فرمول یک ایرانسباستین فتل معتقد است که او و راننده های دیگر فرمول یک با شکایت ها و نق زدن هایشان باعث گرفتن پنالتی های بیش اندازه شدند.

سباستین فتل، راننده پیشتاز در جدول قهرمانی فصل فعلی فرمول یک به خاطر بستن راه کارلوس ساینز در بخش دوم تعیین خط سه رده پنالتی دریافت کرد. فتل بعد از تعیین خط گفت که تیم به او اطلاع رسانی نکرده است که ساینز در حال نزدیک شدن است، با این وجود داورها در گزارش شان نوشته اند که او در آینه مشاهده کرده که ساینز نزدیک می شود و باید از خط مسابقه ای حریف کنار می رفت.

او مسابقه را از رده ششم استارت زد و اگر این سه رده نبود احتمالا او برنده می شد، با این حال سب معتقد است که حرکات سال های اخیر راننده فشار را روی داوران زیاد کرده و آن ها سیاست های سختی را پیش گرفته اند.

فتل گفت:

به من اطلاع رسانی نشد، سعی کردم دنبالش بگردم، نمی خواهم غر بزنم ولی کتاب قوانین زیادی بزرگ شده است. فکر می کنم همه راننده مقصر هستند، همه ما، فکر می کنم برای همه ما پیش آمده است که به شکایت و نق زدن بپردازیم، ‘اوه آن این کار کرد، اوه این آن کار را کرد’.

در آخر شما باید به ما اجازه دهید که در پیست مشکل را حل کنیم، این اعتقاد من است.

سباستین فتل

سباستین فتل

ساینز هم معتقد بود که فتل نه از روی عمد بلکه اتفاقی راه او را سد کرده بود.

ساینز گفت:

فکر می کنم که این موقعیت، گاهی اوقات بیشتر تقصیر مهندسین است تا تقصیر راننده، چون که به شما نگفته اند کسی دارد می آید.

باید بگویم که اگر آن اتفاق باعث می شد من به Q3 نرسم الان خیلی عصبانی تر بودم، خیلی ناراحت می بودم. ولی خب دور خوبی در بخش دوم زدم.

چارلی وایتینگ، مدیر مسابقات FIA می گوید که داوران از یک سری داده ها و قواعد مشخص پیروی می کنند تا پنالتی ها را اعمال کنند.

او درباره پنالتی فتل گفت:

فکر می کنم به حق بود. با تصمیمات دیگر سنخیت داشت.

تاثیر آن خطا کم بود، ولی امر بخواهید این مسیر را پیش بگیرید که پیامد های یک حادثه را برای تصمیم گیری در اولویت قرار دهید پس باید بگویید ‘ضرری نرساند، پنالتی ای نباشد’.

ولی این چیزی نیست که الان به آن فکر می کنیم. به صحبت درباره اش فکر می کنیم ولی این قاعده کار ما در حال حاضر نیست.

11 دیدگاه

 1. راشی فتل

  40

  7

  اخه ببین چقدر خوبه
  همیلتون تیمش یک بار اشتباه میکنه سریع اومد و ناراحت شد
  ولی فتل تیمش هزار بار اشتباه میکنه داور پنالتی میگیره قبول میکنه
  #بهترین الگو

   • HamidFTN

    26

    3

    شما خودت وقتی توی ماشین میشینی کل مسیر پشت سرت رو میبینی؟؟؟
    نقطه کور توی دید از آینه ها وجود داره

   • yas

    19

    5

    تو خیابون‌های داخل شهر رانندگی نمی‌کنن که بتونن با یه نیش ترمز مسیر عوض کنن.

   • Mehrdad

    17

    2

    ماشینی از پشت داره با سرعت بالای 200 کیلومتر میاد توهم در یک پیچ قرار داری از پشتت هیچ دیدی هم نداری طبق دستورالعمل ها تیم باید بهت اطلاع بده پشتت چه خبره اون ها هم هیچی نمیگن بهت توهم با خیال راحت با سرعت کم دور میزنی
    اون وقت شما میگی اینه داشت فتل چرا نرفت کنار؟ عجب!

  • mazroid7

   17

   2

   “فکر می کنم که این موقعیت، گاهی اوقات بیشتر تقصیر مهندسین است تا تقصیر راننده، چون که به شما نگفته اند کسی دارد می آید.”
   اول متنو بخون

  • Farid_Lambo

   9

   9

   دوست عزیز حتما لازم بود اسم همیلتون رو بیارید؟ هر کسی یه خلق و خویی داره.
   بهتره که با حرفامون تشنج آفرینی نکنیم.
   قصد جسارت نداشتم حرفامو بد برداشت نکنید. ?

 2. Behrooz

  40

  0

  به نظرم فتل درست میگه همه راننده ها مدام در حال غر زدن هستن و داورها هم مجبورن بعدش واکنش نشون بدند .
  یه پیشنهاد داشتم خدمت مدیران سایت یک فراخوان بدید برای نویسنده ، به نظرم خیلی از علاقه مندان به فرمول یک و موتو جی پی حاظرن حتی به صورت مجانی برای سایت مطلب ترجمه کنند . مطمعنا بعد از چند وقت سایت علاقه مندان بیشتری پیدا میکنه و خب به طب هم رتبه سایت بالاتر میره و هم درآمد بیشتری عاید گردانندگان سایت خواهد شد . سیاست فعلی واقعا دیگه جواب نمیده الان شما نگاه کنید همین مسابقه موتو جی پی اخیر چقدر زیبا و جذاب بود ولی ما هیچ خبری در این مورد نداشتیم . خواهش میکنم این پیشنهاد رو بررسی کنید حیفه این سایت که در نوع خودش در ایران تکه و با این پتانسیل زیاد به صورت فعلی ادامه کار بده .

  • mohammad

   7

   0

   منم با نظرتون کاملا موافقم . مثلا یک بخش خاص قرار بدن و کسایی که دلشون میخواد متلب رو تو فرمت word و اگر ویدئو یا عکسی بود لینکش رو برای آپلود به سایت بفرستند و مدیران سایت هم اگر دیدن مطلب مشکلی نداشت به اسم خود فرستنده منتشر کنند . قوانین و نکات نگارشب هم که باید رعایت بشه اعلام کنند .
   قطعا استقبال خوبی میشه .

 3. Amir-60

  13

  0

  واقعا اقا بهروز راست ميگه.يه روزى همين سايت خيلى اخبار از موتو… ميزاشت.ولى الان… واقعا اين سايت عاليه.حرف نداره.تو ايران كم داريم همچين سايت هايي.ما همه به عنوان كاربران سايت ميدونيم تو اين وضع اشفته بازار كه همه درگيرند،شما دارين واسه ما وقت ميزاريد كه ما راضى باشيم ما هم اين رو ميدونيم و از همتون ممنونيم.خود من انقدر كه در روز سر ميزنم به اين سايت واسه اخبار حالا چه موتور چه ماشين،به انستاگرام نميرم.خسته نباشيد بچه ها

دیدگاه خود را بیان کنید