فرمول یک ایران – پس از اینکه فیا در جلسه گروه استراتژی به مولفه بحث بر انگیز جواب مثبت داد، قرار است که هالو، طرح حفاظت کاکپیت، برای فصل بعدی فرمول یک یعنی فصل 2018 معرفی شود.

فیا به دلایل ایمنی سعی در معرفی و تست طرح های این چنینی بود و در همین راستا نیز طرح حفاظتی شیلد در گرندپری انگلیس توسط سباستین فتل راننده تیم فراری تست شد.

راننده آلمانی تحت تاثیر شیلد قرار نگرفت و ادعا کرد که شیلد سبب کاهش دید راننده و گیج شدن او می شود. ظاهرا 9 تیم از 10 تیم حاضر در جلسه گروه استراتژی که در ژنو برگزار شده بود، علیه معرفی هالو رای دادند.

طرح حفاظتی شیلد

ولی فیا اجماع و توافق کلی را کنار گذاشت و گفت که هالو بخشی از مقرارت و قواعد ایمنی در فرمول یک 2018 خواهد بود. فیا در بیانه ای اعلام کرد:

در طی پنج سال گذشته، وسیله های زیادی توسعه داده شده و مورد ارزیابی قرار گرفتند. در نهایت نیز مشخص شد که طرح هالو روی هم رفته بهترین عملکرد ایمنی را داشته است. مسلما با حمایت تیم ها، ویژگی های ویژه این طراحی بیشتر تقویت خواهند شد.

این تصمیم هنوز نیازمند تصویب از طرف شورای ورزش های موتوری جهانی می باشد که در تئوری فقط تشریفات می باشد.

گروه استراتژی به طور معمول متشکل از شش تیم شامل فراری، مرسدس، ردبول، ویلیامز، مکلارن و فورس ایندیا به همراه هیئت مدیره و نماینده ای از طرف دارندگان حقوق تجاری است.

7 دیدگاه

 1. SV5

  2

  0

  همشون مزخرفن، از ایرواسکرین ردبول و شیلد که نورو انعکاس میدن تو چشم راننده و خیلی هم بی ریختن گرفته تا هالو که معلوم نیست چند درصد حوادثو میتونه پیشگیری کنه آخه انصافا این 10 درصدم پوشش نمیده. انتخاب کردن بین بد و بدتر.

 2. siavash

  0

  0

  کل fia رو باید اعضا و تصمیم گیرندگانشو عوض کنن اون از تصمیمات حین مسابقه تبعیض آمیز
  اینم از رفتار دیکتاتور مآبانه یعنی چی 9 تا تیم از 10 تیم مخالفن کلی تست میگذارن راننده ها نظرشو میگن اخرش میگن
  حرفشون مهم نیست ما کار خودمونو می کنیم

دیدگاه خود را بیان کنید