موتو جی پی ایران – ولنتینو روسی پس از تمام کردن مسابقه آرژانتین در رده دوم می‌گوید هنوز راه زیادی برای وی مانده [خیلی باید کار و تلاش کند] تا با هم تیمی خود ماوریک وینالس رقابت کند.

بعد از یک پیش فصل سخت برای روسی، وی مسابقه قطر را در رده سوم تمام کرد و در آرژانتین نیز به روند صعودی خود ادامه داد و مقام دوم را کسب کرد.

روسی مسابقه را با ۲٫۹۱۵ ثانیه بعد از وینالس به پایان رساند. بعد از زمین خوردن مارک مارکز، جایگاه اولی وینالس هرگز توسط هیچ موتورسواری تهدید نشد.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

روسی با اعلام خشنودی از کسب جایگاه‌های اول و دوم توسط موتورسواران یاماها گفت که هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد تا فاصله خود با وینالس را کم کند.

روسی گفت:

وقتی از خط پایان عبور کردم فکر می‌کردم فاصله‌ام با وینالس کمتر از ۲٫۹ ثانیه باشد، اما نبود. هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد.

مسابقه خوبی بود چون من توانستم تا آخر فشار بیاورم و با موتور احساس راحتی می‌کردم. به شرایط بدنی خودم  احساس بهتری نسبت به مسابقه قطر داشتم، در قطر من با خستگی زیادی به خط پایان رسیدم.

در اینجا من می‌توانستم فشار بیاورم، و مبارزه با کال کراچلو عالی بود. او خیلی سریع بود، اما وقتی از او سبقت گرفتم دیدم که من اندکی سریعتر هستم. اما فکر نم‍‍‍ی‌کنم اگر زودتر از کراچلو رد می‌شدم  می‌توانستم به ماوریک برسم.

رده  دومی که کسب کردم مهم بود، چون یاماها دو رده اول را کسب کرد و همچنین امتیاز مهمی در جدول کلی فصل بود.

در حال حاضر و بعد از دو مسابقه روسی با ۳۶ امتیاز در جدول قهرمانی فصل دوم است. وینالس با دو پیروزی و ۵۰ امتیاز صدرنشین است.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

بعد از یک پیش فصل فاجعه آمیز، روسی گفت که نمایش او در قطر به او اعتماد به نفس داده است که می‌تواند از تمرینات ضعیف عبور کند و مسابقه را به خوبی تمام کند.

وی ادامه داد:

پیش فصل برای من فاجعه بود، من خیلی ناراحت بودم. اما فقط یکشنبه عصر [مسابقه] مهم است زمانی که از خط پایان عبور می‌کنید.

من در طول دوران حرفه‌ای کاری خودم آموخته‌‌ام که همیشه باید متمرکز بود، هرگز تسلیم نشد، چون اتفاقات زیادی ممکن است رخ دهد.

مسابقه قطر حس خوبی به من داد، چون من شروع کردم به شناخت بهتر موتور. همچنین می‌دانم اگر مشکلاتی را متحمل شدم، در عوض یکشنبه‌ها می‌توانم رقابتی باشم.

نتیجه خوبی بود، چون من نسبت به همین موقع از فصل گذشته امتیاز بیشتری کسب کرده‌ام.

 

 

 

 

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید