فرمول یک ایران – سرجیو مارکیونه ، رئیس فراری از تیمش به خاطر پیروزی در بحرین تمجید کرد، قدرت تیمش را یادآور شد ولی بیان کرد که راه زیادی در سال 2018 پیش روی آن ها قرار دارد.

سباستین فتل توانست 49امین پیروزی اش را در 200امین مسابقه فرمول یکش به دست بیاورد. اما با یک حادثه ناگوار این پیروزی به کام فراری تلخ شد، در پیت استاپ زودتر از موعد به کیمی رایکونن اجازه حرکت دادند و به این خاطر پای مکانیک فراری شکست و او راهی بیمارستان شد.

مارکیونه گفت:

اول و مهم تر از همه، آرزو می کنم که مکانیک ما روند بهبودش را هر چه سریع تر سپری کند و امیدوارم که به زودی او را دوباره در پیست ببینم.

تیم در کل آخر هفته بدون فراز و نشیب عمل کرد و از همان شروع تمرین ها ما پیشتاز بودیم.

مسابقه سختی بود و سباستین مثل یک قهرمان واقعی رانندگی کرد. برای کیمی متاسفم که واقعا می توانست روی سکو به کارش خاتمه دهد. این گرندپری ثابت کرد که اسکودریا ماشینی خوب، تیمی منسجم و دو راننده با بهترین فرم در اختیار دارد. هم چنین نشان داد که فاصله بین ما و رقبا که خیلی هم قدرتمند هستند چه قدر کم است.

برای همین است که ارزشش را دارد که دوباره تکرار کنم که راه طولانی ای پیش روی ماست و ما باید تمرکز خوبی داشته باشیم و به کار با عشق و سخت کوشی ادامه دهیم، امری که ظرفیتش را به خوبی داریم.

این تنها راهی است که بتوانیم یکشنبه هایی که طرفداران ما لیاقتش را دارند به آن ها بدهیم.

سباستین فتل و مائوریزیو آریوابنه - تمرین فرمول یک ایتالیا 2017

سباستین فتل و مائوریزیو آریوابنه – تمرین فرمول یک ایتالیا 2017

رئیس تیم فراری در فرمول یک، یعنی مائوریتزیو آریوابنه نیز از عملکرد تیم و فتل تمجید کرد و یکی از همکاران مکانیک مصدوم را به روی سکو فرستاد تا جام قهرمانی را بالای سر ببرد.

آریوابنه گفت:

نتیجه امروز، با برد سباستین، مهر تاییدی بود بر یک ماشین فوق العاده، بر راننده ای که به صورت یک قهرمان رانندگی کرد و بر عملکرد خوبی که تیم از خودش به جا گذاشته است.

یک ناراحتی بزرگ برای کیمی بود، کسی که می توانست نتیجه عالی تیم را تکمیل کند. ما تصمیم گرفتیم که یکی از مکانیک ها را به روی سکو بفرستیم تا احترام مان به همکار خود یعنی فرانچسکو که در پیت استاپ مصدوم شد را نشان دهیم.

همه تیم امیدوار است که او هر چه سریع تر بهبود یابد. ما هم اکنون در حال آماده شدن برای مسابقه بعد در چین هستیم و طبق معمول هر چه در توان داریم می گذاریم.

40 دیدگاه

 1. سجاد

  15

  10

  چون راه طولانی در پیش دارید به همین زودی دارید اشتباه های بچه گانه میکنید؟وای به ادامه فصل.

 2. lapped champion

  17

  4

  به امید پیروزی فتل بی همتا در بحرین ,❤❤❤❤

  • SP7779

   13

   3

   بحرین که تموم شد با پیروزی سب
   به امید پیروزی سب در چین منظورت بوده

   • lapped champion

    13

    2

    اشتباه نوشتم چین منظورم بود ??

 3. McLaren F1

  13

  11

  امیدوارم فاصله ی بین تیما به صفر برسه
  اما بعید میدونم تو پیستای مستقیم فراری شانسی داشته باشه

  • Akbar (Ghasemi)

   14

   3

   همونجور که انتظار میره مرسدی توی پیست های شاسی بیس مثل مجارستان به فراری نزدیک تر شده باشه اختلاف فراری با مرسدس توی پیست های قدرتی هم کمتر خواهد بود اینم به خاطر تغییر ساختار در فاصله ی چرخها در فراریه، تا ببینیم تحقیق و توسعه چی میگه! دی:)

 4. DR.ARDALAN

  5

  30

  دوستــــــــان هوادار فراری و فتـــــــــــل:

  یعـــــــــنۍ اگر لوییس قهرمان امسال بشه ، به این اندازه که از حرف این آقا خوشحال شدم ، بخاطر قهرمانی لوییس خوشحالیم کمتر میبود.

  ((( محتـــــــــــرمـــانــــہ در ڪمـــــــــــال حفـــــظ ادب ، به بعضی ها گفـــــــــت، اگراز این به بعد نتـــــــیجه نگیریم ، دنبال بهانه دیگری باشید، چون من چیزی الان گفتم که این موضوع کیفیت ماشین را برای تا اخر فصل بستـــمش )))
  از این شخص دیگه شما بالاتر ندارید.این ادم مافوقی بالای سرش نیست.
  بالاترین مسئول و مدیر کل تشکیلات فـــــــرارے داره میگه :

  ★ ما ماشینی فوق العاده داریــــــــم ★

  ★ که اختلافمان را نشان دادیم با رقبای قدرتمندمان بسیار کم است ★

  پس اگر از این به بعد فتل نتونه نتیجه بگیره ، یعنی ماشینی بقول بالاترین رده فراری، فـــــــــوق العـــــــــاده داشـــــــــته، و بخاطر خوده فتل نتیجه نگرفته.
  حالا از همه جالبتر اون عده ای هستن که میان دیس برای من میزنن.
  یعنی رییس فراری نگفته این حرف را.
  چون یا نمیدانن اصلا مفهوم لایک و دیس چی هستش، یا اگر میدانن، نمیتوانن متن خبر را بخوانن، چون در غیر این صورت نمیتوانن دیس بزنند.

  خوب رسیدیم به چین و بعدشم به یک پیست نام اشنا به نام باکو.مرسدس که هز نظر تیمی این اخرین مرتبه ای است که هز فراری عقب تر خواهد بود.
  پیش بسوی چین.

  • ايزديار

   25

   3

   جناب اردلان بنظر مياد كه شما اولين باره كه مصاحبه هاي اين بشر رو ميخوني.
   چون ذوق زدگي زياد در كلامتون ديده ميشه

   اگر فراري حتي با اختلاف ٣ ثانيه تونست پشت مرسدسها ، مونزا رو به پايان برسونه اونموقع حرفت صحيحه.
   منم همينجا ازت عذر خواهي ميكنم

   اما اينجوري نيست برادر

   يكي گفته بود كه توي تعيين خط بحرين، فراري توي كفي از مرسدس سريعتر بوده
   اين حرف كاملا چرت بود
   چون در مقايسه فتل و بوتاس فقط در خروجي سه تا از پيچاي سريع ، فتل بهتر عمل كرد
   حتي انتهاي كفي ، سكتور٣ ، بوتاس نزديكترم شد

   ماركيونه و بولير(مكلارن) عينه همديگه هستن
   خيلي خوش بينن و متوهم،

   جدي نگير دكتر

   • Sergio scaglietti

    0

    0

    ایزدیار
    اگه فراری با اختلاف زیاد چین رو به مرسدس واگذا. کنه اونوقت شما بیا بگو ماشین بده فعلا که تو این دومسابقه اخیر عالی بودن استراتژی و ماشین فراری ثابت شده نمیدونم چرا الکی بهونه میگیری بجای اینکه خوشحال باشی با اینکارا میخوای از فتل بت بسازی؟؟ استرالیارو که فقط با استراتژی فراری برد تا اینجای کار فقط تو بحرین خوب عملکرد

  • Akbar (Ghasemi)

   23

   2

   همیشه دیس میخوری چون همیشه همه چی تو کامنتات میگی به جز حرف منطقی، اولا مارکیونه گفته نزدیک به رقبا نه جلوتر ازونا!!!! دوما جای مارکیونه منظور نهان حرفهاشو نمیخواد بیای بگی!!!!

  • Yasiin

   8

   22

   راس میگه خو… اگه تو هم یه فتل فن بودی الان دیس نمیخوردی اقای اردلان

   • SP7779

    14

    6

    این آقا همونی بود که پارسال حرف از قهرمانی فراری با ماشینی به مراتب بهتر از مرسدس میزد
    حرفای ایتالیایی جماعت رو گوش نکنید
    رویا پردازی زیاد دارن

   • Javad f1

    4

    1

    اقایه اردلان که کلا عقیدش اینه که فتل کودکه??

   • Sergio scaglietti

    0

    0

    Sp7779
    دوست عزیز پارسال فراری بهترین ماشین قصل رو داشت این حرف نیکی لائودا و فلاویوبریاتوره هستش که هردو موهاشونو تو فرمول یک سفید کردن اما فتل بود که مرتب گند زد باکو،بریتانیا،بلژیک،امریکا،مکزیک روسیه و بدتر از همه سنگاپور که تیم رو نابود کرد اینها به راحتی فراموش نمیشه

   • SV5

    0

    0

    فتل مرتب گند زد! آقا بی خیال قبول 2017 فصل عالی برای فتل نبود ولی مرتب گند زد عایا! بریتانیا فقط تو بحث نگهداری تایر خوب نبود ولی گند هم زد این قضیه رو بیشتر از همیلتون دیدیم تا از فتل. وگرنه با بوتاسی که دوری 1 ثانیه سریعتر بود چی کار میکرد؟ یا نکنه باید از ورشتپن با تایر برابر سبقت میگرفت(که تازه چیزیم نمونده بود سبقت بگیره) آمریکا، سرعت ته کفی ها رو یادته؟ 305 در برابر 338! همیلتون 33 کیلومتر سرعت بیشتر داشت، ینی قشنگ فتل تو اون شرایط حال آلونسو رو درک کرد. کی میتونه جلوی این سرعت مقاومت کنه؟ روسیه! جلوی اسلیپ استریم و شتاب ثانویه وحشتناک بوتاس چی کار میکرد؟ استارت فتل هیچ مشکلی نداشت ولی همون بلایی که تو استارت مکزیک سرش اومد(همیلتون و ورشتپن با اسلیپ استریم جلو اومدن سه تایی تقریبا تو یه ردیف رسیدن پیچ 1) اینجا هم سرش اومد. بزرگترین اشتباه فتل تو روسیه گرفتن پول پوزیشن بود، من اشتباهی نمیبینم! بعدم با این منطق حتی همیلتونم اشتباه کرده، تو استرالیا که از ماشین وحشتناک کندتر ورشتپن سبقت نگرفت، تو بحرین که تو استارت جا موند، تو اسپانیا همچنین، توی آمریکا هم همینطور(توجه کن که جا موندن توی استارت نه جا موندن به واسطه اسلیپ استریم رقبا) همه اینا توی سال فوق العاده همیلتون.

   • Sergio scaglietti

    0

    0

    Sv5
    خیلی جالبه حرفات یادت نره تو همون انگلیس قبل شروع مسابقه چه بلایی سر ترمز هاش اورد بعدش تو استارت از مکس عقب افتاد بعش گفت اتش کرفتن ترمزم تمرکزمو ازبین برد گند زدن یعنی مرتب قفل کردن یعنی بیخودی با بوتاس شاخ به شاخ شدن اونم وقتی که میدونه بوتاس تایر دو درجه نرمتر داره یادته چه فلت اسپاتی کرد موقعی که بوتاس داشت رد میشد؟؟ با بوتاس چیکار میکرد معلومه نباید باهاش درگیر میشد حتی از مکس هم نتونست سبقت بگیره تیم مجبور شد اندرکات کنه
    تو امریکا برو مصاحبه ی همیلتونو بخون گفت دیدم فتل داره نابود میکنه لاستیکشو چه ربطی به کفی دره میگم نتونست لاستیکشو مدیریت کنه دوست عزیز یه بار دیگه برو ببین کجاهمیلتون از فتل سبقت گرفت دقیقا سر پیچ جایی که فتل باید میبست اما داخل پیچو داد به همیلتون این برای قهرمان ۴ دوره یعنی فاجعه اصلا جایی برای دفاع باقی نمیذاره ضمنا اون ۳۳۸ کیلومتر با اسلیپ استریم و دی ار اس بدست اومد بلایی که تو مکزیک و روسیه سرش اومد بخاطر استارت افتضاحش بود عقب افتاد مکس و لوییس خوب استا ت زدن و ازش رد شدن دیگه بماند گند دومی که زد و به همیلتون کوبید از اخر شروع کرد اینم بدون ماشین پارسال فراری تا ۳۰۰ کیلومتر درساعت از هر ماشین دیگه ای سریعتر شتاب میگرفت پس بیخود شتاب ثانویه بوتاس رو برای سرپوش گذاشتن مطرح نکن ماشینی که بد استارت بزنه عقب میفته مسابقات درگ رو ببین متوجه میشی منظورمو
    همیلتون هم تو استارت اشتباه میکنه کاملا موافقم هرکسی اشتباه میکنه فقط طرفدارای همیلتون ازکاه کوه نمیسازن شما فتل فنا فقط این عادتو دارین

   • SV5

    0

    0

    من بعید میدونم اون اشکالی که برای ترمزای فتل پیش اومد تقصیر خودش باشه آخه تو یه دور وارم آپ چطور میتونست ترمزاشو نابود کنه؟! اگه مدرکی چیزی داری دوست دارم بدونم. سبقت نگرفتنش از مکس چیز عجیبی نبود با تایر برابر و فراریم برتری خاصی نسبت به ردبول نداشت شاید کمتر از 0.5 ثانیه و میدونیم با ماشینای جدید با 0.5 ثانیه برتری نمیشه سبقت گرفت هرچند فتل با موفقیت فاصله زیادی نداشت. مصاحبه فتل یادت نره تو آمریکا، گفت که من تمام تلاشمو کردم و واسه همینم داشت لاستیکاشو نابود میکرد ولی بعد 5 دور دید نمیتونه مقاومت کنه و حقم داشت دفاعم برای 33 کیلومتر در ساعت اگه ممکن بود این همه از آلونسو این سه فصل سبقت نمیگرفتن، واسه همینم دفاع نکرد و خواست مسابقه خودشو ادامه بده. انصافا تو مکزیک یا روسیه برو یه بار ببین استارتو استارت اولیه فتل هیچ مشکلی نداره حتی تو مکزیک به نظرم بین 3 نفر اول بهترین استارتو میزنه ولی وقتی تا پیچ یک هشتصد متر فاصله هست و تنها کسی که اسلیپ استریم نداره فتله چه توقعی داری؟ تو روسیه هم استارت بدو کیمی زد وگرنه اولش بوتاس پشت فتل اومد و از وسطای کفی یهو ماشینش جون گرفت و سبقتو گرفت.

   • Sergio scaglietti

    0

    0

    Sv
    من اصلا قصد محکوم کردن ندارم دوست من بلاخره فتل راننده تیم مورد علاقه منه و موفقیتش یعنی موفقیت فراری.درک میکنم اشتباه هاتش رو همه اشتباه میکنن ولی چیزی که ناراحتم میکنه اینه که طرفداراش فقط فراری رو مقصر میدونن که اصلا درست نیست نمیگم تیم فصل گذشته کاملا بی اشتباه بوده ولی باید قبول کنید وقتی ماشینش بی نقص هم بود خودش قدر موقعیت هاشو ندونست
    خداروشکرامسال عملکردس عالی بوده تا اینجا و امیدوارم همینطور مسابقات رو ببره و با اقتدا. قهرمان بشه
    ضمنا درمورد عملکرد ترمز تو اون مسابقه دو دور زدن چون ماشین یکی از ماشینها که فکر میکنم متعلق به رنو بوده تو دور اول وارم اپ از کا افتاد و برای اینکه از پیست برون ببرن مجبچر شدن دو دور وارم اپ برن تو این دورها دنای ترمز به بالتی ۷۰۰ تا ۸۰۰ درجه میرسه رانندها باید مواضب باشن تا ترمز بیشتر از این داغ نشه چون بعپ از وارم اپ بایپ چند ثانیه سر جایگاه خودشون ثابت بمچنن و بعدش استارت بزنن تو این شرایط هوایی به ترمز نمیرسه و اتش میگیره حتی بعضی مواقع موقع تعچیض تایر این اتفاق میفته اگه دقت کرده باشی دود میکنه زمانی که ماشین ثابته

  • KamRun

   13

   2

   ظاهرا انتظار داشتین مدیر تیم بیاد توی رسانه اعلام کنه ما خیلی ضعیفیم و جدا از مسائل روحی برای تیم یجورای دیدگاه مردمش رو نسبت به خودش عوض کنه.
   این نظرات کلی و اصولا جهت قدردانی از همه مدیر مسولان سطح بالا توی هر جای شنیده میشه و مساله اصلی چیزیه که ما خودمون داریم میبینیم واقعا قدرت موتور مرسدس رو هیچ تیمی نداره. شما آنبورد مقایسه از مرسدس با یه ماشین دیگه رو ببین بعضی جاها واقعا مشخصه توی شروع مجدد یه سوپر لانچه به معنای واقعیه.
   فراری خیلی بهتر شده ولی مطمعنن از لحاظ موتور قدرت و گشتاور هنوز به مرسدس نمیرسه.
   تنها کاری که از دستشون بر میاد بهبود بیشتر آیرودینامیک و شاسیه که تاثیر قدرت موتور فراتر از ایناس.

   • Sergio scaglietti

    1

    0

    Kamran
    اولا دوست عزیز اولا شما اصلا نمیدونی ماشین مرسدس تو مسابقه چه شرایطی داشته.برای مثال فتل پارسال تو مالزی که از اخر مسابقه رو شروع کرد فراری مود موتوری بالاتر و ۱۵ کیلوگرم سوخت کمتری برای فتل درنظر گرفت نتیجش این شد که با لاستیک کند تر نسبت به رانندهای پیشتاز از اونها سریعتر بود با سوپرسافت از مرسدس ها و ردبول ها با التراسافت سریعتر بود ممکنه همین اتفاق برای مرسدس تو بحرین افتاده باشه نمیدونم چرا انقدر مطمئن نظر میدی ما که چیزی از شرایط مسابقه ای ماشینها نمیدونیم
    گفتی تاثیر قدرت موتور بیشتر از شاسی و ایرودینامیکنه دوست من اگه موتور انقدر تاثیر داره پس چرا ساوبر با موتور ۲۰۱۸ فراری از مکلارن یا توروروسو خیلی کندتره؟؟ ضمنا گفتی موتور فراری ضعیفه پیشنهاد میکنم تشریف بیری اینستا پیج علیرضا صباغ رو فالو کنی اونجا دور تعیین خط کیمی و لوییس رو کذاشته برو بیین ماشین فراری موقع عبور از پیچ تایم ازدست میداد اما تو کفی نزدیک میشد

 5. Yasiin

  9

  18

  خوشحالم از اینکه فراری و مرسدس بهم نزدیک تر شدن و تا الانم که فتل یه دونه خوش شانسی اورده هفده امتیازم که جلوعه و امیدوارم بدشانسی هم به هیچ عنوان نیاره تا اخر فصل که دیگه هیچ حرفو حدیثی نباشه?

 6. Yasiin

  6

  22

  یه نکته ای که من حیفم میاد نگم اینه که کارلوس ساینز با لاستیک سافت تو بحرین 30 دور زد و تا اخر ریس هم دور هاش عالی بود و بیشتر از سی دور هم میتونست بزنه… وای وای وای عجیب نابغه ایه این پسر ?حقیقتا من استراتژیست تیم رنو نیستم که بدونم عمر اون لاستیک ها چقدر بوده و ستاپ ماشین چطور بوده فقط میدونم تو بحرین تاریخ فرمول یکو جابجا کرد این پسر ? ? ?

  • lapped champion

   20

   7

   دیگه همیلتون رو ول کردی چسبیدی به کارلوس تبریک میگم بهت
   موفق باشی همیشه

   • Yasiin

    6

    14

    به هر حال حیفم اومد نگم اخه میدونی اینکه میگن همیلتون استاد نگه داری لاستیکه اینا همش سیاست این رسانه های انگلیسیه?دنیا فقط ساینز??… چون دیدم تو این سایت زیاد از لاستیک سافت خوششون میاد گفتم این بنده خدا تونست 30 دور بزنه پس نباید بی بهره بمونه.اصن سلومتی همه سافتی ها?

  • SP7779

   15

   5

   اولا 30دور نه40دور
   دوما نکنه اونم ی بوتاسی پشتش بوده که داشته مقاومت میکرده!؟
   شما لازم نیست دکل نوردی کنی
   کاری که سب کرد پسر به اصطلاح سریعتون تو خواب نمیتونه بکنه
   برد بحرین رو سب آورد و البته سکوی همیلتون رو شانس

 7. lapped champion

  16

  5

  کاری به حرف های جالب دوستان همیل فن ندارم ولی
  قهرمان کسی یه که در شرایط سخت خودشو ثابت کنه اون هم 40 دور با سافت ,نه اینکه بهترین ماشین در اختیارش باشه (مرسدس) باز طرفدارانش بگن فراری قوی تره .
  فتل که ثاب شدست برا همه که بهترینه در مدیریت لاستیک ,در شخصیت در سبقت در آلمانی بودن اصیلش و الی آخر .. …….
  ولی هنوز اتفاقی نیافتاده که دست پیش گرفتین

  • Yasiin

   6

   19

   شما ریس ندیدی وگرنه به این نمیگفتی شرایط سخت… البته واسه کسی که تو عمرش چهارتا بتل نزدیک نداشته و چهاربار چرخ به چرخ نشده با راننده های درجه یک بایدم این شرایط سخت محسوب شه

  • cfz

   5

   22

   “قهرمان کسی یه که در شرایط سخت خودشو ثابت کنه اون هم 40 دور با سافت”
   اگه به تعداد دور باشه که ساینز هم همنقدرا زد. لوییس 2016 موناکو با دو درجه نرمتر بودن لاستیکا تقریبا همنقدر دور زد. ی چیزی بگو که ضایع نشی حداقل خخخخخ

   • SP7779

    16

    4

    مستر یاسین شما ریس دید بگو شرایط سخت چیه!؟
    مسترcfzساینز 30دور زد یعنی10تا کمتر
    پشت ساینز هم کسی مثل بوتاس نبود که فشار بیاره
    موناکو!!!؟
    خودت پس چرا حرفی میزنی که ضایع بشی
    سطح اسفالت موناکو به همرا سنگاپور از همه نرم تر هست
    همیشه لاستیک های انتخابی این دو پیست نرم ترین ها هستند و دوامشون هم بالاست
    موناکو رو با بحرین یکی کردی حرفی نمیمونه

   • Akbar (Ghasemi)

    13

    4

    ساینز ۳۰ دور زد دوست عزیز چ آ مغالطه آخه؟! تایر بعد از پایان عمر مفیدش دیگه تصاعدی کاراییشو از دست میده این نوع حفظ لاستیک هوش میخواد و تسلط

  • ايزديار

   16

   4

   دوست عزيز vrossi

   خودتو خسته نكن

   بگو مرسدس در حد ويليامزه
   و فتل در حد اريكسون
   اينجور مواقع بايد به طرف مقابل بگي: آره حق با شماست

   • lapped champion

    9

    4

    حق با شماست ,اره باید بیخیال شیم

  • Sergio scaglietti

   0

   0

   VROSSI
   دوست من اگه فتل جای همیلتون تو مرسدس بود و تو این دو مسابقه بخاطر تیم و مشکلات ماشینش قهرمانی رو ازدست میداد شما بازم میگفتی مرسدس بهترینه؟؟ این مشکلات فنی رو یادتون باشه تا اینجا فراری عالی بوده هم استراتژی هم خود ماشین فتل هم عالی کار کرد البته فقط بحرین

   • Sergio scaglietti

    0

    0

    ضمنا منظور یاسین اینه که هالکنبرگ درحد فتل نیست و ماشین رنو هم درخد ماشین فراری نیست با. این حال تونست تو همون مسابقه ۳۰ دور با سافت دور بزنه فتل با ماشین عالی که داره ۹ دور بیشتر زده

   • Sergio scaglietti

    0

    0

    اقای vrossi عزیز گفتی فتل تو مدیریت تایر بهترینه دوست من بهترینه یعنی مطلق یعنی حتی یکبارم لاستیکاشو ازبین نبرده شما یه نگاه به فصل قبل بنداز ببین تو سیلوراستون و امریکا چطوری لاستیکشو نابود کرد اونم با ماشین sf70h که کمترین لاستیک خوری رو داشت

 8. lapped champion

  10

  4

  نمیدونم چه ربطی به ضایع شدن داشت شما رو به خدا میسپارم دوست عزیز.

 9. ...m6...

  3

  7

  دوستان لوئیس فن اصلا خودتونو اذیت نکنید اصلا نظر ندید بزارید دوستان فتل فن خودشونو با به اصطلاح قهرمانشون خوشحال کنن همه ی مسابقات که اینجور پیش نمیره روز های شاد و خوب برای مقدس بزرگ لوئیس هم میرسه و اون موقع ما شادی میکنیم??فعلا بیخیال بحث نکنید?

  • lapped champion

   8

   1

   شاد بودن فقط به خاطر طرز رانندگیشه,تو شرایط سخت بهترین تصمیم رودمیگیره,با اینکه خودش میدونست اخر مسابقه لاستیکاش از بین میره ولی گفت ادامه میدم این میشه شادی و لذت بردن
   شاعر میگه قهرمانی ها می آیند و میروند****ولی این شخصیت فتل است که زنده می ماند.تمام

   • Sergio scaglietti

    0

    0

    VROSSI
    چقدر راحت حقیقت رو تحریف میکنی بذا حداقل یکی دوماه بگذره بعد حقیقت رو وارونه جلوه بده
    فراری برای همه ی این اتفاقاتی که افتاد برنامه داشت وقتی کیمی از مسابقه بیرون رفت تیم به فتل گفت میریم روی نقشه ی d و فتل یکله با سافت مسابقه رو تموم کرد کجا فتل تصمیم گرفت با سافت مسابقه رو تموم کنه؟؟ کی بر خلاف نظر تیم نظر داد؟؟ تیم بهش گفت که باید با همون تایرها مسابقه رو تموم کنه