فرمول یک ایران – پس از جلسه هیئت مدیره در وکینگ، ران دنیس مجبور به کناره گیری از سمت و مشارکت خود با تیم فرمول یک مک لارن شد.

مدیر مک لارن در چند هفته گذشته در تلاش برای حفظ نقش خود در آینده فرمول یک بود اما با نارضایتی هیئت مدیره از عملکردش رو به رو شد.

همه ی این مسائل باعث شد که دنیس در نهایت بعد از ۳۵ سال، دنیای فرمول یک را ترک کند اما این مدیر ۶۹ ساله سهام و مواضع خود را در هیئت مدیره مک لارن حفظ خواهد کرد. ران دنیس در بیانیه ای اذعان داشت:

سبک مدیریت من همانند همیشه است و این مدیریت بوده که مک لارن را تبدیل به یک گروه خودرو و فن آوری کرده و ۲۰ قهرمانی فرمول یک بدست آورده و رشد اقتصادی ۸۵۰ میلیون پوندی در سال را به همراه داشته است.

نگرانی من درباره ی کسب و کاری است که من ساخته ام و ۳۵۰۰ نفر در آن کار می کنند.

من استفاده از سهام قابل توجه خودم را در هر دو کمپانی ادامه خواهم داد و صندلی ام را در هر دو هیئت مدیره حفظ خواهم کرد تا از منافع و ارزش های مک لارن برای آینده محافظت کنم.

با رفتن از مک لارن قصد دارم تا صندوق سرمایه گذاری فن آوری های جدید را یک بار با تعهدات قراردادی خودم، راه اندازی کنم.

دنیس در ۱۹۸۱ به مک لارن پیوست و توانست ده قهرمانی با رانندگانی همچون آیرتون سنا، میکا هکنین و لوئیس همیلتون بدست آورد.

2 دیدگاه

 1. Sina j.v.n

  9

  2

  ران دنیس یکی از مدیران افسانه ای بوده هس.
  ولی بعضی اشتباهاتی هم داشته از دست دادن آلونسو، رایکونن، همیلتون و یه اشتباه دیگه هم داشته اونم اینه که شریک های تجاری خوبی برای خودش انتخاب نکرده.
  ولی بنظرم مثل جابز یه کامبک ازش میبینیم.
  FA14 ?

 2. bec

  5

  0

  ران دنیس همیشه از بهترین مدیران بوده و با ترک فرمول یک جای او همواره خالی خواهد بود من که هر بار ران دنیس رو میبینم به یاد ایرتون سنا و قهرمانی هایش با مک لارن میافتم بنظرم دنیس نام خوبی به جا گذاشته و داره میره شاید مدیران حالای فرمول یک عشقشان به این ورزش فقط به دلایلی ورای برنده شدن سرعت و …باشد به هرحال دوستت داریم

دیدگاه خود را بیان کنید