فرمول یک ایران – مدیر تیم ردبول، کریستین هورنر با توجه به عملکرد مکس ورشتپن در مسابقه بارانی برزیل، او را یکی از بهترین راننده های فرمول یک دانست.

ورشتپن در ابتدا از سد رایکونن و روزبرگ گذشت و یک سیو عالی را در ورودی مسیر پیت به نمایش گذاشت. در حالی که شرایط بدتر می شد او به پیت رفت و لاستیک اینترمدیت انداخت.

راننده ی ردبول مجبور شد تا در وضعیت سیفتی کار دوباره برای لاستیک وت به پیت رود و همین باعث شد تا از جمع ده نفر برتر مسابقه خارج شود. اما این پایان کاری برای این راننده جوان نبود و توانست از سد تک تک راننده ها بگذرد و خود را به رده سوم، پشت سر دو راننده مرسدس برساند. هورنر نیز درباره ی رانندگی ورشتپن در این مسابقه گفت:

راستش مکس یکی از بهترین رانندهایی است که در فرمول یک به چشم دیده ام. چیزی که امروز شاهد آن بودیم بسیار خاص بود.

می توان این مسابقه مکس را با لحظات عالی موناکو ۱۹۸۴ و نمایش سنا یا شوماخر در اسپانیا ۱۹۹۶ مقایسه کرد.

بازگشت او فوق العاده بود. شرایط در تمام مسابقه کاملا ریسکی بود و ما در ابتدا دنیل را به پیت آوردیم و لاستیک اینترمدیت به او دادیم. نتیجه آن چند سکتور بنفش بود که تصمیم گرفتیم مکس را هم برای تعویض به پیت بیاوریم.

متاسفانه باران به آرامی شدید می شد و در سکتور پایانی نیز وضعیت بسیار بد بود.

بعد از یک سیفتی کار دیگر مجبور شدیم تا یک تصمیم سخت را بگیریم و بعد از بحث با مکس، در ۱۶ دور به پایان به روی لاستیک وت رفتیم.

مکس ورشتپن

مکس ورشتپن

رانندگی او در این مسابقه فوق العاده بود و او حتی در هر سبقت هم کمی زمان از دست می داد. توانایی پایان رساندن این مسابقه در رده سوم نشان می دهد که او یک استعداد عالی است.

پدر مکس، جوز ورشتپن نیز درباره ی اتفاقات مسابقات برزیل اذعان داشت:

من هیچ وقت چنین چیزی را به عمرم ندیدم.

خیلی وقت است که می شناسمش و مسابقه های زیادی از او دیده ام اما امروز … فوق العاده بود.

4 دیدگاه

  1. Helix.H44

    4

    13

    اون روزی که گفتم مکس یکی از بهترین هاست مطمینم یه روز قهرمان میشه بعضی ها بودن مسخره میکردن امسال که گذشت ولی از سال دیگه مکس رو ببینید.این مسابقه استراتژی ردبول دومی رو راحت تقدیم رزبرگ کرد

دیدگاه خود را بیان کنید