فرمول یک ایرانفیلیپه ماسا پس از نارضایتی سباستین فتل از دور آخر مسابقه روسیه، اذعان داشت که راننده ی فراری شاکی بودن را دوست دارد.

فتل در دورهای پایانی به والتری بوتاس برای سبقت گیری فشار وارد می کرد و در این بین، راننده فراری در پیچ سوم با تلاش برای سبقت گیری از ماسا چند دهم ثانیه ای را از دست داد. فتل نیز در رادیو مراتب شاکی بودن خود را به تیم اعلام کرد.

ماسا که مسابقه را در رده نهم به پایان رساند به شوخی گفت:

او [در رادیو خود] شاکی بوده است؟ شما مطمئن هستید؟

من به خاطر او کاملا به داخل رفتم و قبل از پیچ چهارم عقب کشیدم و او نمی خواست که برود. او می ترسید که به داخل شیرجه بزند. من در سمت چپ بودم پس به او در مستقیمی اجازه عبور دادم.

من مطمئن بودم که او نمی تواند در دور آخر از والتری سبقت بگیرد، به هر حال او واقعا ناله کردن و شاکی بودن را دوست دارد.

فیلیپه ماسا والتری بوتاس

راننده ی برزیلی همچنین درباره ی پیروزی هم تیمی سابق خود در مسابقه روسیه افزود:

من بسیار برای او خوشحالم، او سزاوار این پیروزی بود.

شاید مردم درباره ی او صحبت نکنند اما وقتی قرارداد امضا کرد من گفتم که او بهترین کار را انجام می دهد و انجام داد.

حالا او یک راننده متفاوت است زیرا یک پیروزی بدست آورده!

25 دیدگاه

 1. هومن

  14

  12

  سر مجارستان پارسال کشتن دیگه عملا مارو اونوقت کسی از خودشون تا حاالا کسی چیزی نگفته
  خااک بر سر دشمنان صدر اسلام در جنگ های صلیبی
  چرا اینقد از حاجی بدتون میاد
  میدونید حاجی خیلیی دوستون داره:))))

  • Ghost 44

   14

   11

   بعضی از دوستان جوری میگن اگه ماسا اونجا نبود فتل اول می شد که انگاری هیچ آشنایی با فرمول ۱ ندارن. با نهایت احترام باید خدمت عزیزان عرض کنم که تو فرمول ۱ رسیدن یه چیزیه و سبقت گرفتن چیز دیگر، دو میدانی نیست که وقتی رسیدی به نفر جلویی زودی ازش بگذری. اگه ماسا اونجا نبود بازم فتل نمی تونس سبقت بگیره.
   رسیدن فتل به بوتاس به دلیل قفل کردن ترمز چرخای جلوی والتری بود که باعث فلت اسپات شدن تایرش شد که باعث فتل بهش برسه وگرنه مثل ست اولترا بوتاس ۵ تا ۶ ثانیه با فتل فاصله باز میکرد.
   ماسا سه تا پیچ فرصت داشت تا به پرچم آبی واکنش نشون بده که بعد از سه پیچ راه رو برا فتل باز کرد.

 2. A K

  20

  15

  ماسا میخواست هم تیمی سابقش برای اولین بار اول بشه واسه همین توی دورهای اخر اون کارو کرد
  اگه فتل از ماسا به راحتی رد میشد قطعا اول میشد
  ………………..

   • A K

    14

    12

    یک دور هنوز مونده بود با اختلاف نیم ثانیه حد اقل دوتا نقطه دی ار اس رو حساب کنی راحت میتونست اول بشه عزیز دلم شک نکن
    ………….

  • Schumi

   9

   12

   من خودم طرفدار فتل هستم ولی در عجبم که شما چجوری اینقدر مطمئن این حرف رو میزنی!!! همه میدونن که توی فرمول یک رسیدن به ماشین جلویی یه بحثه و سبقت گرفتن ازش یه بحث کاملا جداست! حالا فکر کن ماشین جلویی مرسدس هم باشه

 3. Nader

  19

  10

  ماسا خودشو ضایع کرد پیش طرفدارای فراری
  چون اگر براحتی رد میشد،قطعا در مستقیمی دوم میگرفتش.

  ما صحبتمون با فتل و فراری و ماساس
  من نمیدونم چرا طرفدارای همیلتون جلز و ولز میکنن

 4. ّF1 Legend

  19

  7

  پشت ماسا هیشکی نبود داشت تنهایی مسابقه میداد هیچ خطری تهدیدش نمی کرد باید کنار میکشید هر دو رد شن ولی جلو فتل رو گرفت کاملا از عمد اینکارو کرد
  متاسفم براش
  با این حال فتل بعد مسابقه خیلی جنتلمنانه با قضیه برخورد کرد و پیروزی بوتاس رو بهش تبریگ گفت

 5. f1 seb5

  13

  6

  اگه این شیر پاک خورده کنار میکشید وتل خودشو زیر یک ثانیه ای بوتاس میاورد ازقسمت دوم drsمیتونست از بوتاس ردبشه پتانسیل این کار رو هم داشت.توسکتورآخر هم دیگه فراری کاملا برتر از مرسدس بود.

 6. محمد

  9

  15

  دوستان یادشون هست پارسال لوئیس تو مجارستان چند پیچ پشت گوتیرز بیخود گیر کرد و کلی لاستیک از دست داد بعد به خاطر یه همچین حرکت مشابهی مثل کار فتل چقدر حرف خورد.
  حالام نوبت فتل شد ولی هیچکس هیچی نمیگه. چرا؟ چون غالب اف وان فن های ایران همینجوری ضد همیلتونن. کاری ندارن چی به چیه. فقط همیلتون رو بکوبن حال کنن
  باشد که ایمان بیاورید…

  • Ghost 44

   13

   4

   سعید خان همین برزیلی که می فرمایی قهرمانایی مثل آیرتون سنا و نلسون پیکه و امرسون فیتیپالدی رو به دنیا معرفی کرده که سرجم ۸ بار قهرمانی جهان رو بدست اوردن. راننده هایی مثل روبنس باریچلو و فلیپه ماسا هم نایب قهرمانی جهان رو بدست آوردن.
   راننده های برزیلی تا حالا ۱۰۱ مسابقه رو بردن و ۲۹۳ تا پودیوم آوردن و ۱۲۶ پول پوزیشن بدست آوردن.
   مکس ورشتپن بچگی کرد این حرفو زد و زودی هم معذرت خواهی کرد.

 7. Helix.H44

  7

  11

  a.k با تحلیلی که تو از سبقت فتل از بوتاس داشتی البته بعد از سبقت فتل از ماسا .این که یک دور مونده بود دوتا نقطه drs در دسترس فتل بود واقعا حرفی برای گفتن بهت ندارم چون اصلا مسابقه رو ندیدی.مطلب بعد این که من همیشه ماسا رو دوست داشتم کامنت من خطاب به نادر بود

 8. ali911

  6

  9

  باوشه عقده ای، یه بار داشتی با فراری قهرمان میشدی نشد داری سر وتل خالی میکنی؟ البته بوتاس خوش شانسی کم نداشت. هم پیت استاپ ضعیف فراری، هم لپ کردن ساینز و هم لپ کردن مسا که رو هم سه ثانیه به ضرر وتل شد.

 9. Amin mashhad

  4

  7

  دراینکه ماسا شیطنت کرد شکی نیس ولی ۱دور واسه سبقت گرفتن از ماشینی که چندان برتری نسبت بهش نداری کمه. فتل حداقل به ۳دور دیگه احتیاج داشت که بتونه سبقت بگبره تازه اگه بوتاس نخواسته باشه به سبک ورشتپن رانندگی کنه
  جدا دوست داشتم مسابقه ادامه داشت تا ببینم بوتاس نبوغ ورشتپن رو در دفاع کردن و راه ندادن داره یانه. حیف شد که جدال سبقت گیری رو ندیدیم

  • Mostafa

   6

   1

   وشتپن برای دفاع نبوغی به خرج نمی داد فقط موقع ترمز گیری جاشو تکون میداد و سبقتو میبست که اونم بعد این که تو سوزوکا جلوی همیلتونو گرفت قانونش تصویب شد که این کار پنالتی داره با این که بار ها این کار رو جلوی کیمی و وتل و روزبرگ و بقیه انجام داده بود.

دیدگاه خود را بیان کنید