Register

14 − چهار =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – راننده ی سابق و جوان آکادمی فراری، رافائل مارچلو اذعان کرد که فرمول یک به هدفی برای بودجه تبدیل شده است. رافائل مارچلو در سال ۲۰۱۴ به اولین قهرمانی در گرندپری اسپانیا در جی پی ۲ دست یافت، در حالی که در سال ۲۰۱۳ قهرمان فرمول ۳ اروپا شده بود.

سپس او ۳ سال گذشته را جی پی ۲ سپری کرد. از مارچلو پرسیده شد که شانس خود را برای ورود به فرمول ۱ چقدر می داند و او پاسخ داد:

صفر، شما برای ورود به ۱۰ – ۱۵ میلیون نیاز دارید، من این همه پول ندارم، پس فرمول ۱ی برای من وجود ندارد، همیشه شما به پول نیاز دارید.

شما باید واقع بین باشید و رویاپردازی نکنید. شما برای فرمول یک به پول نیاز دارید، اگر شما پول کافی ندارید پس دور فرمول یک را خط بکشید. این مهم است که این را درک کنید و دنبال هدف های غیرممکن نباشید و از فرصت های خوب استفاده کنید.

من برنده ی فرمول ۳ شده ام، و تعدادی از رانندگانی که در فرمول ۳ با من رقابت داشتند، الان در فرمول یک هستند، پس فکر می کنم که من هم لیاقت بودن در فرمول یک را دارم.

اما من یک حرفه ی متفاوت با آنها خواهم داشت و این برای من خیلی خوب است.

از سال ۲۰۱۱، ایتالیا چیزی برای ارائه در فرمول یک ندارد، و مارچلو بر این عقیده می باشد که شرکت های ایتالیایی بی میل هستند که در این وضع افتضاح از راننده ها حمایت کنند. او بیان کرد:

فدراسیون به ما کمک می کند اما نه به اندازه دیگر فدراسیون ها، همچنین کمپانی های ایتالیایی از ما به اندازه ی دیگر کمپانی ها حمایت نمی کنند، مثلا بزرگترین بانک برزیل از فلیپه نصر حمایت می کند.

شاید لازم است که شرکت های بزرگ کمک بیشتری به ما بکنند، ما برای همیشه به پول نیاز نداریم، وقتی ما مسابقه بدهیم و توجه بقیه را جلب کنیم دیگر لازم نیست که برای مسابقه دادن پول بدهیم.

اما ۱۰ میلیون برای یک فصل برای من به نظر احمقانه است. اگر من ۱۰ میلیون داشتم، کل عمرم را به تعطیلات می رفتم. این مشکل بزرگی در سیستم می باشد و واقعا مایه ی افسوس است.

مارچلو همچنین بیان کرد که ادامه ی مسابقه دادن در جی پی ۲ برای او یک ذره کودکانه است، او اذعان کرد:

من کاملا مطمئن هستم که نمی خواهم برای یک سال دیگر در جی پی ۲ باشم، چون برای من کودکانه است. اگر من سال آینده برنده شوم باز هم به ۱۰ میلیون برای ورود به فرمول یک نیاز دارم.

 

5 دیدگاه

 1. ehsan

  10

  2

  کاملا حرفش منطقی هست :))
  حق داره!!?
  البته میتونه اسپانسر گیر بیاره چون قهرمان بوده و کار زیاد سختی براش توی این شرایط نیس…
  اما رسیک زیادی رو میطلبه!!توی این موضوع کاملا حق رو بهش میدم.

 2. cfz

  1

  0

  نباید اینجوری باشه

 3. Mahdi

  2

  0

  فک میکردم مافیا فقط تو فدراسیون های ما بوده

 4. سلمان

  0

  0

  نویسنده عزیز
  این آقا قهرمان فصل GP2 نشده، فقط قهرمانی گرند پری اسپانیا در فصل داره
  جمله یه خورده دو پهلو بود!
  و اینکه تیمی که توش مسابقه میداده اسمش racing engineering بوده که یه تیم اسپانیایی هست نه فراری!
  از این تیم هم به تیم Trident منتقل میشه در سال ۲۰۱۵