فرمول یک ایران – راننده سابق فرمول یک، فیلیپه ماسا معتقد است الزم اینکه فراری باید پیروز مسابقات شود باعث فشار بر روی این تیم می شود که این خودش یک مشکل است.

ماسا که هشت فصل را به همراه فراری در فرمول یک سپری کرده و 11 پیروزی نیز بدست آورده گفت که کار فراری در دو فصل گذشته و آماده سازی دو ماشین برای به چالش کشیدن مرسدس عالی بوده است.

راننده ی حال حاضر تیم ونتوری در فرمولE معتقد است که شرایط فراری پس از فصل 2007 و رفتن ژان تاد از سمت مدیریت این تیم، بسیار دشوار پیش رفته است:

بسیاری از اتفاقات با شرایط بدی در فراری رخ داد که به نوعی فشار محسوب می شد و آن ها بسیار زیاد این موضوع را حس کردند.

در آن زمان تیم [فشار] کمتری احساس می کرد زیرا نتایج بهتری می گرفت، درست زمانی که ژان تاد در راس کار بود. ژان آدمی بود که در هر بخشی از تیم، مدیریت فوق العاده ای داشت. او می توانست هر بخشی از کار را به صورت گروهی با هر کسی انجام دهد بدون اینکه بر روی کسی فشاری باشد اما پس از او کارها به شکل متفاوتی انجام شد.

فراری در حال حاضر همیشه فشار اینکه پیروزی وظیفه آنهاست را حس می کند و این یک مشکل است.

آلونسو، رایکونن، تاد و ماسا روی سکو پس از گرندپری برزیل 2007

آلونسو، رایکونن، تاد و ماسا روی سکو پس از گرندپری برزیل ۲۰۰۷

در ماه گذشته فراری رسما تایید کرد که متیا بینوتو به عنوان مدیر تیم ایتالیایی جانشین مائوریزیو آریوابنه می شود. ماسا معتقد است که بینوتو بهتر از آریوابنه می تواند این فشار را مدیریت کند:

بینوتو مرد آرامی است. او فردی است که ظرفیت آرام کار کردن را دارد و شاید بتواند این فشار در فراری را بهتر از آریوابنه از بین ببرد.

اما این نقش جدیدی برای اوست و او هرگز مدیر تیم نبوده است. باید دید که او چه کار می کند زیرا تغییر مهمی رخ داده است. او مدیر است اما بخش فنی نیز زیر نظر اوست و راستش این می تواند خوب باشد. برای او بهترین ها را آرزو می کنم زیرا از زمانی که به فراری پیوستم، او را می شناختم.

این تیم دارای ساختار فنی رقابتی و رانندگان بسیار خوبی است. از نظر من کار فراری در مورد لکلرک بسیار خوب بوده است. این بچه می تواند قهرمان فوق العاده ای در آینده باشد و امیدوارم این مهم به زودی رخ دهد.

4 دیدگاه

  • ايزديار

   17

   5

   يه كاربر محترمي
   از كلمه ديوار خيلي استفاده ميكنه
   و يجورايي بهش عشق ميورزه

   سوال مهد كودك :
   كدام راننده با حداقل ترين سرعت توي ديوار رفته است؟
   راهنمايي ميكنم، پيت لين???

   • Lewiis44

    2

    7

    تو دیوار نرفت ماشینش تو گراول گیر کرد

دیدگاه خود را بیان کنید