Register

ده − 7 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – توتو ولف، رئیس موتور اسپورت مرسدس معتقد است فرمول یک باید از پیست هایی که شبیه پارکینگ های سوپر مارکت ها هستند فاصله بگیرد و به پیست های قدیمی مانند مونت کارلو که چالش مناسبی را ایجاد می کنند بیشتر بها دهد.

این مرد اتریشی که توانسته مرسدس را به سه موفقیت پی در پی در قهرمانی تیمی و انفرادی برساند، می گوید پس از سپری کردن هفته گذشته در پیست مسابقه ای ایتالیایی و معروف “میلی میگلیا” دیدگاهش نسبت به رویکرد فرمول یک تغییر کرده است.

او همچنین می گوید این تجربه بیش از همیشه او را مطمئن کرده که فرمول یک برای پر رنگ تر کردن بخش هایی که هواداران به آن علاقه دارند چه باید بکند، و یکی از این کارها مسابقه دادن در پیست مناسب می باشد. ولف در مونت کارلو می گوید:

دی ان ای فرمول یک مربوط به بهترین تکنولوژی بود؛ این که بهترین راننده ها را روی یک گلوله بنشانیم تا سعی کنند آن گلوله را هدایت کنند!

در میلی میگلیا تقریبا برای من روشن شد که چرا به این ورزش علاقه دارم. این که کاری را انجام دهید که کسی جرئت انجام آن را نداشته است و دلیل دیگر شور و علاقه به ماشین است.

مسابقه موتوری یک زندگی است و علاقه و احساس بسیاری در آن وجود دارد و در تمام نسل های ماشین ها و رانندگان وجود داشته است.

در بعضی پیست ها بیش از پیست های دیگر برای راندن این ماشین ها به جرئت نیاز دارید و ما نمی خواهیم در پیست هایی مسابقه دهیم که مانند پارکینگ سوپرمارکت هستند.

در قدیم اگر یک پیچ را از دست می دادید زخمی یا کشته می شدید. اما الان، عریض تر حرکت می کنید و به پیست باز می گردید. ولی در مونت کارلو و شاید در اسپا، مونزا و سوزوکا این گونه نیست.

باید به پیست هایی برگردیم که مشخص شود بهترین ها کدامند. اینجا (موناکو) یکی از آن پیست هایی است که باید به سمت آنها حرکت کنیم.

توتو ولف مدیر تیم مرسدس - فرمول یک استرالیا 2017

توتو ولف مدیر تیم مرسدس

ولف همچنین باور دارد یک راه برای رسیدن به پیست هایی که او مدنظر دارد، اضافه کردن پیست های خیابانی بیشتر به تقویم است:

قطعا همینطور است و فقط برای این که میلی میگلیا را دیده ام این را نمی گویم.

موفقیت فرمول E به خاطر حضور در شهر است. ماشین ها فوق العاده نیستند اما در بطن شهر سریع دیده می شوند. و شما جذابیت مونت کارلو را نیز می بینید.

به همین خاطر من فکر می کنم از پیست هایی که ساختار فرودگاه گونه دارند باید فاصله بگیریم، آنها پیست های فوق العاده ای نیستند. در چنین پیست هایی من هم می توانم در یک ماشین فرمول یک بنشینم. دو هفته به من زمان بدهید، صد بار اسپین می شوم، به داده ها نگاه می کنم و در نهایت ممکن است خیلی هم سریع برانم چون ریسکی وجود ندارد.

9 دیدگاه

 1. محمد بوشهر

  10

  8

  به جای رفتن به ایتالیا، رو تنظیمات ماشین کار کن لطفا!!!!

  • just.jeep

   4

   10

   منتظر استارت بوتاس باشین.یک و دو برای فراری ؟بعید میدونم

 2. Farid

  21

  0

  آفرین به توتو!! با اینکه همیلتون تو موناکو دیروز خیلی بد بود و بوتاس و مکانی بهتر از سومی بدست نیاورد باز هم رئیس تیم میگه باید به این مدل پیستها بیشتر بها بدیم تا مشخص شه بهترینها چه تیمها و راننده هایی هستند. طرفدار فرراری و سباستین ام شدید.ولی با توتو حال میکنم. دمت گرم توتو

 3. Shumiii.lancer

  3

  1

  با بیشتر حرفاش موافقم ولی میگه منم با کمی تمرین میتونم سریع برانم تو اون پیست ها یه کم جای بحث داره… هه

 4. Sinaaaaaa

  5

  2

  پیستهای خیابانی واقعاً پیست های خوبی هستن اما خب سبقت گرفتن یکی از قشنگترین نکات برای بیننده تلوزیونیه…. توی پیست خیابونی معمولاً سبقت خاصی نداریم

 5. Mostafa

  0

  2

  با این حرفش به نظرم گل به خودی زد آقای ولف

 6. Hesam

  0

  1

  به نظر من هم مسابقات جذابتر میشه البته ترکیبی از هر دو .. مسابقات پیست خیابونی مثل موناکو یکی در میان .. عالی میشه و رقابت بین راننده ها بیشتر و جذابتر .. تا اخر فصل همه مسابقات و رقابتها نزدیک و دیدنی

 7. ramin253

  2

  0

  یه فرمول بزارن به اسم فرمول استراتژی اونوقت همه مسابقه هارو تو خیابون برگزار کنن!