موتو جی پی ایران – ولنتینو روسی معتقد است که دنی پدروسا برنده مسابقه خرز، همانند مارک مارکز و ماوریک وینالس تهدیدی جدی برای کسب عنوان قهرمانی فصل ۲۰۱۷ می‌باشد.

پیروزی هفته گذشته دنی پدروسا در خرز باعث شد او به رده چهارم در جدول کلی فصل ۲۰۱۷ صعود کند، و به ۱۰ امتیازی ولنتینو روسی، صدرنشین فعلی فصل که در خرز دهم شد، برسد.

گو اینکه مارکز و وینالس که به ترتیب در خرز دوم و ششم شدند، و از لحاظ امتیازی به روسی نزدیک‌تر هستند، روسی معتقد است که دنی پدروسا برای ادامه فصل،‌ به اندازه مارکز و وینالس رقیبی قدرتمند خواهد بود.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

روسی گفت:

هوندا برگشتی بزرگ داشت، آنها تمام آخر هفته مسلط بودند. مهمترین عامل نگران کننده این است که، زمانی که ما در طول مسابقه مشکلاتی داشته‌ایم،‌ هوندا خیلی قوی بوده‌ است.

در این فصل پدروسا در بالای جدول قرار دارد، و من همیشه او را در بین کاندیداهای مبارزه برای کسب عنوان قهرمانی فصل حساب می‌کرده‌ام. در آستین او یک سکو کسب کرد و در اینجا، در خرز او واقعا قوی بود.

هرچند،‌دنی فقط در اینجا قوی نیست، او رقیبی خطرناک و هم سطح مارکز و وینالس خواهد بود.

ماکز و پدروسا مسابقه قطر را در رده‌های چهارم و پنجم تمام کردند. در آرژانتین هر دو زمین خوردند، اما در آستین اول و سوم شدند.

دنی پدروسا - موتوجی پی اسپانیا 2017

دنی پدروسا – موتوجی پی اسپانیا ۲۰۱۷

پدروسا گفت:

می‌توانم بگویم ما در حال یادگیری چیزهای بیشتری در مورد موتور هستیم و داریم به این که موتور در کجاها قوی‌تر به نظر می‌رسد،نزدیک می‌شویم.

در حال بدست آوردن چیزهای بیشتری نسبت به گذشته، و در مورد استایل رانندن موتور هستیم و همچنین آموختن از اشتباهات و نکات منفی‌مان، و ما قادر هستیم تا مدت زیادی در این موقعیت خوب بمانیم.

بنا بر دلایلی یاماها امسال در اینجا در خرز قوی نبود، در حالی که در حالت عادی آنها در خرز قوی هستند.

من نمی‌دانم وضعیت آنها چگونه است، اما در حالت عادی در این پیست حداقل یکی از موتورهای آنها سکو کسب می‌کند.

بدست آوردن امتیازاتی که ما در آرژانتین بعد از اشتباهاتمان از دست دادیم،‌ برای ما واقعا خوب است.

از آخرین مسابقه ما در حال پیشرفت کردن هستیم، و خوشبختانه ما می‌توانیم به پیشرفت کردنمان به همین صورت ادامه دهیم.

4 دیدگاه

 1. از سنقر

  11

  0

  اگر آرژانتین زمین نمیخوردن الان صدرجدول بودن رانندهای هوندا.
  هیجان موتوجی پی خیلی بیشتر از فرمول یکه.
  فاصله ها خیلی کمه نمیشه گفت برنده بعدی کیه.

 2. vahid

  6

  4

  مارکز نمیتونه ریسک کنه از هندا بیاد بیرون،ولی روسی این کارو کرد و به گفته خودش با هندا میشه همش قهرمان شد و خیلی ها هم میگفتن روسی به خاطر موتورشه که قهرمان میشه،برای همین روسی به تیم یاماها اومد و همون سال برای یاماها قهرمانی اورد.به نظر من یاماهارو روسی یاماها کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید