فرمول یک ایران – پیرلی برای فصل جدید مسابقات، دوباره لاستیک های خود را تغییر داده‌ است، اما این دفعه تهاجمی عمل نکرده است.

سباستین فتل در این باره گفت:

سؤال جالب تر، انتخاب لاستیک های سال بعد است – این که پیرلی کدام لاستیک ها را به کدام پیست ها می‌برد.

سازنده لاستیک ایتالیایی، انتخاب خود را برای چهار گرند پری اول فصل 2019 اعلام کرده است. برای استرالیا، چین و آذربایجان، راننده ها از لاستیک های C3، C2 و C4 استفاده خواهند کرد که به ترتیب با مدیوم، سافت و التراسافت پارسال برابر هستند.

اینفوگرافی جزئیات ترکیب لاستیک های فرمول یک 2019

اینفوگرافی جزئیات ترکیب لاستیک های فرمول یک 2019

در بحرین، از سفت ترین لاستیک ها یعنی C2، C1 و C3 استفاده می شود.

رئیس بخش اتومبیلرانی پیرلی، ماریو ایزولا گفت:

مشخص است که ما در شروع فصل باید مقداری اطلاعات جمع آوری کنیم و این کار را هر سال انجام می‌دهیم زیرا یک لاستیک جدید طراحی کرده ایم. اما اطلاعاتی که از مسابقات به دست ما می‌رسد، همیشه مطمئن تر می باشند.

پس ما از مسابقات اطلاعات جمع آوری می کنیم و سپس تصمیم می‌گیریم کدام مسیر را دنبال کنیم. در مقایسه فصل 2017 با 2018، به نتایج جالبی رسیدیم. اگر یادتان باشد در 2017 همه به ما می گفتند که بیش از حد محافظه کارانه عمل کرده بودیم. ماشین ها جدید بودند و متغیرهای زیادی داشتیم. اما واقعیت این است که ما برای همه مسابقات 2018 تهاجمی نبودیم.

به عنوان مثال، ما در اسپا در 2017 و 2018 انتخاب تهاجمی کردیم. ما سعی کردیم که مدیریت سرعت راننده ها را محاسبه کنیم، و این موضوع بین 2017 و 2018 قابل مقایسه است.

لاستیک های پیرلی برای تست 2019

لاستیک های پیرلی برای تست زمستانی 2019

با این وجود، ایزولا اذعان داشت که بیش از اندازه تهاجمی نخواهند بود. او بر این باور است که در آن صورت، راننده ها مجبور می‌شوند که آهسته تر برانند تا بتوانند سرعت و خوردگی لاستیک هایشان را با هم مدیریت کنند:

در مسابقه هایی که لاستیک ها یک پله نرم تر بودند، مقدار مدیریت سرعت نیز کمی بیشتر بود.

اگر شما به مسابقه هایی مانند سوچی یا موناکو نگاه کنید که لاستیک ها دو پله نرم تر بودند، مدیریت سرعت توسط راننده ها خیلی زیاد بود – دو برابر مقداری که در 2017 دیده بودیم.

پس در این مرحله، متوجه شدیم که نمی توانیم تیم ها را اجبار کنیم که از استراتژی متفاوتی استفاده کنند، چون معلوم است که آن ها محاسبات خود را انجام می‌دهند و با در نظر گرفتن ترافیک، سوخت، ست آپ ماشین و غیره، تصمیم می‌گیرند که استراتژی خودشان سریعترین می باشد.

ما نمی توانیم به آن ها بگوییم که از این استراتژی که کندتر است استفاده کنید تا مسابقه جذاب تر بشود.

پس واقعیت این است و ما باید آن را بپذیریم و به دنبال راه دیگری برای افزایش جذابیت مسابقه ها باشیم.

یک دیدگاه

  1. --

    1

    1

    متاسفانه ب نفع مرسدس خواهد شد…باند بازي هاي پيرلي تمامي ندارد واقعا چه ب سر فرمول يك امده…