موتو جی پی ایران – آندرا دویزیوسو موتور سوار دوکاتی اظهار داشت دستاوردهایی که تولید کننده ایتالیایی موتور ۲۰۱۷ خود را بر اساس آن ساخته است برای رقابتی بودن در هر پیستی کافی نیستند.

ماوریک وینالس از یاماها و مارک مارکز از هوندا در اغلب تست‌های پیش فصل در فیلیپ آیلند پیشتاز بودند. جایی که هر دو موتورسوار دوکاتی برای به چالش کشیدن رده‌های بالا تلاش کردند.

دویزیوسو روز نهایی تست استرالیا را با ۰٫۶۹۹ ثانیه اختلاف نسبت به وینالس در رده هفتم به پایان رساند و هم تیمی جدید او خورخه لورنزو یک رده بعد از او بود.

موتور سوار ایتالیایی اقرار کرد دستاورد ها برای جنگیدن و بردن در هر شرایطی کافی نیستند اما خوشحالیم که موتور امسال یک قدم رو به جلو نسبت به موتور پارسال داشته است.

اگر شما نگاهی به تست بیندازید و با سال گذشته مقایسه کنید ما در شرایط بسیار بهتری هستیم. من در مالزی رقابتی بودم. در اینجا نیز رقابتی بودم با اینکه اینجا یکی از بدترین پیست‌ها برای من است.

ما نسبت به سال گذشته مقدار کمی بهتر شده‌ایم. ما کاملا سریع هستیم. اما از طرف دیگر ما در نکات منفی به اندازه کافی پیشرفت نداشته‌ایم.

بنابراین من خوشحال نیستم، اگر نگاهی به قهرمانی داریم‌ (به دنبال قهرمانی هستیم) در هر پیستی باید رقابتی بود. ما کار بزرگی انجام داده‌ایم اما کافی نیست.

آندرآ دویزیوسو

آندرا دویزیوسو

در جواب سوالی در مورد آپدیت‌های جدید در تست پیش فصل قطر او گفت:

سخت است که در قطر چیز جدیدی داشته باشیم، ممکن نیست در عرض دو هفته آپدیت جدیدی فراهم کرد.

ما باید بدانیم چه کاری و تلاشی برای بهبود پیچیدن (بهبود عملکرد موتور در پیچ‌ها) انجام دهیم.

با این حال دویزیوسو گفت اگر کارخانه ایتالیایی قادر باشد ضعف‌هایش در پیچیدن را مورد ارزیابی قرار دهد، شانس‌های رقابت دوکاتی تغییر خواهند کرد. چیزی که او احساس کرد، پیشرفت کردن بدون بالچه‌ها بود. (وی قبلا گفته بود بدون بالچه‌ها عملکرد موتور در پیچ‌ها بهتر است.)

ما می‌توانیم در بسیاری از مناطق قوی باشیم، اما اگر در پیچ‌ها ضعیفتر از از رقبا هستیم، با سطحی که الان راننده ها و موتور ها در آن قرار داریم، گفتن آن سخت است.

به همین دلیل است که من میگویم اگر به آن سطح دست یابیم، همه چیز می‌تواند تغییر کند.