فرمول یک ایران–  سرجیو مارکیونه رئیس فراری باتوجه به برگرداندن نام آلفا رومئو به مسابقات هشدار داد تهدید کناره‌گیری فراری بعد از سال 2020 ذره ای کمتر نشده.

مارکیونه چراغ سبزی را به آلفارومئو برای برگشتن به مسابقات به‌عنوان اسپانسر تیم سائوبر نشان داد که در قرار داد تجاری شامل همکاری فنی بین تیم سوئیسی و کمپانی ایتالیایی بود. این حرکت مارکیونه نشان از ایمان او به برند فرمول یک باعث تعجب همگان شد و این در حالی بود که اون به نشانه اعتراض به تغییرات بیش از حد موتوری بعد از فصل 2020 تهدید به ترک مسابقات برای همیشه کرده بود. او طی سخنرانی در مراسم بازگشت آلفارومئو به فرمول یک این را اعلام کرد، درجایی که چیس کری رئیس فرمول یک هم حضور داشت، او همچنین به مسیری که این ورزش در آن قرار دارد اعتراض کرد و اعلام کرد که تغییری در آن مشاهده نمیکند. او همچنین گفت خوشحال میشود که راهی باشد که فراری هرچه بیشتر در این ورزش بماند او متذکر شد که این کمپانی هر تغییری را قبول نمی‌کند.

سرجیو مارکیونه

سرجیو مارکیونه

مارکیونه اظهار داشت:

ما یک گفتگوی در حال پیشرفت را شروع کرده‌ایم اما هنوز به توافقی نرسیده ایم، موقعیت ما کاملا مشخص است به محض تمام شدن قرار داد ما با سائوبر که بعد از سال 2020 است فراری دیگر بخشی از فرمول یک نخواهد بود، این احتمال کاملا جدی است و مشخص است که نکات غیرمشترک زیادی داریم اما من و چیس معتقدیم که میتوان با جلساتی  به پیشرفت این ورزش کمک کرد. هردوی ما به این نکته که فراری به این سادگی ها تسلیم نمیشود واقفیم. توسعه فناوری برای ما ضروری است ولی نمیتوانیم خودورها را به نقطه مشترک از نظر تکنولوژی برسانیم و آنها را باهم برابر کنیم. همه چیز برای فراری پیشرفت فنی است، اگر این راه نشود فراری بلاخره راهش را پیدا میکند تا مهارتهایش را به نمایش بگذارد و شاید تا آن موقع ما با سائوبر همراه شویم. من و چیس تلاش خود را برای پیدا کردن یک راه حل دوچندان کرده ایم و هیچکدام نمیتوانیم از اهداف خود صرف نظر کنیم.

چیس کری - مسابقه گرندپری ایتالیا 2017

چیس کری – مسابقه گرندپری ایتالیا 2017

کسر بودجه کافی است، همچنین نگرانی در مورد موتور های ساده تر، مارکیونه دراین باره هم تردید دارد و قصد برگرداندن بودجه به فرمول یک را دارد.

لیبرتی مدیا قصد دارد تا در این زمستان جلسه ای با تیم ها برای ارئه نظرات راجع به جزئیات این مسئله بکند، اما مارکیونه اعتقادی به موثر بود این نشست ندارد.

او در آخر اضافه کرد:

من اولین کسی هستم که میخواهم هزینه ها را کاهش دهم اما این ورزش حد ومرزی رانمی‌شناسد، اما مدیریت کل بودجه تقریبا غیر ممکن است. باتوجه به داشتن تیمهایی غیر از فرمول یک در فراری مانند جی تی این مسئله مدیرت مالی برای کل کارکنان را غیرممکن میکند.

9 دیدگاه

 1. ...m6...

  7

  7

  اه اینم هر چی شد سریع :اگه این شد اگه اون شد فراری بعد 2020فرمول یکو برای همیشه ترک میکنه?همش تهدیدای الکی

 2. Svettel46

  16

  6

  فراری اگه یک روزی کناره گیری بکنه ,کل فرمول یک به فنا میره

 3. REZA.M

  11

  5

  فرمول یک بدون فراری مثل اینه که یکی بخواد فوتبال بازی کنه همه چی داشته باشه جز توپ.فرمول یک یعنی اون اسب رام نشدنی.اگه نباشه نابود میشه

 4. مجید

  1

  1

  فراری اگه بره فورمول یک هم رفته

  قدیمی ترینِ مسابقات نباید بره

 5. mehranf1

  7

  10

  نمیتونه با مرسدس رقابت کنه داره دست و پا میزنه.

 6. Mehrdad

  7

  5

  شما فکر کنین تهدید بیخوده
  ولی اگه روزی فراری رفت از فرمول یک
  یک فصل هم نمیتونین این رقابت هارو تحمل کنین
  فراری بود که فرمول یک رو این رقابت های دیدنی کرد
  شک ندارم مدیریت فرمول یک هرجوری شده فراری رو نگه میداره چون فراری بره هم بیننده ها ریزش میکنن و هم میزبان ها و اسپانسر ها…

 7. ...m6...

  5

  7

  فراری نباشه ردبول هست رقابت بین ردبول و مرسدسم حال میده ?ماکه فن همیلتونو مرسدسیم برای ما که فرقی نمیکنه فراری باشه یا نباشه چون دوست داریم همیشه لوئیسو و مرسدس پیروز میدان باشن کلا دارم میگم این اقای مارکیونه داره بهونه جور میکنه که از فرمول یک مثلا بره که من خودم بهتون قول میده فراری میمونه و به موقش قهرمانی هم کسب میکنه

 8. MJ1991

  0

  1

  vase chi yek seri az pm haa pak misheeee ????? j

  • رضا عظیم

   1

   0

   عزیز من کامنت های شما اول باید تایید بشه، پس باید صبر کنید این اتفاق بیافته.