فرمول یک ایران – راننده با تجربه تیم مک لارن، فرناندو آلونسو در اولین مسابقه ی فصل ۲۰۱۷ فرمول یک، در حالی که برای آخرین امتیاز باقی مانده مسابقه تلاش می کرد، به دلیل ایراد در سیستم تعلیق اتومبیل خود، مجبور به کناره گیری از مسابقه شد.

راننده اسپانیایی تیم مک لارن – هوندا، تا زمانی که به دلیل ایراد مکانیکی اتومبیل خود، مجبور به کناره گیری از مسابقه نشده بود، با یک استارت مناسب توانست خود را در محدوده ی امتیازگیری قرار دهد.

فرناندو آلونسو گفت:

فکر می کنم آن چه که برای ما در پایان مسابقه رخ داد، ایرادی در سیستم تعلیق اتومبیل بود و ما مجبور به کناره گیری از مسابقه شدیم.

فکر می کنم خیلی خوب بودم. من در یکی از بهترین حالت های رانندگی خود بودم. این شگفت آور بود چرا که ما در تمام مسابقه، در محدوده ی امتیازگیری بودیم. همچنین ما مجبور به صرفه جویی و نگهداری سوخت بودیم که این موضوع به ما ضربه ی زیادی می زد اما توانستیم جایگاهمان را حفظ کنیم.

همان طور که گفتم، این تعجب آور بود که ما تا این رده بالا آمده بودیم اما در نهایت نتوانستیم مسابقه را به پایان برسانیم و قطعا هر چه سریع تر باید رقابتی شویم.

همچنین فرناندو آلونسو، هیچ برآورد و ارزیابی مثبتی از سطح عملکرد کنونی تیم مک لارن – هوندا ندارد.

فرناندو آلونسو در ادامه گفت:

من فکر می کنم که ما تیم آخر هستیم و این عملکرد و کارایی است که هم اکنون داریم. ما در رده دهم بودیم به خاطر این که دور زمان گیری که در روز گذشته داشتیم، بسیار خوب بود. در استارت مسابقه، شانس آوردم که توانستم رده ی خوبی بدست بیاورم و همچنین کناره گیری [رومن]گروژان از مسابقه شانس دوم را به ما داد.

من فکر می کنم در یک شرایط عادی و در یک پیست عادی، ما آخر و یا یکی مانده به آخر هستیم.

5 دیدگاه

 1. cfz

  11

  0

  خاک تو سر مکلارن هوندا کنن با این ماشین مزخرفشون

 2. reza

  6

  0

  یه روز هم نوبت تو میشه

 3. mojtaba

  7

  0

  بنده خدا چی میکشه از دست مک لارن هوندا اول جوانیش هم نیست بگه اشکال نداره فرصت زیاد دارم

 4. Hamid

  8

  1

  فرناندو تو بهترینی ولی ولی هوندا بدترینه
  از سال۲۰۰۷ بهم ثابت شده که بدشانس ترین راننده فرمول ۱ هستی
  امیدوارم هرچه زودتر شرایط برابر بشه تا بتونی ثابت کنی نه همیلتون نه فتل رقیب تو نیستن

 5. F1 fan

  2

  0

  خدای استارت یعنی این بشر!
  لاین هایی که انتخاب می کنه موقع استارت فوق العادست
  یکم فقط یکم ماشینش بهتر باشه حتی میتونه یقه فورس ایندیا و رنو و ویلیامز رو هم بگیره ولی خب مکلارن-هوندا فعلا در حد سائوبر هم نیست