Register

هفده + پنج =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – تیم فرمول یک رنو اصرار دارد که فشار های اخیر آن ها برای مشخص شدن این موضوع که آیا تیم ها حق استفاده از روغن به عنوان سوخت را دارند یا خیر، هجمه و اتهامی از سوی آنان بر علیه هیچ یک از رقبا نیست.

پیش از شروع اولین تست پیش فصل فرمول یک در بارسلونا، فیا به درخواستی از سوی تیم ردبول مبنی بر این که آیا تیم ها برای افزایش قدرت موتور، می توانند از روغن نیز به عنوان سوخت استفاده کنند، واکنش نشان داد.

مدیر تیم فرمول یک رنو، سایریل ابیتبول ، اذعان کرد که او از طرح روشن سازی قوانین توسط فیا، صرفا نه به خاطر اینکه این گونه طرح ها ( مانند استفاده از روغن به عنوان سوخت) که برخی آن ها را به طور بالقوه انجام داده اند متوقف شود بلکه به این خاطر که قوانین کاملا مشخص و روشن شود، استقبال می کند.

سایریل ابیتبول گفت:

روشن سازی و مشخص شدن قوانین همیشه مهم است. چه این قوانین در مورد سیستم تعلیق باشد و چه در مورد سیستم سوخت رسانی و یا حتی موضوع روغن. ما هم اکنون در دوره ای از سال هستیم که ترافیک ارتباطات و نقل و انتقال اطلاعات بسیار زیاد است و این موضوع مهم است.

به شخص خاصی حمله نمی کنیم و اتهامی نمی زنیم ولی ما نیاز داریم که مطمئن شویم قوانین برای همه روشن است و می توان به درستی بر آن نظارت کرد و همچنین سوخت به عنوان پایه و جز اولیه قابل احتراق در موتور اتومبیل های فرمول یک بماند.

سایریل ابیتبول موضوع استفاده از روغن به عنوان سوخت را به جنگ تیم ها بر سر سیستم تعلیق اتومبیل ها تشبیه کرد و این که تیم ها در حال به کارگیری فناوری های پیچیده تر در نقاطی هستند که قوانین برای آن نقاط، سر راست و کاملا مشخص نیست.

سایریل ابیتبول - مدیر تیم فرمول یک رنو

سایریل ابیتبول – مدیر تیم فرمول یک رنو

سایریل ابیتبول در این باره گفت:

ما در حال وارد شدن به سیستمی هستیم که بسیار پیچیده است و درست مانند قضیه سیستم تعلیق است. ما می توانیم به روح و اساس مقررات اشاره کنیم. این که مواد قابل احتراقی که می شود از آن ها به عنوان سوخت استفاده کرد برای هر کسی مشخص است اما باید گفته شود هر موتوری ، روغن را می سوزاند. اما این که آیا شما روغن را برای روانکاوی قطعات می سوزانید و یا از آن به عنوان سوخت استفاده می کنید، چیز کاملا متفاوتی است.

آن چه که ما احساس می کنیم این است هر چیزی را که می توانیم انجام دهیم، باید کاملا مشخص شود.

مرسدس به مدت طولانی موضوع سوزاندن روغن به عنوان سوخت را تکذیب می کرد و همچنین از اتهام سال ۲۰۱۵ که در آن فیا مخازن روغن برخی اتومبیل ها را در گرندپری کانادا برای بررسی مواد افزودنی بررسی کرد، تبرئه شد.

از زمانی که موتور های توربو وارد فرمول یک شدند، مرسدس طرح استفاده از حداکثر ۵ کیلوگرم روغن را پیشنهاد کرده است تا اطمینان حاصل شود که هیچ تیمی قوانین را دور نمی زند که البته این طرح مرسدس هیچ گاه تصویب نشد.

2 دیدگاه

 1. سلمان

  4

  12

  رنو کار خوبی میکند
  مانند رنو باشید
  جایگاه خود را بشناسید
  حسادت نکنید
  برای بالا رفتن تهمت نزنید
  وقت بیشتری برای نوشابه ساختن بذارین تا ماشین مسابقه ای! بعد بدین ماشیناتون بخورن جون بگیرن تندتر برن
  رنو پسر خوبی است
  مانند رنو باشید

  • ehsan

   6

   2

   رنو در حد قهرمانی نیس در حال حاضر وگرنه خودش یکی از ادعاکنندگان این موضوع میشد 🙂