فرمول یک ایران – فیلیپه نصر ، راننده ی سابق تیم سائوبر می گوید که بازگشت به فرمول یک برنامه ی اصلی اوست، ولی اذعان می کند که با وجود تیم های کم در فرمول یک امروز، این کار بسیار پیچیده است.

نصر که در گرندپری بریتانیا و در سیلورستون دوباره به فرمول یک برگشت به مسیر آینده اش با ذهن باز نگاه می کند.

نصر گفت:

من هنوز به دنبال پیشنهاداتی هستم. خبر خوب این است که در چند ماه گذشته با ماشین های مختلفی رانندگی کرده ام، و خوب بود که دوباره با ماشین مسابقه ای برانم.

من هنوز احساس می کنم که ظرفیت بازگشت [به فرمول یک] را دارم، و به دنبال موقعیت ها برای فصل 2018 هستم. قطعا فرمول یک پلن A من است ولی گزینه های دیگری نیز موجود هستند. ایندی کار می تواند یکی از آن ها باشد، فرمول E یا WEC ، این ها تمام رقابت هایی هستند که توجه مرا به خود جلب کرده اند.

من حتما قبل از این که تصمیم بگیرم سعی می کنم تا همه ی این ها را امتحان کنم.

این راننده ی برزیلی تصدیق کرد که عدم وجود جایگاه های کافی در فرمول یک امروز شانس بازگشتش را بسیار کم رنگ کرده است.

فلیپه نصر و مارکوس اریکسن

فلیپه نصر و مارکوس اریکسن

از آغاز این دهه فرمول یک سه تیم را از دست داده است، HRT ، کاترهام و مانور. هر چند که ورود هاس به فرمول یک در فصل قبل تعداد تیم های شرکت کننده را به عدد 10 رساند.

نصر بیان کرد:

سخت است. خوب می شد اگر می توانستیم یک یا دو تیم بیشتر را داشته باشیم، نه فقط برای خودم، بلکه برای هر راننده ای که می خواهد در فرمول یک قدم بگذارد.

اما اوضاع هم می تواند سریع تغییر بکند. مسئله ی مهم این است که من آماده ام. من هر کاری می توانستم کرده ام تا برای این سال آماده باشم، و می دانم که در هر زمانی می توانم پشت این ماشین بنشینم و نشان دهم که هنوز توانایی رقابت دارم.

آسان نیست که بیرون باشی، حتما همین طور است! ولی پشیمانی ای ندارم. برای هر اتفاقی زمانی در زندگی ما وجود دارد، و مهم ترین چیز این است که من آماده ام و به زودی تصمیمم را خواهم گرفت.

درباره ی شانس حضور نصر در ایندی کار از او پرسیدیم و او گفت:

من همیشه حواسم به ایندی بوده است. برزیلی های زیادی داشته ایم که به آن جا رفته اند، مخصوصا هلیو [کاسترونوس]، ما رابطه ی خوبی با هم داشتیم چون برای تیم عمویم [امیر] در فرمول سه رانندگی می کرد.

او همیشه ما را از اوضاع آن جا مطلع می کرد، پس همیشه رقابتی بود که توجه مرا به خود جلب می کرد، و خیلی هم رقابتی است. خواهیم دید که اوضاع چه طور پیش می رود ولی قطعا گزینه های زیادی پیش رویم است.

2 دیدگاه

  1. Red revolution

    1

    0

    بنظرم F1 به راننده های برزیلی نیاز داره حتی اگه در حد امرسون فیتپالدی ،سنا یا باریچلو نباشند.
    اینکه یه نفر در اینترلاگوس عاشقانه تشویق بشه جایگزینی نداره

دیدگاه خود را بیان کنید