فرمول یک ایرانرومن گروژان از تیم هاس می خواهد تا علت افت عملکرد را بررسی کند و به طور کامل متوجه بشود که چرا عملکرد در روز مسابقه نسبت به تعیین خط کاهش می یابد.

این راننده فرانسوی بعد از اینکه در تعیین خط، یک دور نسبتا بد انجام داد، در نهایت در رده 10 تعیین خط گرندپری بریتانیا قرار گرفت. او خراب شدن دورش را به آهسته حرکت کردن لوییس همیلتون نسبت می دهد.

متاسفانه در پایان مسابقه، او سه رده سقوط کرد و مسابقه را در رده 13 ام به پایان رساند و هم تیمی وی، کوین مگنوسن بالاتر از وی در رده 12 ام قرار گرفت.

رومن گروژان که مسابقه را با لاستیک های سوپر سافت آغاز نموده بود، بیان کرد:

ما با هر دو نوع لاستیک سرعت چندانی نداشتیم. من در ابتدا در ترافیک گیر کرده بودم که به لاستیک ها ضرر رساند. سپس من به پیت آمدم و لاستیک های سافت را استفاده کردم و بار دیگر، تمام راه ترافیک وجود داشت.

ما در پایان با قرار دادن لاستیک های سوپر سافت یک قمار را امتحان کردیم و امیدوار بودیم که اتفاقی در جلو رخ بدهد  ولی هیچ اتفاقی رخ نداد.

ما باید بفهمیم که چرا سرعت ماشین در مسابقه به اندازه تعیین خط خوب نیست.

کوین مگنوسن - تعیین خط گرندپری انگلیس 2017

کوین مگنوسن – تعیین خط گرندپری انگلیس 2017

هم تیمی او یعنی کوین مگنوسن مسابقه را در رده 12 و بالاتر از گروژان به پایان رساند و از استراتژی انتخابی اش بهترین بهره را برد.

مگنوسن که مسابقه را با لاستیک سافت آغاز نموده بود، گفت:

همیشه شروع مسابقه با لاستیک های سخت و استراتژی معکوس دشوار تر بوده است.

این کمبود اولیه به نوعی من را از ناحیه امتیاز گرفتن بیرون نگه داشت. سرعت ماشین خوب بود.

من فقط مجبور بودم تا در لاستیک ها مضایقه کنم و منتظر بقیه افراد جلویی بمانم تا به پیت بروند. در پایان من تلاش کردم تا وضعیت را بهبود ببخشم ولی ظاهرا این بهبود به اندازه کافی نبوده است.

دیدگاه خود را بیان کنید