Register

یازده + ده =

A password will be e-mailed to you.

موتو جی پی ایران – مدیر تیم پراماک دوکاتی در این مصاحبه‌ قرار است درباره عقد قرارداد با جک میلر برای فصل 2018، پیشرفت دنیلو پتروچی و دلیل عدم حضور اسکات‌ ردینگ برای فصل بعدی توضیح دهد؛ مصاحبه وی را به شما عزیزان تقدیم می‌کنیم، با ما همراه باشید.

سوال: شما برای فصل 2018 از یک موتورسوار جدید استفاده می‌کنید، درست است؟

فرانچسکو گایداتی:

صحبت کردن درباره سال آینده کمی زود است. خوشحالیم که مشکلی از بابت دو صندلی فصل بعد نداریم. اما باید روی 8 مسابقه باقی مانده امسال تمرکز کنیم. چراکه فصل 2017 هنوز تمام نشده. مشکلات را رفع می‌کنیم و با برنامه ریزی دقیق خود را برای 2018 آماده خواهیم کرد. اما همانطور که گفتم فعلا تمرکزمان روی فصل جاری است.

جک میلر - موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

جک میلر – موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

سوال: آیا می‌توانید درباره قرارداد جک میلر و تجهیزات قابل استفاده در سال آینده توضیحی بدهید؟

فرانچسکو گایداتی:

دنیلو پتروچی برای فصل بعد با تیم می‌ماند اما اسکات‌ ردینگ از جمع ما خداحافظی می‌کند و جای خود را به میلر خواهد داد. مانند این فصل با شروع رقابت‌های 2018 ابتدا تست‌های زمستانی را پیش‌رو داریم و در چند مسابقه اول توسعه و بهبود عملکرد موتور در اولویت ما خواهد بود. جک از موتور 2017 استفاده خواهد کرد. چیز دیگری برای صحبت نیست.

سوال: چه چیزی باعث شد تا تصمیم بگیرید که جک مناسب پراماک دوکاتی است؟

فرانچسکو گایداتی:

او به ما نشان داد که علاقه‌مند به حضور در تیم است. یک موتورسوار تمرین می‌کند و مسابقه می‌دهد و شانس آن را دارند تا از یکدیگر یاد بگیرند. شاید او چیزی در تیم پراماک دوکاتی دیده است که می‌تواند به او در رسیدن به اهدافش کمک کند.

درحقیقت تیم دوکاتی به افراد با استعداد میدان می‌دهد تا هر آنچه در توان دارند به منصه ظهور بگذارند. سال گذشته اسکات عملکرد خوبی داشت. اگر بخواهیم صادق باشیم، شروع بسیار خیره کننده‌ای داشت.

تست‌های زمستانی را دیوانه‌وار پشت سر گذاشت و در قسمت اول فصل نتایج خوبی گرفت، اما در ادامه آن طور که انتظار داشتیم عمل نکرد. اشتباهات بزرگی مرتکب شود و کار را برای خودش سخت کرد، هرچند ما نیز اشتباه کردیم اما چندان تاثیرگذار نبود.

ما عصبانی نیستیم و او نیز از ما دلخور نیست، سعی‌مان را می‌کنیم تا بهترین نتیجه را در این فصل بگیریم. یکی به من گفت که می‌خواهد به آپریلیا برود. با این وجود از او خواستم روی امسال تمرکز کند.

جک میلر - موتوجی پی آمریکا 2017

جک میلر – موتوجی پی آمریکا ۲۰۱۷

سوال: فکر می‌کنید با پشتیبانی بیشتر، جک چه چیزی را می‌تواند بدست آورد؟

فرانچسکو گایداتی:

وقتی نتایج ضعیفی بدست می‌آورید، همیشه به شکست منجر نمی‌شود. در حقیقت متوجه می‌شوید که بعضی چیزها به‌خوبی کار نمی‌کنند. هنوز برای فهمیدن مشکل دارم که چه چیزی باعث شده تیم و اسکات بتوانند به کار خود ادامه بدهند.

سوال: شما گفتید که برای فهمیدن تلاش اسکات برای فصل جاری مشکل دارید. چرا فکر می‌کنید که او در حال تلاش برای تیمی است که امسال آن را ترک می‌کند؟

فرانچسکو گایداتی:

او شخصیت جالبی دارد، چراکه در تست‌های زمستانی قبل از فصل 2016 همواره در بالای جدول بودیم، اما امسال در میانه‌ قرار داشتیم. بااین‌حال وقتی فصل آغاز شد به هیچ عنوان بد نبود، حتی از بیشتر موتورسواران قبلی تیم بهتر کار کرد.

او در بین ده یا پانزده موتورسوار برتر بود. اما در مسابقه یک جای کار می‌لنگید. اما او نتوانست با موتور آنطور که ما انتظار داشتیم عمل کند. من به او احترام می‌گذارم، کوشا و پرتلاش است اما نمی‌تواند با موتور پراماک دوکاتی ارتباط خوبی برقرار کند. چند وقت پیش درباره آینده صحبت کردیم و حتی با یکدیگر به دوچرخه سواری رفتیم.

چراکه هنوز با هم در تماسیم؛ درحقیقت جدا از دنیای موتو جی پی دوستان خوبی هستیم. اما نمی‌توان با مسابقات شوخی کرد و من به عنوان مدیر تیم، باید بهترین نتیجه را تحویل دهم. بنابراین گاهی مجبورم تصمیماتی بگیرم که چندان حتی برای خودم خوش‌آیند نیست.

موتو جی پی هلند 2017 - دنیلو پتروچی

موتو جی پی هلند 2017 – دنیلو پتروچی

سوال: پتروچی برای یک فصل دیگر تا 2018 با تیم می‌ماند، چه چیزی باعث شده همچنان استایل خوب خود را حفظ کند؟

فرانچسکو گایداتی:

شاید، هیچی! او در پیست موجلو توانست یک مسابقه فوق‌العاده بدهد. او در بارسلونا، آسن و ساخسنرینگ در ردیف اول قرار داشت. او در پیست بارانی آسن هلند توانست پودیوم کسب کند که خیلی به ما کمک کرد.

البته دویدسیوزو سریع بود اما دنیلو بهتر عمل کرد. از لحاظ ذهنی، قدرت خوبی در کنترل شرایط دارد. او زمانی که شرایط عجیب و غریب می‌شود، می‌تواند آرامش خود را حفظ کند و بهترین تصمیم را بگیرد.

سوال: آیا دوکاتی از امتیازاتی که پتروچی از رانندگان اصلی تیم صلب می‌کند، رضایت دارد؟

فرانچسکو گایداتی:

ببینید، دوکاتی می‌خواهد تا پتانسیل موتورهای خود را در مقابل تیم‌های دیگر نشان دهد. در این میان تنها استونر موفق به قهرمانی شد، دویدسیوزو در دو مسابقه اول شد و دنیلو هم به پودیوم رسید. همچنین لورنزو هم توانست از قدرت موتور دوکاتی استفاده کند. من فکر می‌کنم برای تیم دوکاتی، نتیجه گیری توسط هر موتورسواری خوب است.

یک دیدگاه

  1. Peyman

    1

    0

    به غیر از ایوینتیا ریسینک بقیه تیم ها تکلیفشون برای 2018 مشخص شده