فرمول یک ایران – مشاور تیم ردبول، دکتر هلموت مارکو می گوید که دو راننده ی جوان تیمش، پیر گسلی و مکس ورشتپن برای فصل 2019 فرمول یک فرصتی برابر خواهند داشت.

دنیل ریکاردو برای فصل 2019 به تیم رنو پیوست و راننده ی فرانسوی تورو روسو جای او را در ردبول پر کرد. به نظر می رسد با این نقل و انتقلات همه چیز به نفع ورشتپن در ردبول باشد اما دکتر مارکو این موضوع را رد کرد:

گسلی به عنوان یک جوان و تازه کار وارد تیم ردبول ریسینگ خواهد شد بنابراین باید خود را با قوانین اینجا وفق دهد.

این موضوع بسیار ساده است؛ مکس آشنایی بیشتری با تیم دارد. گسلی برای مسابقه دادن آزاد است و او نیاز دارد که عملکرد خود را به نمایش بگذارد. آن ها [فرصت های] برابری خواهند داشت.

مکس ورشتپن ، کریستین هورنر و هلموت مارکو - گرندپری بریتانیا 2017

مکس ورشتپن ، کریستین هورنر و هلموت مارکو

مشاور ردبول همچنین افزود که آن ها برای رقابت قهرمانی در فصل آینده امیدوارتر خواهند بود:

نیمه ی دوم فصل باعث شد تا ما در توسعه شاسی بسیار خوب ظاهر شویم. واضح بود که ما بهترین شاسی را در اختیار داشتیم.

قابلیت اطمینان ردبول حتی از رنو توسعه ی بهتری داشت. به خصوص مکس که از مسابقه فرانسه به بعد هیچ اشتباهی نکرد.

7 دیدگاه

 1. max verstapen

  4

  16

  ردبول به معنای واقعی یک تیم حرفه ای هست.
  آکادمی حرفه‌ای مدیران حرفه ای رانندگان حرفه ای و رفتار حرفه ای.
  دیدیم بعد از باکو چطور دنی و مکس رو کنترل کردن که هم به رقابتشون پرداختند و هم رابطشون دوباره صمیمی شد.
  مرسدس روز به روز ضعیف تر خواهد شد چون روح رقابت رو درون خودش کشت. مرسدسی که روزبرگ و همیلتون باهم رقابت میکردند و دست نیافتنی بودن کجا و این مرسدسی که راننده ی دومش مقامی بهتر از پنجم نمیاره کجا!
  ردبولا هم به این اعتقاد دارن که رمز موفقیت تیمی تلاش هردوراننده هستس وجود پیرگسلی هم به مکس کمک میکنه هم به تیم همچنین وجود مکس میتونه انگیزه ای برای بروز و ظهور استعداد گسلی باشه.
  خیلی ها لکلرک رو با مکس مقایسه میکردن و میگفتن لکلرک مکس رو شکست خواهد داد باید بگم لکلرک هنوز خیلی مونده تا به مکس برسه حریف اصلی لکلرک گسلی هست نه مکس. اگر هندا پاوریونیت خوبی در اختیار ردبول بذار به قول هورنر حتی با ۵۰ اسب بیشتر اونموقع گسلی لکلرک رو به چالش میکشه و مکس برای قهرمانی خواهد رفت.

  • Ferrari .Italy

   7

   1

   یکم صبر کنی ضرر نمیکنیا ازهمین الان داری مکس و با لکلرک مقایسه میکنی درضمن مکس شاید راننده تهاجمی خوبی باشه ولی از اشتباهاتش درس نمیگیره سال بعد لکلرک واقعی رو خواهیم دید یکم صبر لازمه از همین الان میگم ردبول بیشتر باید فکر رنو باشه تا مرسدس و فراری چون اون دوتا تیم یه قدم جلو هستن

  • Akbar (Ghasemi)

   7

   0

   چرا آخه؟ با چه فرمولی میگی لکلرک رقیبش نیست و گسلی رقیبشه؟
   لکلرک تا اینجا نسبت به سابقه و پیشینه اش از هر دوی مکس و گسلی بهتر بوده.
   بهتره ببینی مکس حریف لکلرک میشه یا نه!

   • max verstapen

    1

    4

    اکبرجان منتظر میمونیم گفتم که یه زمانی اوکون رو شاخ کرده بودن و حالا نوبت لکلرک شده خود لکلرک گفته انتظار دارم ۲برد در ۲۰۱۹ بدست بیارم اونوقت طرفداراش توقع قهرمانی یا نایب قهرمانی دارن؟! بهتره یکم واقع بین باشیم با اینکه فراری دستش خواهد بود ولی حریف مکس نخواهد شد. مکس به اون چیزی که خیلیا ازش ایراد میگرفتن یعنی نداشتن تجربه رسیده پس مکس فعلی از مکس دوسال پیش قویتر و خطرناکتر خواهد بود‌ بود. من برای شما اکبرجان احترام خاصی قائل هستم و امیدوارم بازهم درکنار هم مسابقات رو دنیال کنیم.

   • Akbar (Ghasemi)

    2

    0

    اوکون ماشینش نزدیک به ردبولم نبوده که بخواد با مکس بجنگه
    این قیاس از پایه جای سواله
    میشینیم میبینیم.
    من میگم لکلرک بهتره

  • Akbar (Ghasemi)

   3

   1

   “مرسدس روز به روز ضعیف تر خواهد شد چون روح رقابت رو درون خودش کشت. مرسدسی که روزبرگ و همیلتون باهم رقابت میکردند و دست نیافتنی بودن کجا و این مرسدسی که راننده ی دومش مقامی بهتر از پنجم نمیاره کجا!”

   کاملا با این بخش موافقم

 2. Amir__abbaskhah

  2

  1

  منتظرم تا لکلرک با فراری تو 2019 یه درس خوب به ورشتپن بده