Register

چهار × یک =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – تیم فراری علیرغم تاکید FIA بر عدم استفاده از کیسه یخ خشک بر روی دوربین روی خودرو همچنان از این روش برای پنهان کردن تنظیمات خودرو خود استفاده می کند.

در مسابقات اخیر بارها دیده شده که هنگامی که خودرو بر روی محل استارت یا در گاراژ هست از یک کیسه یخ بر روی قسمت دوربین روی خودرو استفاده می کند که این موضوع اعتراض دیگر تیم ها را به دنبال داشته است.

در حالی که فراری ادعا می کند این کار را برای خنک کردن موتور و دوربین انجام می دهد رقبا اعتقاد دارند که این کار برای جلوگیری از برداشت تصویر از روی فرمان و قسمت عقب خودرو است.

تیم ها تقریبا به دوربین های روی خودرو دیگر خودرو ها دسترسی دارند پس اگر فراری بتواند از تنظیمات خود محافظت کند می تواند یک گام از رقبا جلوتر باشد. با اعتراض تیم ها فدراسیون جهانی با اخطار به فراری خواستار حذف فوری کیسه یخ را شد.

در جایزه بزرگ ایتالیا فراری با قرار دادن یک چتر مانع ثبت تصویر شد. در جایزه بزرگ سنگاپور نیز یک فن خنک کننده جدید برای این تیم طراحی شده است که این دستگاه نیز به مانند کیسه یخ مانع ثبت هر گونه تصویر از دوربین بالای خودرو می شود. این فن طوری طراحی شده است که به هنگام استفاده و نصب بر روی خودرو دید دوربین را بر روی فرمان خودرو کاملا کور کرده است.

6 دیدگاه

 1. شفیعی صابر

  7

  2

  چاه کن همیشه ته چاه است.
  خودش از دوربین های دیگر تیم ان چیزی ه میخواهد را میبیند، اما خوذش کاری میمند که کسی نبیند، بعدشم این میشه وضعیتش.
  یکمرتبه گندش در میاد. بهرحال فعلا که فیا سنسورنصب کرده بر روی ماشین.
  طبق ادعای یک سایت المانی فیا هز زمانی که سنسور روی ماشین نصب کرده، فراری برتری خود را از دست داده، اگر داده هایی که فیا هز سنسور ها میگیرند ، تفاوت های زیادی با داده های مسابقاتی که بدون این سنسورهافراری انجام داده داشته باشند، اون موقع فراری بابد منتظر عواقب بسیار سختی از طرف فیا و صاحبان فرمول 1 باشد.

  • Ferrari .Italy

   4

   6

   خوب چرا کسی به سیستم تعلیق ماشین مرسدس مشکوک نیست :؟؟؟؟؟فراری بره باید فرمول خداحافظی کنه با درامد و تاریخچش

   • arastooforce

    3

    1

    چون مشکلی نداره ! اگر مشکلی بود قبل کشف شما با طرفدارای هوچی فراری کل بنز رو تخریب کرده بودید عزیز دل

 2. Behzad

  8

  3

  قابل ذکر هست که FIA به باطری های فراری هم مشکوک شده و برای اون هم سنسور گذاشته!
  بنده اطلاعات دقیقی از کنترل تیم ها توسط فیا ندارم اما تا اونجا که یادمون هست از سوخت باک نمونه میگیرن و همینطور میزان روغن سوزی و کنترل وزن و اندازه های قطعات آیرودینامیک و… اما به یاد نداشتم این کنترل ها تا به این حد برای یک تیم اجرا بشه!
  حدس میزنم این اقدامات چند دلیل داشته باشه، یکیش اون 100 میلیونی که سازمان به فراری پرداخت میکنه و دارن یکجور گرو کشی میکنن تا فراری قید اون پولو بزنه!
  رسانه ها دوست دارن اسطوره سازی کنن و بهترین گزینه فعلا همیلتون هست براشون.
  تشکیلات دوست نداره مرکز قدرت به ایتالیا و ژاپن و فرانسه منتقل بشه و هرجوری هست دوست داره کانون سرمایه گذاری انگلیس باشه.
  و در آخر دوست ندارن رانندهای آلمانی به رکوردهاشون اضافه کنن.
  شاید به خاطر حوادث اخیر علاقه مندانی مثل ما به دیده ی شک نظاره میکنیم و ممکنه تشکیلات مرسدس به نحو احسنت در کارشون موفق بودن و برعکس ، سایرین در کارشون گره های کور هست.

 3. arastooforce

  3

  1

  مدعیان فتلیسم و فراریسم بدجور داره رسوایی به بار میاد .
  واقعا وقتی حریف تکنولوژی و مهارت مرسدس نمیشن بهترین کار احترام گذاشتن هست .

  • Ferrari .Italy

   3

   3

   تکنولوژی مرسدس ؟؟؟؟سال بعد تحقیر شدین خودتونو به اون راه نزنید وقتی فراری سالای 2000همرو داغون میکرد مرسدس کجا بود ؟؟؟؟؟؟مرسدس جز ساختن سدان و دوتا سوپر اسپورت مگه کاره دیگه ای هم بلده ؟؟:::؟؟؟؟احترام به مرسدس ؟؟؟؟تیمی که فیا همه جوره پشتش هست ؟؟؟
   وقتی شکست خوردین دیگه گریه نکنید تموم