فرمول یک ایران – لوئیس همیلتون در مونزا برنده شد ولی هواداران با هو کردن از او استقبال کردند، او می گوید این هزینه ای است که برای بردن در مونزا باید پرداخت کنید.

همیلتون توانست چهارمین بردش را در مونزا ایتالیا به دست آورد و در سکوی نخست قرار بگیرد، ولی وقتی به روی سکو رفت با هو کردن های طرفداران ایتالیایی مواجه شد.

همیلتون می گوید:

راستش را بگویم، در ذهنم آهنگ زیبایی در حال پخش شدن بود، و این تمام ذهنم را گرفته بود.

این [هو کردن] در ایتالیا چیزی است که انتظارش را داشتیم. فکر می کنم در پنج، شش، هفت و یا ده سال گذشته وقتی راننده فراری در بالا نبوده این یک امر عادی بوده است.

اگر فراری ها را متوقف کنید، به ناچار در اینجا یک ضدقهرمان خواهید شد. اگر من و والتری امروز نبودیم که رانندگی کنیم، فراری ها برنده می شدند.

پودیوم گرندپری ایتالیا 2017

پودیوم گرندپری ایتالیا 2017

جدا از استقبال نه چندان گرم، همیلتون می گوید که هنوز این غیرت و علاقه محلی را تحسین می کند.

او می گوید:

ما آدم بدها هستیم. بعضی روزها خوشحال می شوم که آدم بد داستان من باشم، و با آن مشکلی ندارم. فقط فکر می کنم که تلاشم این است که محترم باقی بمانم.

شور و اشتیاق آن ها را تحسین می کنم. آن ها در این جا کمی بیشتر شبیه طرفداران فوتبال هستند، طرفدارهای تعصبی. ولی فقط همه ی این ها دلیلش علاقه به ماشین قرمز است.

راننده مرسدس هم چنین از عده ای از طرفداران خودش در مونزا یاد کرد.

او ادامه می دهد:

در بین آن ها من پرچم های بریتانیا را دیدم. ایتالیایی هایی دیدم که از فراری به مرسدس رسیده بودند.

مردم زیادی هستند که تیم خود را عوض کرده اند، خیلی ها هم نکردند، ولی کم کم، سال به سال، من عده بیشتری را به سمت خودمان می آورم.

36 دیدگاه

 1. Ali.Shafie.Saber

  19

  34

  این حرفش خیلی سنگین بود، احتمالا اگر منو والتری نبودیم، فراری اول میشد.
  خیلی سنگین بود، کمرم شکست.
  بعدشم میگه وقتی در پنج، شش، هفت و ده سال گذشته راننده فراری بالا نیامده.

  من دیگه حرفی ندارم.
  در ضمن هواداران فتل ببینند راننده خودشان چه جواب بدی بهشان داده. حتما بخوانید.
  تبریک به همه هواداران فرمول یک بخار اینکه رانده ای آسیب جسمی ندید، و تبریک به هواداران مرسدس، و عاشقان همیلتون و راننده با استعداد جدیدش بوتاس، که بد نیست اونهایی که میگن راننده نیست بروند در بخش بیوگرافی راننده ها بخوانند سوابقش را تا دیگه حرفی نزنند که باعث خنده دیگران بشه..
  و در اخر به هواداران فراری در ایتالیا، البته من بخاطر سالیان طولانیکار با جماعت ایتالیایی میدانستم ادم های کثیف از نظر ذاتی میگویم و نامردی هستن، اما نمیدانستم ذیگه همصدای کاو شدن و دیگه نمیتونن حرف بزنن. گاو هم حیوان خوبیه.
  بعضی ها جوگیر نشوند، هواداران فراری در ایتالیا را میگویم کهصدای گاو در اوردند. البته در جشن70 سالگیشان، مرسدس بیاد 1 و 2 کنه، و در همین پیست هم ازکودکی بنام فتل جلو بیفتن، خوب اینهمه فشار روشون بوده، خوبه حالا شیر ندادن فقط به (ما.ما) کردن افتادن.
  یک تبریک دیگه هم به هواداران ردبول، بخاطر دانیل، که بینظیره این پسر.
  مسابقه بلژیک لوییس رایکونن را محو کرد مثلا امد جلوی لوییس را بگیرد تا فتل برسد، نفهمید اصلا از کجا رد شد لوییس، باز هم 5 ثانیه ای توانست مقاومت کند. یکی هم در مونزا در خانه خودشان دانیل، رایکونن را فرستاد برود خرید کند و بیاید.

  • Ferrari For Ever

   23

   21

   ینی تو عمرم انگل تر از تو ندیدم بخدا.هر کلمه ای ک ب زبون میاری میگم خدایا کم بساز ولی ادم بساز.این به اصطلاح ادمین ها هم فک کنم دارن نوشابه میخورن(به قول الونسو کبیر).این تو هر کامنتش از ایرانی گرفته تا افریقایی رو میگیره به باد توهین:/شمام نشستین نظرارو نشون میدین.خوبه سایتتون سرو تهش 300 تا کاربر نداره اینجوری میترکونین اگه میلونی ویور داشتین چیکار میکردین؟!

   • رضا عظیم

    16

    6

    ما نوشابه میخوریم؟! =)
    ایشون شخصیتش همینه، کار ندارم جو زدست، کار ندارم راست میگه دروغ میگه، کار ندارم به قول شما آدمه آدم نیست، ولی کاربر این سایت حق داره دیدگاهشو بیان کنه، ولی یه چیزی میخوام بدونم اینه که شما الان خودت رو در چه سطحی میدونی؟ که ما تو فرم ثبت نام فقط هم سطح یا بقول شما آدم ها رو بگیم بیان ثبت نام کنن که به شما برنخوره؟!
    ضمن اینکه شما اگر خودت رو بالاتر از بقیه، یا بهتر بگم آدم تر از بقیه میدونی بهتره یه نگاه به کامنتتون بندازید، اول که با توهین شروع کردی، وسطش گفتی ما داریم نوشابه میخوریم، در انتها هم ادعا کردی 300 تا کاربر داریم که جو گرفته مارو یا اینکه تحت تاثیر قرار گرفتیم ؟!!!

   • Ferrari For Ever

    4

    9

    اقای عظیم نمیدونم چقد تو سایتی ک ادمینشی چرخ میزنی اما بهتره ی سر به این لینک بزنی نظرارو بخونیhttps://f1iran.com/57065/%da%86%d8%b1%d8%a7%d8%ba-%d8%b3%d8%a8%d8%b2-%d9%81%db%8c%d8%a7-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d9%81%d8%a7%d8%af%d9%87-%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86/…..تا اخر صفحه بخون.میفهمی منظورم از ادم چیه=)

   • رضا عظیم

    8

    5

    اولا اینکه شما فکر کنم، این سایتو با تلگرام و گروه های تلگرام اشتباه گرفتی که تو این سایت برای کاربرا شاخ و شونه میکشی
    دوما اینکه شما اینطور فکر کن که من اصلا تو سایت نیستم، فکر کن من نظرات رو تایید نمیکنم. ولی همین اندازه یادم هست کامنت های مورد دار شما بیشتر از ایشون بوده
    سوما درخواست آزادییییییییییییییییییییییی بیان رو کاربران همین شماها بیان کردید، که ای بابا چرا نمیذارید بقیه حرف بزنن چرا نمیذارید کل کل کنیم، چرا نمیذارید جوابشون رو بدیم؟ و حالا چون میبینید اعصابتون از یه کامنت خورد میشه شروع می کنید آدم خطاب کردن این و اون و نشستن رو تخت فرهنگ آریایی

  • Svettel46

   15

   8

   مثال های شما مثل این میمونه که بخوای با موتور پژو ,موتور 2000زانتیا رو بگیری اگر خودتم پاره نکنی نمیتونی بگیریش …..خلاصه اینکه چرت و پرت نگید

  • mosi

   10

   6

   خواهشا شما یکی نظرت رو واسه خودت نگه دار هر وقت یک مطلبی میخونم با کامنت شما حرصم میگیره خیلی خودپسند و متبکر تشریف دارین…تشبیه طرفداران فراری به گاو!!!! مواظب خودت باش پسرجون
   دو خط نوشتی بعد هم نوشتی دیگه حرفی ندارم ولی اسشتشهاد محلی جمع کردی!!!خوبه حرفی نداشتی!!!داشتی چی میشد!!!!!!

  • Farid

   11

   6

   ببند دهنتو تا از دایره ادب خارج نشم و رنگیت نکنم!!. آخه تو از فرمول یک و فرراری چی میدونی که میای به ایتالیا و ایتالیایی ها توهین میکنی و بهشون گاو میکنی!! شعور و ادب هم خوب چیزیه. تو اگه چهار خط سواد و اطلاعات فرمول یک داشتی نمیومدی این چرندیاتو سر هم کنی اینجا. آخه بچه جان اون موقعی که مرسدس نمی دونست فرمول یک چیه و… فررراری داشت فرمول یکو شخم میزد. تو تاریخ فرمول یک تا همین الان تو ماشین و تیمی پیدا میکنی که تو تکنولوژی و ساختن ماشین مناسب وام دار فرراری نیاشه؟!!! بقول مرحوم انزو قهرمان فرمول یک همیشه یا ماشین فرراری بوده و یا اگه ماشین دیگه ای بوده روپای فراری تو قهرمانیش به انواع مختلف دیده میشه. در ضمن مردم دنیا خوب میدونن که از نظر فرهنگ و ادب و … ایتالیایی ها گاون یا بریتانیایی ها… خاهشا نخندون ملتو اینجا…

 2. Meysam..LaFerrari

  29

  12

  نه فقط ایتالیا ، شما هیچ کجای دنیا رو نمیتونی پیدا کنی که از نظر محبوبیت تیمی بتونه حتی نزدیک به حضرت “اسکودریا فرراری” باشه و باهاش رقابت کنه.
  فرمول یک بدون فراری یعنی جام جهانی بدون برزیل ؛
  با تشکر.

 3. mershari

  13

  12

  تو خودت یه ضد تبلیغی واسه مرسدس نمیخواد طرفدار جذب کنی پارسال با نیکو این بندو بساطا نبود
  حرف اولو اخرم به تو الونسو زد تیم مرسدس یه ماشین هیولاست همین فقط همین

 4. Ahmadreza2004

  23

  13

  یه جوری میگه سال به سال مردم بیشتری رو جذب میکنم که انگار مردم جذب خودش میشن
  مردم جذب ماشینت شدن
  وقتی بوتاس اومده دوم شده واقعا اول شدن همیلتون کار بزرگیه؟
  یعنی بوتاس از فتل و رایکونن و ریکیاردو و الونسو بهتره که دوم شده؟
  یکم منطقی باشین
  این ماشین اختلاف قدرت داره انصافا
  مسابقه ی پیش همیلتون با لاستکی که دو درجه سفت تر بود تازه موتورشم رو 90% بود بازم سریعتر بود از فراری
  تنظیم موتورشم که تغییر داد دیگه دود شد رفت
  اینجور قهرمان شدن هیچ ارزشی نداره
  با رانندگیه هرکیم که میخواد باشه
  خود مرسدس اعتراف کرد موتورش قویتره ولی باز طرفدارای همیلتون میان میگن تو عشقی پسر بهترینی پسر سریع
  وجدانا بی خیال دیگه بوتاسم داره پا به پاش میاد
  موتور همیلتون بود که الان رکوردار شده نه خود همیلتون
  در آیندم میبینین که جایگاه همیلتون اصلا قابل مقایسه با قهرمانایی مثل شوماخر و سنا و پراست و … نیست حتی اگه 8 بارم قهرمان بشه

   • milad-mhd

    6

    11

    بابا دوستان ناراحت نشید به هرحال همیلتون گذشته سختی داشته و الان برای خودش ادمی شده طبیعیه عقده ای بازیی در بیاره اگه اونم مثل سنا بود و تنها به خاطر عشق کارش رو انجام میداد احتمالا شرایط خیلی فرق میکرد به هر حال فتلم چند سال ماشینه خوبی دستش بوده مثل اینکه (زمان قهرمانی فتل به صورت مرتب و اگاهانه فرمول یک نمیدیدم)الانم مرسدس ساخته دست همیلتونه ، میگن کار را که کرد! ان که تمام کرد! همیلتون مسابقه رو میبره هرچند مزخرفه این رقابت که میبینی مسئول تیم میاد صراحتا میگه اون یکی راننده رو باید بیخیال بشیم بچسبیم به این یکی ، اون دوستمون هم که میاد کامنت ها چرت و پرت میده شما بیخیالش بشین اصلا کسی که از مصاحبه این شکلی راننده ای خوشحال باشه شما چه انتظاری از اون ادم دارید! من خودم هیچوقت حاضر نشدم خودم رو واسه جواب دادن به ایشون خسته کنم خخخ

  • mike-delta24

   4

   2

   تو مسابقه قبل كه ميفرماييد، خيلي رايكونن و ريكياردو خيلي راحت تو دور اول از بوتاس سبقت رو گرفتن ، اما فتل نتونست، هميلتون كاملا دفاعي رانندگي كرد ، هركاري تونست كرد.
   ماشين مرسدس هيولاست و بوتاس هم سكو ميگيره، اما اختلاف راننده ها تو ثانيه هاست،
   وقتي فتل اختلاف رو تو سيلورستون يا اسپا به ٢ ثانيه ميرسونه حتما فتل راننده خوبيه، پس چرا اين راننده خوب تو مونزا ٣٠ ثانيه اختلاف پيدا ميكنه، دليلش اينه كه ماشين تنظيم نيست.
   در نتيجه وقتي فتل تو پيست هاي مثله موناكو خوب رانندگي ميكنه اين بخاطر تنظيم ماشينه نه صرفا رانندگي فتل يا رايكونن.

  • Yasiin

   9

   5

   Ahmadreza:اون مکلارن هوندایی که سنا باهاش قهرمان شد از مرسدس الان به نسب رقبا برتر بود.همینطور فراری سال های 2000 تا 20004.منتها اگه میبینی کسی قهرمانی های سنا و شوماخر رو نمیبره زیر سوال دلیلش اینه که اونا با ماشین های ضعیفتر هم خودشونو نشون دادن کاری که فتل هنوز نتونسته انجام بده و قهرمانی هاش زیر سواله.

   • Yasiin

    4

    0

    Svettel: همیلتون سال های 2009 تا 2013 ماشینش به هیچ عنوان برتر نبود و خودشو نشون داد.مثال بزنم برات سال 2009 به دليل تغيير قوانين ماشين مكلارن به شدت افت کرد تا جایی که بعضا نمیتونست حتی به کیو سه برسه حالا با اون ماشین همیلتون تو همین سنگاپور با اختلاف دو ثانيه نسبت به هم تیمیش تایم یک زد و ریسو برد.تو مجارستان از چهارم استارت زد و تو جریان مسابقه از وبر و فتل و الونسو سبقت گرفت و ریسو برد….ولی ببینید فتل رو فقط تو ماشین های برتر خوبه.سال 2007 اولین سال بود که نشست پشت ماشین فرمول یک اومد تا جایی که باید قهرمان میشد و بدشانسی اورد تو دوتا ریس اخر.اونم زمانی که ماشین های فراری و مکلارن برابر بودن و هم تیمی مثل ناندو داشت.الونسو هرجا رفته هم تیمیشو خاکشیر کرده ولی نتونست از پس یه تازه وارد بر بیاد این نشون از استعداد ناب نیس؟بنده همیلتون رو ده ساله که میشناسم و کاملا روش شناخت دارم و الکی طرفدارش نشدم ولی خیلی از شما فتل فنا که تا پارسال طرفدار رزبرگ بودید الان شدید فتل فن یعنی سال دیگه ریکاردو شد رقیب همیلتون میرید طرفدارش میشید

   • Hammerton

    0

    0

    ولی اینکه اون تیم بخوادت رو خود راننده با عملکردش تو تیمهای دیگه تایین میکنه!همه آرزشونه بیان مرسدس اما نمیتونن چون به سطح تیمی مث مرسدس نرسیدن برادر 🙂

  • *king*

   3

   1

   اولا که آروم باش. چن تا نفس عمیق بکش. دوما مگه بوتاس چشه؟ حق رقابت نداره؟ تازشم موتور و ماشین و این حرفا که 100 دخیل نیست تو پیروزی. راننده باید بلد باشه چیجوری از امکاناتش استفاده کنه. وگرنه فتل هم پشت پراید که ننشسته. اونم داره ی ماشین نسبتا عالی رو میرونه. پس ینی اونم راننده نیس؟ سوما کسی نگفته تا الان که همیلتون از شوماخر بالاتره و این حرفا. رابعا دلم میخواد بدونم اگه الان فتل جای همیلتون بود و رکورد شوماخر رو میشکوند باز هم شما همین حرف رو میزدین؟؟

 5. svettel5

  3

  4

  اول متاسفم برا خودم و این سایت نمیدونم چه حرفی زدم ادمین ها اکانت من رو مسدود کردن,اونا به فراری و هواداراش هر چی خواستن گفتن ,تا ما حرفی زدیم مسدود کردین ,خوب بگین حرفای شما زور داره ساکت باش تا ما هم چیزی نگیم ,اینجوری ادمینی کردن به درد خودتون میخوره ,ریدن به سایتی که این جوری قضاوت کنن

  • رضا عظیم

   6

   0

   سلام، دوست عزیز لطفا به یاد داشته باشید اگر مسدود بشید نمیتونید از اکانتتون استفاده کنید، نه وقتی که رمزتون رو گم کردید!!
   تو خبر رایکونن با دو تا اکانت و همون اکانتی که ادعا می کنید ما مسدود کردیم نظر گذاشتید، البته همین مطلب هم اینکارو انجام دادید با نام کاربری Svettel46 🙂 این اکانتتون هم مسدود میشه چون مولتی محسوب میشید

   • Svettel46

    1

    0

    اقای عظیم من نمیدونم مشکل چی بود ,چرا ثبت نمیشد ,اگر بی احترامی شده شرمنده ,اون خبر برای رایکون هم وقتی دیدم ثبت نمیشه اکانت دیگه ساختم ,امروز عصر با اکانت قبلی اومدم دیدم درست شده,چون من به اقای رنجبر پیام داده مشکل چیه پیام ها ثبت نمیشه شاید ایشون درست کردند ,بازم میگم شرمنده

 6. javad

  3

  1

  فراری یه مشکلی داشت که نتونست خوب بجنگه،به نظر آپدیتهای ردبولم خیلی خوب بودن از زمانهایی که ثبت میکردن مشخص بود.
  بدون تعصب بخوایم نگاه کنیم متوجه میشیم که فقط موتور خوب بنز نیست که قهرمانی میاره،زمانهایی که همیلتون ثبت کرده نگاه کنید،اختلافهای زیر یکی دو دهم ثانیه تو هر دور خیلی خوبه بنظرم.
  باز نظر دوستان محترمه

 7. Svettel46

  0

  1

  Yassin:نه داداش ما از اول عاشق فتل و فراری بودیم و هستیم ,من از رزبرگم اصلا خوشم نمیاد ,من کلا با ماشین ها ایتالیایی بیستر حال میکنم جالب ترم شده که فتل پشت اون بشینه باز,کسی هم نگفت همیلتون مالی نیست ولی در حال حاصر این دو سه سالی که من دارم میبینم هر چی پول پوزیشن زده به خاطر ماشینشه,سال پیش که پوزیشنا یا رزبرک بود یا همیلتون,,,,,
  اگر الونسو تونست با این ماشینی که دستشه یک پوزیشن برنه حرفت درسته……اگه فراری امسال سه چهار تا پوزیشن زده تو پیست های پیچ در پیچ زده نه تو اتوبان تهران -مشهد

 8. Svettel46

  0

  1

  امسال اگر فراری بتونه قهرمان بشه کار بزرگی کرده,چون ماشینش ضعیف تره,پس اون قهرمانی هم که میگین با ماشین ضعیف نگرفته میگیره,..ماشین ردبولا تقریبا در سطح فراریه ولی بد شانسی میارن max همیشه ماشینش خراب میشه.سکوهای سومی ریکیاردو به خوبی اینو نشون میده….
  امسال هم هر کی حقشه قهرمانی رو بگیر میخاد همیلتون باشه یا فتل….اگر فتل گرفت که دیگه نور علا نوره

 9. nohead

  1

  0

  تمام کامنتا و حرفاتونو خوندم . کار به قدرت ماشین مرسدس و فراری و رنو و مکلارن و…. ندارم. کار هم به رکورد و اینجور حرفا ندارم. چون تو تاریخ فرمول ۱ هیچکس برتر از شوماخر نخواهد اومد .حالا بزار همیلتون ۱۰۰۰ تا پول بزنه. چون مطمعنم به قهرمانی شوماخر نمیرسه و نخواهد رسید. کاری که همیلتون داره انجام میده مثل مسابقات المپیک هست. شما اگه ۱۰۰ تا مدال نقره بگیری بازم پایینتر از اونی که ۱ مدال طلا داره هستی!!!! در کل بگم که در حال حاضر فتل بهترین راننده فرمول ۱ هستش. بعد فتل هم الونسو و ریکاردو و مکس بعد همیلتون!!

دیدگاه خود را بیان کنید