موتوجی پی ایران – قهرمان سه دوره موتوجی پی، خورخه لورنزو معتقد است که دو سال حضور او در دوکاتی به پیشرفت آن ها سرعت بخشیده است.

لورنزو پس از نه سال با یاماها در فصل 2017 به دوکاتی پیوست اما نتوانست درخشش سابق خود را تکرار کند و چالشی برای رقابت قهرمانی باشد و در نهایت با قراردادی دوساله برای 2019-20 به تیم رپسول هوندا پیوست.

با این حال موتورسوار اسپانیایی در فصل 2018 توانست سه پیروزی کسب کند و معتقد بود که موتور 2018، کامل ترین موتور سال است، چیزی که مارک مارکز قهرمان سال نیز بر این معتقد بود.

از لورنزو پرسیده شد که آیا به پیشرفت موتور دوکاتی در دوران خودش افتخار می کند و او گفت:

بله، بدیهی است که این جمله را نباید من بگویم اما شاید با نبودن من در این تیم، آن ها نمی توانستند بسیار سریع در بعضی قسمت ها پیشرفت کنند.

من معتقدم که آنها برخی قسمت هایی را پیدا کردند که قبل آمدن من روی آن کار نمی کردند، قطعا این من را خوشحال می کند که در آن زمان لوئیجی دلینیا و مهندسین توانستند پیروزی های بیشتری را نسبت به چند سال گذشته که برای قهرمانی رقابت می کردند، بدست آورند.

با آمدن من شاید همه چیز سریع تر پیش رفت و این باعث افتخار من است اما آن ها افراد خوبی هستند و در آینده خواهید دید که آن ها نتیجه ی بسیار خوبی نسبت به حالا کسب  می کنند.

خورخه لورنزو - موتوجی پی اسپانیا 2017

خورخه لورنزو – موتوجی پی اسپانیا ۲۰۱۷

لوئیجی دالینیا مدیر دوکاتی در مصاحبه ای پیشتر اعلام کرده بود که از حضور دو ساله ی لورنزو در این تیم راضی نیست:

راستش من درباره ی این دو سال با لورنزو کاملا خوشحال نیستم زیرا هدف اصلی ما رقابت برای قهرمانی بود و در انتها ما به این هدف نرسیدیم.

اما لورنزو امسال سه پیروزی بدست آورد و در چند مسابقه ی دیگر برای سکو رقابت کرد. یکی دیگر از مهم ترین چیزهایی که باید در نظر گرفت این است که لورنزو به ما در توسعه موتور کمک زیادی کرد.

بنابراین حتی اگر ما کاملا خوشحال نباشیم، بالانس این دو مورد مثبت خواهد بود.

دیدگاه خود را بیان کنید