فرمول یک ایران – اگر شما به  آفتاب، شن و ماسه و دریا علاقه دارید سپس بحرین به یکی از علایق شما تبدیل می شود.

گرندپری بحرین - ساحل بحرین

بحرین اولین کشور در خاور میانه است که موفق به میزبانی اولین گرندپری خود در تاریخ 4 آوریل 2004 شد. بحرین اندکی از جزیزه من بزرگ تر بوده و فقط دارای یک پیست است (BIC) که توسط هرمان تیلکه برای این رقابت ها طراحی شده است.

 

معرفی گرندپری بحرین

جالب است بدانید که به این پیست جایزهایی نظیر داشتن بالاترین استانداردهای فن آوری برای ایمنی، مارشال و تجهیزات پزشکی از طرف FIA اهدا شده است.

ترس از عدم آمادسازی محل مسابقات برای سال 2004 این رویداد توسط سازمان لغو شد اما برنی اکلستون با رد این درخواست برگزاری اولین گرندپری بحرین را تایید کرد.

پیست بحرین

محل مسابقات همواره مورد انتقاد راننده ها و تیم ها بوده است زیر آن ها معتقد اند که این محل صرفا جهت درآمد و پول انتخاب شده است.

برنده اولین مسابقه در سال 2004 مایکل شوماخر بوده است و هم تیمی او روبنز باریچلو و جنسن باتن به ترتیب در جایگاهای دوم و سوم ایستادند.

از جمله تغییرات میتوان به سال 2010 اشاره کرد که با وجود تغییرات اما به دلیل سبقت های کم بحرین به یک گرندپری کسل کننده تعبیر می شد. در سال 2011  نیز حاشیه ها ادامه داشت تا جایی که خشونت و ناآرامی در کشور باعث به تعویق افتادن گرندپری بحرین شد.

سکو گرندپری بحرین

اگر چه نوشیدن الکل در کشور بحرین برخلاف همسایه هایش ممنوع نیست اما به رانندها روی سکو شامپاین داده نمی شود. به جای آن به راننده یک نوشیدنی غیر الکی به نام وارد (Waard) داده می شود.

گرندپری بحرین

جنسن باتن درباره ی گرندپری بحرین می گوید:

مکان های زیادی برای رفتن وجود دارد. آب و هوا فوق العاده است و مردم بسیار مهربان هستند. منطقه صحرایی به مسابقه یک فضای منحصر به فرد را می دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید