ای درباره ی سال های قبل فرمول یک گفت:

در سال ۱۹۹۱، ماشین جگوار ما توانایی پیروزی در مسابقات را داشت ولی اگر بخواهم صادقانه با شما سخن بگویم تنها رقیب ما مایکل در تیم مرسدس بود چون بقیه رانندگان حتی نزدیک به خوب هم نبودند‌.

ماشین های اسپورت سریع هستند اما مصرف سوخت بالایی نیز دارند و برای رساندن ماشین تا پایان باید مصرف سوخت را مدیریت کرد اما مایکل با سوخت حتی کمتری از بقیه رانندگی می کرد اما با فاصله یک مایل آنها را شکست می داد.

ما نیز مقداری سوخت ذخیره می کردیم، بخاطر اینکه ماشین های مرسدس با مدیریت سوخت به هر دو ماشین آنها توانایی یکسانی می داد و او می توانست به ما انواع و اقسام ناراحتی ها را تحمیل کند.

درباره حادثه با دریو وارویک نیز باید بگویم اگر بین آن دو قرار نمی گرفتم دریک به سختی او را می زد.

مایکل شوماخر

دقیقا یک هفته بعد از درگیری شوماخر با وارویک، وی لباس تیم جردن را پوشید و اولین گرندپری خود در فرمول یک را در پیست اسپا بلژیک تجربه کرد و در عملکردی شگفت انگیز توانست هفتم شود.

دو هفته بعد و طی قراردادی مشکوک شوماخر و براون برای اولین بار در تیم بنتون در گرندپری ایتالیا ۱۹۹۱ هم تیمی شدند. یکی از موفق ترین همکاری ها در تاریخ شروع شد. دو قهرمانی برای تیم بنتون، بازسازی تیم فراری که چندین قهرمانی به آنها اعطا کرد.

دانش و توانایی فنی راس براون به نوشته شدن نام مایکل شوماخر در تاریخ فرمول یک کمک شایانی کرد. وی معتقد بود شوماخر مردی است که در پیست تقریبا از همه بهتر است.

10 دیدگاه

 1. Akbar (Ghasemi)

  20

  5

  شومی از رکوردهاش بزرگتره…
  افسانه است…

  • Ahmad64

   22

   2

   اولین بار اسم فرمول یک با اسم مایکل به گوشم خورد. فکر کنم برا بچه های دهه ۶۰ که فرمول یکی هستن هم اینطور باشه. طرفدار فرمول یک شدن خیلی هامون مدیون مایکل هستش

  • Saeed

   11

   1

   من ی کتاب کنکوری زبان دارم ک عکس شوماخر رو جلدش هست

   حاضرم قسم بخورم وقتی ک میخام ازش چیزی بخونم

   فقط نیم ساعت ب جلدش خیره میشم…

 2. ....

  7

  11

  تو اینکه مایکل یه افسانه و اسطوره فراموش ندشدنیه شکی نیست ،اما ب نظرم اونایی که موفق ب شکست مایکل شدن هم راننده های فوق العاده ای هستن
  (البته این شکست ب بازگشت دوباره شومی ب فرمول یک با مرسدس ارتباطی نداره ،منظورم زمان اوج هستش)

 3. Schumi1

  17

  2

  فرمول 1 کلا با نام شوماخر امیخته شده . اسطوره این ورزش و راننده ای دوست داشتنی ، کمتر کسی هست که او را دوست نداشته باشند . با سختی هایی که ان زمان در فرمول 1 وجود داشت پیروز شدن کار هر کسی نبود. زنده باد مایکل و ارزوی سلامتی برای او . در اینده هم شوماخر دیگری خواهیم داشت به سرسختی پدر.

 4. Silver Arrows

  18

  2

  شوماخر، شناسنامه فرمول یک هستش…

 5. Saeed

  12

  1

  مایکل شوماخر

  بهترین ورزشکار تاریخ…

 6. mershari

  11

  1

  مایکل اسمش از فرمول یک بزرگتره
  فقط اخبار اون زمان راننده ی المانی تیم فراری موفق به کسب مقام نخست تو این گرندپری اون گرندپری ….استعداد یعنی تو یعنی هم تیمیتو لپ کنی

  • علی شفیعی | کاربر متخلف

   0

   3

   هیچ ورزشکاری نامش از اون ورزشی که انجام میدهد بزرگتر نیست.
   یادت باشه که این فرمول 1 بود که شوماخر را معروف کرد، شوماخر فرمول 1 را به شهرت نرساند. شاید برای شما شوماخر باعث اشنایی شما شده باشد با این ورزش. اما قبل از شوماخر هم فرمول 1، شهرتی جهانی داشت، بعد از او هم دارد، و خواهد داشت. هیچ ورزکاری نامش از خوده ان ورزش بزرگتر نیست.
   اگر فرمول 1 نبود، شوماخر اینقدر مشهور نمیشد.
   اما فرمول 1 بدون شوماخر هم شهرت و اوازه جهانی داشت و دارد.
   شوماخر یک اسطوره است، درسته. شوماخر افسانه ای است درسته. شوماخر دوست داشتنی است درسته. اما هیچ موقع نه او و نه هیچ ورزشکاری در هیچ رشته ورزشی نامش از اون ورزش بزرگتر نیست.اجازه ندهید علاقه زیاد و یا متاسفانه داشتن تعصب باعث شود، از مسیر منطق دوست گرامی خارج شوی.
   ما اشخاصی داریم که در رشته خودشان چندین برابر میشائیل شوماخر عظمت و موفقیت و معروفیت دارند یا داشتند اما حتی انها هم نامشان بزرگتر از اون رشته ای که فعالیت میکنن نبوده و نیست.
   پیروز و سربلند باشید.

   بدرود…

   • akrh78

    0

    0

    امیدوارم این بدرودی که گفتی واقعی باشه