فرمول یک ایراندنیل ریکاردو راننده تیم فرمول ۱ ردبول بیان کرد که در کناره های پیست های فرمول ۱ باید شن و سنگ ریزه قرار گیرد تا راننده ها عواقب سنگین اشتباهاتشان را احساس کنند.

محدودیت های مسیر مسابقه برای رانندگان که موضوع داغ امسال به شمار می رود، در این رابطه برنی اکلستون اظهار داشت که او از وجود دیوارها در پیست حمایت می کند و وجود دیوار ها را عامل بازدارنده ای برای خروج رانندگان می داند.

بعد از گرندپری مکزیک که لوییس همیلتون در پیچ شماره ۱، خارج از مسیر حرکت کرد، این موضوع دوباره برای بررسی مطرح شده است. راننده ی مرسدس، مسیر مسابقه را برید و با عبور از روی چمن در پیچ شماره ۲ به مسیر برگشت بدون آن که رده ای از دست بدهد.

نه تنها همیلتون پنالتی ای کسب نکرد، بلکه مکس ورشتپن نیز در دورهای آخر مسابقه این اشتباه را تکرار کرد.

استارت مسابقه مکزیک

استارت مسابقه مکزیک

ریکاردو با بیان این که نیاز به تغییر وجود دارد، گفت:

من از طرفدارای سرسخت تله های شنی و چیزهایی شبیه آن هستم. زیرا یک عامل بازدارنده مفید است.

حتی اگر شما وارد شن ها بشوید و سرعت خوبی داشته باشید، ممکن است که شما زمان زیادی را از دست ندهید، اما هنوز ممکن است که چیزی درون رادیاتور یا سنگی روی تایر شما باشد که به نظر بدتر از پنالتی می باشد.

من دوست ندارم که راننده ای این چنین دفاع کند، لاستیک هایش قفل کند، موقع دفاع کردن مرتکب اشتباه شود سپس مسیر را ببرد و به مسابقه ی خودش ادامه بدهد.

فکر نمی کنم کار لوییس همیلتون در پیچ اول درست بوده باشد.

شروع مسابقه یکی از حساس ترین لجظات می باشد و با چنین اشتباهی با وجود تعداد زیادی ماشین در اطرافتان، باید عواقب بیشتری برای اشتباهتان بپردازید.

 

7 دیدگاه

 1. محمد حسین--nico rosberg

  15

  9

  درست میگه کاملا.hamilton با این کار اشتباه ۱۰۰% رد کرد.اگه دیواره بود یا سنگ الان نتیجه کل مسابقه مکزیک فرق کرده بود.nico rosberg اول میشد. داستان قهرمانی این فصل کلا فرق داشت گرچه هنوز اول هست .ولی این زرنگی راننده هست.راننده در این سطح نباید اشتباه کنه اونم تو start که ۷۰% هر مسابقه بسته به این قسمت هست به نظر بنده و بعد کنترل مسابقه و لاستیک وpit که دارند.
  در هر صورت امیدوارم rosberg مسابقه برزیل ببره و به حقش برسه.
  البته راننده ردبول و ماشین که مسابقه به مسابقه update میشدند و طراحی عالی با توجه به مسیر مسابقه داشتند عالی بودند.

 2. Mahdi

  10

  4

  بنظرم اگه برای همه پیچ هارو مثل پیچ های ۱و۲ مونزا دیوار بزارن دیگه هیچ راننده ای اشتباه ترمز نمیگیره

دیدگاه خود را بیان کنید