Register

نه + هفده =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – مایک شوماخر، پسر 18 ساله قهرمان 7 دوره مسابقات فرمول یک جهان، مایکل شوماخر، یکی از اتوموبیل‌های پدرش را در گرندپری بلژیک همین آخر هفته پیش رو به نمایش خواهد گذاشت.

سابین کیم، سخنگوی خانواده شوماخر ضمن تائید این خبر در گفتگو با رویترز اعلام کرد که شوماخر جوان خودروی اسپک 1994 بنتون را به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد اولین مسابقه فرمول یک که مایکل در پیست اسپا در سال 1992 در آن به مقام دست یافت، خواهد راند.

شوماخر بزرگ، اولین امتیاز رکورد 91 پیروزی تاریخی خود را برای تیم بنتون در گرندپری 1992 بلژیک بدست آورد. او اولین مسابقه‌اش را درست یک سال قبل از این در اسپا همراه با تیم جردن تجربه کرده بود. وی دو عنوان برای تیم انستون بیسد( Enstone-based ) در اولین حضورش در B194 که قرار است پسرش روز یکشنبه با آن رانندگی کند، کسب کرد.

مایک شوماخر در حال حاضر در مسابقات قهرمانی فرمول 3 اروپا رده یازدهم را در اختیار دارد و اولین سکویش را در انتهای سری مسابقات در مونزا در ماه آوریل بعد از اتمام دوره‌اش در فرمول 4 بدست آورد.

مایکل شوماخر - Benetton B194

مایکل شوماخر – Benetton B194

مایکل شوماخر طی حادثه‌ای در سال 2013 در اسکی از ناحیه سر به شدت آسیب دید. قرار است روز پنجشنبه از مجموعه خصوصی وی مشتمل بر تمامی خودروهایی که وی با آنها رانندگی کرده است از اولین کارت تا آخرین مرسدس F1 و همچنین جامها، جوایز و لباسها و لحظات مسابقاتش در دنیای موتور کلن منتشر شود.

لوئیس همیلتون در روز یکشنبه در صورت کسب شصت و هشتمین رده اول شروع مسابقه( پل پوزیشن ) می‌تواند با رکورد مایکل شوماخر برابری نماید.

4 دیدگاه

 1. Ferrari For Ever

  9

  11

  شاید ما طرفدارای فراری اینو بروز ندیم ک پیروزی های شوماخر 80 درصد بخاطر قدرت فراری در اون زمان بود اما همه در درون قبولش داریم.اگه شوماخر ی چیزی مثلا در حد سنا بود میتونست پیروزی هاشو در مرسدس هم ادامه بده…همه راننده هایی تو سایه فراری به شهرت میرسن اما بعدش تیم یهو افت میکنه و راننده نمیتونه پیروزی کسب کنه زود تیمو ترک میکنن ک مثلا ی یهونه واسه باختاشون بیارن بگن این تیمی ک من الان توشم ضعیفه واسه همون برنده نمیشه.مثل شوماخر و لائودا ووووو…خودتون دیدین ک الونسو چطور شوماخرو ب لرزه در اورده بود.کلا فرمول یک از 2000 به اینور مسابقه خودرو ساز هاست تا مسابقه راننده ها…روز ب روز هم بدتر و بدتر میشه

  • Schumi

   8

   1

   بخدا خود انزو فراری اگه زنده بود به اندازه فراری فنای این سایت ادعا نداشت!!!

 2. SINA

  3

  0

  شما با اون ماشین مرسدس الونسو رو هم میذاشتی اخر میشد
  چه توقع هایی دارین شما
  اصلا فراری خوب.اوکی؟
  شوماخر هم بد.
  فقط بهتون عرض کنم همین شوماخر دوبار با بننتون(اسمش رو تلفظ کن) قهرمان شده بود قبل از2000
  اینقدر طرفاری از فراری بی سابقس