Register

13 + شانزده =

A password will be e-mailed to you.

موتوجی پی ایران ولنتینو روسی موتورسوار تیم یاماها معتقد است مارک مارکز به این دلیل تا نیمه ی فصل پیشتاز جدول قهرمانی است که توانسته در بدترین شرایط حداقل نتیجه ی موردنیاز را کسب کند.

مارک مارکز موتورسوار تیم رپسول هوندا و قهرمان سه دوره ی جهان با کسب دومین پیروزی خود در این فصل در پیست زاکسنرینگ آلمان موفق شد به صدر جدول قهرمانی فصل برسد و با گذشت ۹ مسابقه با اختلاف ۵ امتیاز پیشتاز جدول قهرمانی فصل باشد.

مارک مارکز برنده ی موتوجی پی آلمان 2017

مارک مارکز برنده ی موتوجی پی آلمان 2017

ماوریک وینالس، آندره دویزیوسو و ولنتینو روسی در جدول قهرمانی فصل بعد از مارک مارکز رده های دوم تا چهارم را در اختیار دارند به طوری که فاصله ی نفر چهارم یعنی ولنتینو روسی با مارک مارکز تنها ۱۰ امتیاز است و همچنین نباید از دنی پدروسا هم تیمی مارکز غافل شد چرا که اختلاف امتیاز او با مارک تنها ۲۶ امتیاز است. می دانیم که مارکز در آرژانتین و فرانسه دچار سانحه شد و نتوانست از خط پایان عبور کند.

مارک مارکز - موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

مارک مارکز – موتوجی پی فرانسه ۲۰۱۷

اما او در پنج مسابقه از ۹ مسابقه روی سکو بوده و تا این جای فصل رده ای پایین تر از ششم را کسب نکرده است و این در حالی است که هر دو موتورسوار تیم یاماها تا این جای فصل ۴ سکو را کسب کرده اند و پایین ترین رده ی آن ها رده ی دهم بوده است.

ولنتینو معتقد است مارکز این توانایی را دارد که وقتی شرایط و تنظیمات برایش فراهم نیست، حداقل نتیجه ی لازم برای ماندن در کورس قهرمانی را بگیرد. اگرچه ولنتینو مطمئن است که برای نیمه ی دوم فصل هیچ چیزی را نمی توان پیش بینی کرد.

ولنتینو روسی گفت:

مارکز پیشتاز نیمه ی فصل است چرا که تا این جای فصل نسبت به ما در سخت ترین شرایطی که برایش پیش آمده کمترین امتیازات را از دست داده.او بسیار قدرتمند است. درست زمانی که باید پیروز شود پیروز می شود و زمانی هم که دچار کشمکش و درگیری با موتور است شرایط را مدیریت می کند و کمترین زیان را می بیند.

مارک مارکز - ولنتینو روسی - موتوجی پی آمریکا 2017

مارک مارکز – ولنتینو روسی – موتوجی پی آمریکا ۲۰۱۷

من فکر می کنم تمام ما ۵ نفر که برای قهرمانی تلاش می کنیم در یک سطح قرار داریم. من نمی توانم دنی را نادیده بگیرم چرا که ۲۶ امتیاز اختلاف در ادامه ی فصل قابل جبران است.

او افزود:

برای سال ها و تا گرندپری کاتالونیا ۲۰۱۶ تنها ۴ نفر می توانستند مسابقات را ببرند اما در این فصل شرایط کاملا متفاوت است.

دنی پدروسا-آندره دویزیوسو-مارک مارکز

دنی پدروسا-آندره دویزیوسو-مارک مارکز

من نمی خواهم بگویم که این شرایط به نفع من است یا به ضرر من و مهم این است که در حال حاضر در کورس قهرمانی حضور دارم و باید تمام تلاشم را به کار بگیرم تا پیروزی مسابقات را بدست بیاورم.

ولنتینو در شرایطی فاتح گرندپری هلند شد که از آخرین پیروزی وی یک سال می گذشت و در این مسابقه برای اولین بار از شاسی جدید یاماها استفاده می کرد.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

اما مرد ایتالیایی معتقد است که این پیروزی با شاسی جدید باعث نمی شود که او در هر مسابقه به پیروزی برسد چرا که هر کدام از موتورسواران حال حاضر استعداد و پتانسیل پیروز شدن را دارند:

هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که در مسابقه ی بعدی چه اتفاقی رخ خواهد داد و چه کسی فاتح خواهد بود. در حال حاضر هیچ مسابقه ای وجود ندارد که من با اطمینان بگویم قطعا پیروز خواهم شد.

من تمام تلاشم را به کار می برم تا در میسانو سریع ترین باشم و همچنین در سه مسابقه ی آسیایی پیش رو چرا که ما تیم فوق العاده ای داریم.اما مهم ترین هدف ما در حال حاضر آمادگی برای مسابقه ی پیش رو است.

6 دیدگاه

 1. Mehrdad

  20

  1

  دو تا از دوست داشتنی های موتو جی پی
  بعد دکتر فقط مارکز هست که میتونه موتو جی پی رو واسه من جذاب نگه داره
  عاشق موتور سواری مارکزم

  • Peyman

   10

   10

   دکتر تکرار شدنی نیست
   به امید دهمین قهرمانیش

   • Ahmadreza2004

    11

    7

    واقعا دکتر تکرار شدنی نیست
    نه تو گذشته مثلش داشتیم نه تو آینده خواهیم داشت

 2. farshad93

  8

  8

  باز حرف خودشونو زدن دوستای من !

  امیدوارم خدا عمری باقی بده و ده پونرده سال دیگه رو هم ببینیم ک چرا عزیزان من با قاطعیت میگن تکرار شدنی نیست چرااا؟!!!

  عجب…

  روسی محبوب ترینه یکی از بهترین موتور سوارای تاریخه اما نگین تکرار شدنی نیس …

  میگفتن دیگه مث مارادونا نخواهد اومد پ این مسی چیه این رونالدو کیه عجبا یکم منطقی تر .

  • Ahmadreza2004

   7

   8

   دوست عزیز 15 سال چیه ایشالا 120 سال زنده باشی
   اما بهت قول میدم اونموقعم مثل روسی نیومده
   خداوکیلی مارودونا رو با مسی مقایسه کردی یا شوخی بود؟

 3. Burnout

  5

  3

  Ahmadreza
  داش تو که قدرت پیشگویی داری یه آمار به مدیرهای موتوجی پی بده کی امسال
  قهرمان میشه حداقل تیمهای دیگه اینقدر هزینه نکنن!!!!