Register

سیزده + نوزده =

A password will be e-mailed to you.

موتوجی پی ایران – برای اولین بار در تاریخ، مسابقات موتورسواری قهرمانی جهان از جمله موتوجی پی، موتو۲ و موتو۳ توانستند از مرز هزار تصادف و حادثه در یک فصل بگذرند.

تا به امروز و قبل از مسابقه والنسیا، ۱۰۱۱ تصادف در هر سه سری مسابقات رخ داده است و این در حالی که است که در ۲۰۱۵ شاهد ۹۷۶ و در ۲۰۱۴ شاهد ۹۸۱ حادثه بوده ایم.

مسابقات موتو۳ با ۳۸۸ تصادف، پر حادثه ترین سری مسابقات بوده است. جالب است بدانید که این آمار یک روند کاهشی را نشان می دهد و در فصل گذشته ۴۰۹ تصادف در موتو۳ رخ داده بود.

موتو3 استرالیا 2016

موتو۳ استرالیا ۲۰۱۶

موتوجی پی نیز یک سیر صعودی را طی کرده و با عدد ۲۷۵ و با اختلاف ۶۰ تایی نسبت به فصل گذشته، جز کم حادثه ترین ها بوده است.

موتو۲ اما تقریبا با فصل قبل خود با دو رقم ۳۴۸ و ۳۵۲ برابر است که اولین عدد مربوط به ۲۰۱۶ و دومین مربوط به ۲۰۱۵ است.

حال به جدول موتورسوارهایی که در همه ی مسابقات شرکت کرده اند، سری خواهیم زد.

ولنتینو روسی با اینکه در همه ی مسابقات شرکت کرده اما فقط ۴ تصادف داشته است که کم ترین حادثه برای یک موتورسوار در سال ۲۰۱۶ است.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

کال کراچلو، تیتو رابات و مارک مارکز به ترتیب با ثبت اعداد ۲۴، ۱۶ و ۱۶ در رده های پر خطرترین موتورسوار های ۲۰۱۶ قرار دارند.

خورخه لورونزو و آندره یانونه با ۱۱ و ۱۳ حادثه در رده های میانی جدول هستند.

آندره یانونه و خورخه لورنزو

آندره یانونه و خورخه لورنزو

2 دیدگاه

 1. mosi

  4

  1

  وله چهار بار زمین خورد توی کل فصل که متاسفانه سه بارش داخل جریان مسابقه بود و فقط یکبار توی تمرینات از موتورش افتاد دقیقا یادم نمیاد کدام گرند پری بودش که دکتر توی تمرین زمین خورد.آمریکا،آسن هلند،و ژاپن از این سه جا آسن که خیلی جلو بود بیست و پنج امتیاز مفت مجانی پر زد رفت!! تو مسابقه آمریکا اوایل مسابقه افتاد.توی کفی چندتا رده از دست داده بود صباغ هم گفت بنظرم کلاچش ایراد داره به ماکزیموم سرعت نمیرسه!!اگه اونجا حتی چهارم هم میشد و فاجعه موجلو هم رخ نمی داد به نظرم با اونهمه استرس به ژاپن نمیومد.ژاپن هم همه دیدن لورنزو خیلی کند بود و باعث شد روسی پشت سرش تایم از دست بده و بعد از سبقت فشار زیادی آورد داشت نزدیک میشد که زمین خورد…در کل این فصل مارکز خیلی خوش شانس بود جدای تعصب میگم شانس باهاش بود….تو آلمان داخل گراول ها رفت از پیست خارج شد بازم بخاطر تعویض تایر اول شد!آرژانتین موتور دومش ست آپ بهتری داشت..تو فرانسه با دوی همزمان افتادن اما اون ادامه داد چند امتیازی گرفت آخر مسابقه…اینا رو نگفتم تا بگین بهانه میاری فقط جهت این مبحث گفتم که برای قهرمان شدن اندکی خوش اقبالی هم لازم هستش.بنده خدا روسی پارسال لیاقت داشت حیف شد….جیگر منم سوخت.به امید مسابقات پر هیجان و پخش زنده ادامه دار قربون همگی دوستان……..

  • محمد

   0

   0

   دقیقا….