فرمول یک ایران – راننده فراری، کیمی رایکونن اذعان داشت که با توجه به شرایط کاملا متفاوت مسابقه و تعیین خط، حضور در تمرینات و جلساتی که در طول روز در ابوظبی برگزار می شوند، چیزی جز اتلاف وقت ندارد.

تمرین اول در جمعه و تمرین سوم در روز شنبه در ساعات ۱ و ۲ بعد از ظهر به وقت محلی برگزار می شوند و این در حالی است که ساعت شروع تمرین دوم، تعیین خط و مسابقه ۵ است.

بین بعد از ظهر و عصر، ما تغییرات قابل توجه ای در آب و هوا و دما شاهد هستیم که می تواند شرایط را برای هر تیمی دگرگون کند. راننده باتجربه فراری نیز نسبت به این تغییرات و شرایط واکنش نشان داد و گفت:

ما هر ساله این را می دانیم که شرایط به وضوح کمی به آب و هوا بستگی دارد و جلسات و تمریناتی که در طی روز برگزار می شوند چیزی جز اتلاف وقت ندارند.

برای کار کردن با ماشین و انتخاب درست، ما باید بدانیم چه اتفاقی در عصر رخ خواهد داد، نه در طول روز که گرم است.

در تمرین سوم من به سختی در ماشینم تغییرات ایجاد کردم و می دانستم که آن تغییرات برای آن زمان از روز مناسب نیست اما می دانستم که جایگاهمان بهبود خواهد یافت.

تعیین خط خوبی بود و نسبت به تمرینات سریع تر بودیم. این سخت است که بگوییم با مرسدس فردا رقابت خواهیم کرد اما سعی می کنیم که استارت خوبی داشته باشیم و بعد از آن خواهیم دید که چه اتفاقی رخ می دهد.

هم تیمی رایکونن، سباستین فتل تعیین خط خوبی را پشت سر نگذاشت و مسابقه ابوظبی را از جایگاه پنجم، پشت سر هم تیمی خود استارت می زند. راننده آلمانی گفت:

سباستین فتل

سباستین فتل

راستش از نتیجه تعیین خط خوشحال نیستم.

من کمی با بالانس ماشینم در تقلا بودم. در آخرین دور کمی بی نظمی در آخرین سکتورم داشتم. کمی دود از ماشین ورشتپن که جلویم بود دیدم و همین کافی بود تا تمرکزم را از دست بدهم.

بعد از آخرین تمرین، انتظار بیشتری داشتیم اما رقابت با مرسدس نه ولی ردبول را شکست دهیم.

احساسی خوبی با ماشین دارم و امیدوارم برای مسابقه فردا جلوتر از ردبول قرار بگیریم. ما روی لاستیک نرم تر هستیم و این به ما برتری خواهد داد.

دیدگاه خود را بیان کنید