فرمول یک ایران – دیوید کولتارد معتقد است که لوئیس همیلتون می تواند تصمیم بگیرد که پس از فصل 2020 از فرمول یک کنار بکشد.

راننده سابق مک لارن و ردبول، در برنامه گراهام نورتون گفت که همیلتون این ورزش را ترک خواهد کرد و تمرکز خود را بر روی موسیقی و انتشار اولین آلبومش خواهد گذاشت:

من فکر می کنم که این موارد باید در ذهن او باشد و در سال 2020 خواهد رفت، سالی که پایان توافقنامه کنکورد کنونی است.

این توافق بین صاحبان حقوق تجاری، فدراسیون جهانی اتومبیلرانی و تیم ها است.

من فکر می کنم بعد از سال 2020، احتمال دارد که او اولین آلبوم [موسیقی] خود را که در حال حاضر بر رویش کار می کند، منتشر کند.

دیوید کولتارد

دیوید کولتارد

هنگامی که از او پرسیده شد که آیا جایگزین همیلتون در مرسدس است، کولتارد به سراغ گزینه ای جوان رفت و آن هم قهرمان جی پی3 جورج راسل بود:

راسل راننده رزرو مرسدس است بنابراین او در سطح بین المللی شناخته شده نیست اما او قطعا کسی است که مهارت، استعداد و توانایی لازم  را دارد.

توانایی یک کلمه ی عالی در این ورزش است، برای بسیاری از جوانان که وارد این ورزش می شوند، از این کلمه استفاده می کنیم اما زمان کامل بودن این توانایی را به ما خواهد گفت. اما فکر می کنم که او کسی است که باید به تماشا نشست.

25 دیدگاه

 1. REZA.M

  23

  32

  یه انگلیسی دیگه.عه حالم به هم خورد.خاک برسر مرسدس اگه بخواد یه انگلیسی دیگه رو بیاره تو تیم.اینا همه زیر سر اون ولفه.این همه آلمانی خوب هست اونوقت یه انگلیسی.بخاطر اینه که بین خودروساز های آلمانی عاشق همشونم ولی از بنز متنفرم.

   • الف.ی

    14

    17

    راننده آکادمی خودمونه تشخیص دادیم این کار درسته
    خوبه حالا بهش گفتیم فقط راه رو باز کن
    استراتژی لاستیکش رو به فنا ندادیم و بهش نگفتیم مدت زیادی با لاستیک داغون اون بیرون دور بزن و راننده حریف رو پشت سرت نگهدار

   • ...m6...

    19

    8

    مرسدس فراری نیست

   • ...m6...

    14

    11

    داداش سجاد یه بار مرسدس گفت اوکون بره کنار راه بده به لوئیس …چشم بصیرت نمیخواد که تو روز روشن خیلی تابلو تو گاراژ فراری داره فدا میکنن یه اشاره ی کوچیک کنیم به نزدیک ترین مسابقه که گذشت چین?

   • سجاد

    16

    10

    مرسدسو چند خریدی که راننده آکادمی خودمونه؟من اصلا منظورم اون راه دادن نبود.اینقدر خودتونو ضایع نکنید.اینو گفتم چون با ورلاین هم همین کارو کردن به جای اینکه بعد از عملکرد خوبش یه کاری کنن تو f1بمونه.من خودم طرفدار مرسدسم و از سیاست های فراری هم‌دفاع نکردم ولی هرجا عملکرد تیم بد باشه باید گفت.پس مسائل رو قاطی نکنید

   • الف.ی

    11

    11

    طرفدار مرسدس باشی اون بالا اینجوری کامنت نمیذاری داداش
    اون طرز حرف زدن من هم طبیعیه.بحث خریدن نیست.شما فوتبال هم نیگا کنی ، تمام طرفدارای دو آتیشه اینجوری حرف میزنن.
    چیکار کردیم با ورلاین؟؟؟؟ فورس ایندیا و ویلیامز با مرسدس همکاری خوبی دارن ولی نه در حدی که مرسدس بگه این راننده رو بیارید و اونو بندازید بیرون.چون مثل هاس و سائوبر نیستن که فراری تعیین تکلیف کنه و پول اریکسون رو به استعداد ورلاین ترجیح بده

 2. سجاد

  24

  11

  بعضی از کاربرا به هر قیمتی میخوان راننده محبوبشونو بولد کنن و بزنن تو سره یه راننده دیگه که مثلا کوچیک بشه.حالا اولی اشکال نداره یا کل کل تو دومی.ولی آیا اینقدر ارزش داره که متوسل به دروغ بشیم و واقعیتو تحریف کنیم؟
  «لیوتزی راننده تست تورو‌روسو بوده،هفتا ریس با فتل هم تیمی شده و شکستش داده»
  تحریف از این بزرگتر؟جالبه که فتل تو اولین تجربه رسمی فرمول یک با ماشین BMW sauberهشتم میشه اونم با اختلاف ۱ثانیه با نفر ششم سال ۲۰۰۷.
  ۷تا ریس آخر همون سال جایگزین speedمیشه تو تورو روسو و فقط تو دوتا مسابقه از لیوتزی پایینتر تموم میکنه و هردوشون هم بدون امتیاز و بقیه رو یا میبره و یا ماشین خراب میشه.و جالبه که آخر فصل ۳امتیاز هم بیشتر از لیوتزی میگیره که از سال ۲۰۰۵تجربه داشته و ۲فصل کامل هم تو فرمول یک بوده.بعد برای اینکه فقط فتل تخریب بشه بیام اینهمه واقعیتو جا به جا کنیم؟اتفاقا سال ۲۰۰۷ تاییدی بر نبوغ فتل بود.
  فتل و روزبرگ هر دو با تیمای پایین شروع کردن نه مثل همیلتون همون سال اول بیان بهترین تیم.گرچه عملکرد همیلتون ۲۰۰۷ و ۲۰۰۸خیلی خوب بود حتی با وجود بهترین ماشین

  • الف.ی

   15

   22

   شاید این مورد هم تحریف واقعیت بوده باشه
   اما تحریف واقعیت از این بزرگتر که بگی فتل راننده بهتریه نسبت به لوییس؟؟؟؟؟!!!!

   • ferrari fan

    15

    12

    انگار تحریف شما درسته که همیلتون رو بهتر از فتل بدونی هرکسی نظر خودشو داره

   • سجاد

    13

    9

    با این کامنتت نشون دادی چقدر باسوادی.ماشالا.قیاس مع الفارق.

   • سجاد

    11

    10

    چرا به خودت گرفتی؟من از کسی اسم نبردم.

   • الف.ی

    13

    12

    طبق آخرین نتایج که دیده میشه لوییس اوله
    لینک بدم؟
    بله هرکس نظر خودشو داره ولی نظر داریم تا نظر

   • سجاد

    8

    6

    من از کسی اسم نبردم.اونی که باید بفهمه خودش فهمید.پس مودب باش و خودتو وسط ننداز

  • Yasiin

   13

   11

   جناب فتل سال 2007 فقط یک ریس برای تیم bmw داد اونم امریکا بود بجای کوبیکا اومد چون ریس قبلش تو کانادا کوبیکا یه تصادف سنگین داشتو فیا اجازه نداد مسابقه بده. و بقیه ی ریسای فتل تو فصل 2007 با تیم توروروسو بود.دقیقا هشتا ریس هم تیمی ویتانتونیو لیوتزی بود که تو این هشتا ریس تو تعیین خط 4 به 4 مساوی شدن?تو ریس هم 5 به 3 به نفع لیوتزی. یعنی پنج بار بالای فتل تموم کرد ریسو.

   • Yasiin

    21

    17

    تو همون 2007 لویس با فرناندو الونسو رقابت میکرد که تو تعیین خط 10 به 7 شکست داد فرناندو رو و شیش تا پول پوزیشن هم زد در مقابل فرناندو فقط دوتا. تو جدول هم بالاتر قرار گرفت از نظر برد و پودیوم هم مساوی بودن.حالا فتل از عهده یه راننده درجه چهار پنج بر نیومد مگه تقصیر ماست؟ ?
    فتل اصلا gp2 نرفت و از فرمولا سه بدون قهرمانی پرید تو فرمولا وان نکنه انتظار داری باید مینشست پشت ماشین مکلارن یا فراری.. اینکه میبینی همیلتون سریع اومد پشت ماشین رقابتی نشست دلیلش استعدادش بود که تو رده های پایین تر خودشو نشون داد و تو تمام رده ها قهرمان شد با اختلاف.از کارتینگ تا gp2.
    بنده یه سوال از شما دارم؟ فتل چنتا راننده ی خوبو شکست داده؟ اصلا با چنتا راننده خوب تا الان رقابت برابر داشته؟ چندبار تونسته با ماشین ضعیف تر از رقبا خودشو نشون بده؟ بنده تمام ریس هایی که فتل تو فرمولا انجام داده رو دیدم همشونم دارم همین الان.جواب منو بده یه فتل فن…میخوام ببینم سباستین فتل چند بار تونسته با نبوغ خودش بدون اینکه ماشینش برتر باشه ریس ببره و با بزرگان فرمولا رقابت کنه؟
    شما هم متقابلا از من همین سوالو بپرسید راجع به همیلتون فقط رقمشو بگید…

   • DR.ARDALAN

    6

    12

    دوستان فتل فن ، چـــــــرا جوابی نمیدیـــــن؟
    خوب چیزی بگین.
    این چطور بهترین راننده ای است که هوادارانش پاسخی ندارن؟
    در پایان فصل ۲۰۱۷ ، فتل بعد مکس قرار گرفته. لوییس که طبق معمول اول است. اما چرا فتل واقعا سوم است؟
    مگـــــــر نایــــب قهـــــــرمان نشد؟
    پس چرا در نظرسنجی تعیین بهترین راننده ، انهم از خوده متخصصین اینکار و تیمها و مدیران تیمها ، فتل رتبه سوم را میگیرد.

   • سجاد

    10

    7

    جوابش اون بالا داده شده.خیلیم واضحه ولی کسی که بدونه واقعیت چیه و‌ مدام بخواد خودشو به اون راه بزنه یا تحریف واقعیت کنه گوشش بدهکار نیست.واقعا اینقدر ارزش داره طرفداری که حاضرید اینقدر دروغ بگید.مطمئن باشید هرکس بخواد اینکارو بکنه فقط به خودش لطمه میزنه حالا طرفدار هر کس میخواد باشه.
    شما جناب اردلان خیلی دوست داری تو یه کامنت مفصل بهت توضیح میدم همه سوالاتی رو که پرسیده شده تمامشم با مدرک و دلیل

   • Akbar (Ghasemi)

    1

    0

    چی میزنی؟! برو جدول پایان فصل رو ببین اون ریس سباستین رو هم با بی ام سایوبر بذار کنار!! خدایا اون سال خوب سباستین رو هم میخواین تحریف کنین؟!؟!
    شکست یعنی شکست بی چون و چرا از رزبرگ و باتن، یعنی ناندو در مقابل لوویس + بریتانیا… دیگه نخ نما شده این مغالطه ها فقط مونده اریکسون بره شکستش بده بیاد خخخ

 3. ...m6...

  15

  13

  دیگران بزار هرچی دلشون میخواد بگن خود لوئیس کبیر داره میگه من در بهترین دوران ورزشی و زندگیمم تا 2021 هستم تا ببینم بعد چی میشه حالا اینا ول نمیکنن چه کنه دیگه کل توجه فرمول یک به لوئیس سر تیتر خبراست دیگه آدم که اسطوره باشه و بسیار با ارزش اینجوری میشه..منتظر آلبومای شگفت انگیزت هستیم??

دیدگاه خود را بیان کنید