تیفوسی‌هایی که در پیست مونزا حضور داشتند، شاهد جنگیدن هم تیمی‌های فراری یعنی چارلز لکلرک و کارلوس ساینز در مراحل آخر گرندپری فرمول یک ایتالیا برای جایگاه نهایی سکو بودند.

کارلوس ساینز که مسابقه را از روی پول پوزیشن شروع کرده بود، با توجه به دفاع خوبی که در برابر مکس ورشتپن داشت اما در دور 15 رده خود را از دست داد.

پس از عبور سرجیو پرز از وی نیز، به حالت دفاعی در برابر همتیمی خود در آمد. اینبار موفق شد که در برابر همتیمی خود دفاع خوبی را داشته باشد و رده خودش را حفظ کند.

کارلوس ساینز گفت:

مسابقه سخت و نبرد سختی بود. مسابقه دادن با چارلز در هر زمانی که رخ داده بود، همیشه برای ما لذت بخش بوده است.

چارلز از این لحاظ به مانند مکس و چکو عالی است. امروز کار برایمان لذت بخش بود و امیدوارم که برای شما هم همینطور بوده باشد.

لکلرک وقتی از او پرسیده شد که پس از این مبارزه چه احساسی دارد، احساسات هم تیمی خود را تکرار کرد و گفت:

راستش را بخواهید، احساس خوبی دارم. خب، من سکو را از دست دادم، اما به هر حال کارلوس آن را به دست آورده است، بنابراین یک فراری آنجاست.

اگر مسابقه خسته کننده ای بود و ما مثل الان چهارم می شدیم ناامید می شدم، اما در نهایت واقعاً خیلی لذت بخش بود و خیلی لذت بردم.

مطمئن هستم که بسیاری از مردم از این نبرد، لذت نبردند. بچه‌های تیم در پیت وال شاید یک یا دو حمله قلبی داشتند، تیفوسی ها هم همین احتمالاً، اما… برای من، این تعریف فرمول یک است و چیزی است که باید همیشه باشد.

من در گذشته چنین نبردهایی با مکس داشتم، امروز با چکو و کارلوس بود. فکر می‌کنم همیشه این نبردها در چارچوب قوانین بود، چه در موضع دفاع و چه در موضع حمله و دقیقاً این چیزی است که باعث لذت بخش شدن مسابقه دادن برایم می شود.

به کارلوس تبریک می‌گویم، او واقعاً از اولین دور در تمرین اول، فرم خوبی داشته است. اما خودم هم شخصا خوشحالم.

کارلوس ساینز وضعیت فراری را در مقایسه با زندوورت بهتر شده دانست و بیان کرد:

قطعاً یک گام بزرگ رو به جلو در مقایسه با زندوورت است. این آخر هفته ما در بین بقیه بهترین بودیم که با توجه به شرایط، نتیجه خوبی برای تیم است.

فکر می کنم که ما فقط باید روی سرعت خودمان، روی درک تایرهایمان کار کنیم. امروز واضح بود که ما از تایرها بیشتر کار کشیدیم و کمی نیز کمبود سرعت داریم.

34 دیدگاه

 1. Shayan85

  20

  1

  سلام عرض ادب به تمام فرمول یکی های عزیز اولین بارمه دارم اینجا پیام میزارم

  • Anzali

   7

   2

   خوش امدی به خانواده فرمول یک. یکی دیگر به طرفدارای شارل اضافه شده .

 2. Shayan85

  11

  2

  لکرک توس مونزا از ساینز سریع تر بود اما خوب اشتباهش توی دوری که از ساینز رد شدوبعد لاستیکارو قفل کرد باعثشد سومیش بپره که کامنتای مسابقه رو که دیدم خیلیا میگفتن ساینز برابر بود با لکرک اما تا جایی من دیدم اینطور نبود و ساینز کلا روی دفاع بود و پرز رو هم از دست داد شاید لکرک رد میشد توی استینت اول فراری میتونست یه 2و4رو بگیره

  • پوریا

   2

   4

   سلام شایان درست میگه.پیچ اول دور ۴۸ شارل جلوتر بود کامل فقط مثل همیشه عجول بود و دیر ترمزگیریو انجام داد و پیچو از دست داد.شارل تجذبه چرخ ب چرخ بسیار کمی داره شارل برای قهرمانی خیلی کار داره خیلی.
   و نکته بعد ک راننده ها دارن نشون میدن ما هم تیمی ها باهم خیلی خوبیم.خدایی اگر پرده احترام بینشون پاره بشه با دندون همدیگرو پاره میکنن.این خاصیت رقابته

  • farshad.b

   4

   0

   شایان جان .ضمن خیر مقدم ، من اکثرا از ساینز انتقاد میکنم ولی این اخر هفته ساینز عالی بود . خیلی خوب جنگید و عالی دفاع کرد و حتی کمی خشن ولی منصفانه ، ریس همینه باید گاهی جنگید . اختلاف کمی سریعتر بودن شارل با ساینز فقط حاصل دی ار اس و اسلیپ استریم بود و اگر جابجا میشدند این برتری به ساینز میرسید ، همانطور که اخر ریس شارل رد شد ولی دوباره ساینز رده اش رو پس گرفت . فراموش نکنیم دفاع چند دوره ساینز از پرز ، لاستیک بیشتری از ساینز حروم کرد .

 3. ایرن

  15

  2

  بنظرم رقابت بین دو فراری منطقی بود. قطعا توان رقابت با ردبول ها رو نداشتند. از طرفی هم فاصله مرسدس ها با فراریها زیاد بود. فکر کنم راسل قبل از رقابت 9 و در انتها 7 ثانیه فاصله داشت و همیلتون هم با راسل فاصله ی بیشتری داشت چه برسه به فراری ها. پس این رقابت نمیتونست به جایگاه و امتیازات کسب شده ی تیم آسیبی برسونه. در چنین شرایطی منطقیه که اجازه بدی راننده ها خودشون جایگاهشون در پایان مسابقه رو تعیین کنند.

  تنها نکته ای که کمی استرس زا بود اینه که توی این درگیریها احتمال تصادف وجود داره و یه تصادف بی مورد میتونست مسابقه یکی یا هردو راننده رو از بین ببره. حتی یکی دوجا اول درگیریشون هم نزدیک بود این اتفاق بیفته که فکر کنم خود راننده ها متوجه شدند و رقابت رو با احتیاط بیشتری ادامه دادند. نمونش جایی که لکلرک توی سبقت پیچ رو از دست داد و هر دو راننده مجبور شدند از روی چمن ها پیچ رو ببرند تا اسپین نشند یا تصادف نکنند و بعد از پیچ هم لکلرک جایگاه به دست اومده رو پس داد.

  به هرحال من که خیلی از این رقابت لذت بردم. و به نظرم ریسک برای راننده ی فرمول یک مثل خون توی رگ میمونه. اگه قدرت ریسک کردن رو از یه راننده فرمول یک بگیری تبدیل به یه مرده متحرک میشه.
  یاد اون شعر افتادم که : برای چیدن گل سرخ اره آورده اید؟ چرا اره؟ فقط به گل سرخ بگویید: تو، هی تو. خودش میافتد و میمیرد
  برای کشتن به راننده فرمول یک هم نمیخواد باهاش تصادف کنی. فقط بهش بگو هیچ ریسکی توی رقابتت انجام نده.

  • Siamak

   15

   4

   ریسک کردن بدون تعقل ، شجاعت نمیخاد . حماقت براش کافیه !

   • david1984

    2

    6

    دقیقا دو یکی دو تا صحنه چارلز نزدیک بود از پیست خارج بشه هم خودش ریسک کرد هم نزدیک بود ساینز رو به فنا بده

   • ایرن

    9

    4

    والا بارها دیدیم که تا پاره شدن نخ تصادف رفتند اما جلوی خودشون رو گرفتند. چندین بار لکلرک توی پیچ کنار ساینز بود اما فاصله ی خودروی خودش رو با خودروی ساینز چند متر نگه میداشت و به ساینز نمیچسبوند که احتمال تصادف پایین بیاد.
    شما توی خیابان و شهر و اتوبان باید معقولانه رانندگی کنی و کوچکترین ریسکی نکنی.
    اما توی پیست شما اگر ریسک نکنی بهتره که اصلا پشت فرمون نشینی.

   • Siamak

    9

    1

    وقتی صحبت از تجارب تاریخی میشه ، منظور فقط محدود به دوره ساسانیان و نادرشاه و آقا محمدخان قاجار نیست ! حتی وقایع و رویدادهای ریس قبل (هلند) رو هم شامل میشه و باید از ریسکهای حساب نشده و ناموفق تاریخی عبرت گرفت و از تکرارش پرهیز کرد .
    شارل در ابتدای حضورش در فراری یکبار این تجربه ناموفق رو با سب وتل در برزیل 2019 داشت . نتیجه کار روهم فراموش نکردیم . خروج هر دو راننده از چرخه مسابقه و پریدن امتیازات سرنوشت ساز در اون مقطع زمانی از تیم که نتیجه اش احضار هردو راننده به مارانلو و اخطار اخراج درصورت تکرار به هردو راننده بود .
    با گذشت 4 سال از آنموقع ، تکرار این ریسک در مونتزا هوملند فراری ، و اینبار با کارلوس ساینزی که مطمئن است برایش راهنما نمیزند و راه برایش باز نمیکند ، آنهم در دورهای پایانی مسابقه و امکان از دست رفتن 27 امتیاز ، تغیر پوزیشن و ارتقاء فراری درجدول سازندگان و تضعیف موقعیت هریک از دوراننده در جدول امتیازات ، نامش به نظر شما چیست ؟… ریسک ؟ … تکرار اشتباه ؟… بی توجهی به سوابق تاریخی در اینمورد ؟ … بلاهت !؟ … حماقت !؟… کدامیک ؟!

   • ایرن

    3

    0

    با کلیت حرفت موافقم.
    اما موضوع اینه که من شخصا از دیدن این رقابت لذت بردم.
    اگه به من میگفتن توی این مسابقه دوستداشتی جای مکس باشی یا ساینز میگفتم جای ساینز. چون ساینز زمان بیشتری رو درگیر رقابت بود.
    به نظرم خود مکس هم اون بخشی از مسابقه براش لذت بخش بود که دشت تلاش میکرد از ساینز رد بشه و بقیه مسابقه خیلی براش جالب نبوده.

    اما اعتراف میکنم که حرفهای شما رو هم قبول دارم و حرفتون غیر منطقی نیست.

 4. نیما

  9

  1

  اول اینکه ساینز واقعا بی نظیر بود دیروز و رو لیمیت عالی دفاع می کرد چارلز هم به اندازه ساینز سریع بود ولی خب فقط یک جای خالی رو پودیوم وجود داشت
  نکته اینه که واقعا ماشین ردبول یک شاهکار در دنیای فرمول یک هستش و نکته دوم اینه مکس که فرسنگ ها از پرز بهتر رانندگی می کنه
  مکس به جز رقابت با لوئیس، بسیار باهوش رانندگی می کنه یکبار در دور های اول حمله کرد و متوجه شد نمیتونه رد بشه یکم عقب نشست فقط فشار آورد تا تایرهای ساینز تموم بشه و ازش عبور کرد
  پرز ولی با همون ماشین پشت ساینز گیر کرده بود مثل استرالیا
  ساینز و لکلرک هرچی توان ماشین بود به نمایش گذاشتن ولی برد تو این فصل برای تیم های دیگه فقط به خودشون بستگی نداره یا باید ماشین مکس خراب بشه یا تو پیستی مثل سنگاپور تایم گیری رو خراب کنه این جدا از پرز هست که تو روز معمولی هم می‌تونه نصف گرید رو با این ماشین سبقت بگیره

 5. Amir5

  10

  2

  شاید خیلی ها با حرف من مخالف باشن ولی بنظرم شارل درگیر نمی شد با راننده های ردبول تا لاستیکشو حفظ کنه برای رقابت باساینز این نظر شخصی خودمم که شاید درست نباشه

 6. NICO ROSBERG-06

  9

  4

  اگه این درگیری که با ضعف گاراژ برای عدم دادن دستور درگیر نشدن دو فراری باهم دیگه ،باعث برخوردشون باهم میشد و باعث از دست رفتن فرصت سبقت از استون میشد اون وقت متوجه لذت بخش شدنش میشدین😕😐
  به هر حال با روند بی نقصی که کارلوس تو تعیین خط و خود مسابقه‌ داشت و دفاعی که ۱۵ دورجلو مکس با ردبولش انجام داد خیلی بعید می‌دونم که لکلرک میتونست از ساینز سبقت بگیره ساینز مثل اینکه همه چیز و گذاشته بود تو این ریس برای یا همه چیز،یا هیچ چیز.احساس میکنم ساینز میخواست یه چیزایی رو به تیم ثابت کنه که به نظرم زیادی هم موفق بود

  • پوریا

   3

   5

   نیکو جان شارل تو دور ۴۸ سبقتش کامل بود خودش تو ترمز گیری اشتباه کرد وگرن پودیوم مال شارل میشد

   • Amir5

    8

    2

    خدایش باید قبول کنیم دیگه ساینز بهتر بود بنده خدا۲۴ دور با ردبولا جنگید درحالی که لکلرک تقریبا هیچ فایتی نداشت و پرز ظرف دودور ازش رد شد !! خب معلومه که لاستیک داشت ولی مطمعن باشید اگر شارل تو دور ۱۹ از کارلوس رد میشد بازم سوم میشدش !! حتی شاید تادور ۴۵ یه راننده فراری تو رده دومی نبود و مثلا دور ۳۷ اینا لکلرک رده رو به پرز میداد همینطور که تو اتریش به ساینز دستور دادن که رد نشه و باعث شد که ساینز چهارم شه اونجا هم بازم فراری توان رقابت با ردبولو نداشت هرچند اگر در اتریش ساینز اون دفاع عالی از پرز نمی کرد معلوم نبود که شارل دوم میشه یانه!

 7. Yousef

  3

  0

  امیر علی کجاست؟ سابقه نداشته اینقدر غایب باشه
  شاید مسافرت

  • Saeid 196

   2

   0

   اره عجیبه نیستش واقعا
   انشالله هرجا هست سالم باشه و زودتر بیاد واسه کل کل کردن

   • Amirali

    2

    0

    خیلی لطف دارید دوستان عزیزم و خیلی خوشحالم که این پیام رو نه از هم سلیقه ای های خودم بلکه از طرفداران تیم مقابل دریافت میکنم.
    هستم در خدمتتون، مسابقه یک شنبه رو نتونستم ببینم و وقتی یه نگاه گذرا به مسابقه انداختم واقعا از دید خودم به عنوان یک طرفدار همیلتون جذابیت خاصی نداشت، هرچند که میدونم فراری فن ها و شما خیلی کیف کردین و نوش جونتون ولی هم عملکرد همیلتون جالب نبود و هم مرسدس خودروی خوبی برای این پیست نداشت.

 8. farid

  7

  3

  به صورت کلی امسال لکرک در مقابل ساینز حرفی برای گفتن نداشته. نمیگم ساینز اشتباه نکرده ولی در مقابل لکرک با اون حجم زیاد اشتباهات ساینز فوق العاده ار کرده. اینکه لکرک هنوز طرفدار داره قسمت اعظمش به نظر من رسانه س. ساینز امسال یکی از بهترین سال های رانندگی حرفه ای خودش رو تجربه میکنه و هیچ وقت ندیده بودم در مقابل ماشین ردبول امسال کسی بتونه این همه دور دفاع بی نقص بکنه.

  • Shayan85

   2

   2

   اول اینکه بهت پیشنهاد میکنم بری باکو امسال رو یه نگاه بندازی بعد بیا درباره ساینز صحبت کن بعدشم لکرک رو نه بخاطر رسانه به خاطر شخصیتش انتخاب کردن خیلیا و چون راننده ای در سطح فوق العاده بالایی هستش و قابل مقایسه باراننده متوسطی مثل ساینز نیست و ساینز هم نمیدونم اصلا مسابقه رو دیدی یانه ولی از اول مسابقه فقط دفاع میکرد یا از مکس یا چارلز یا پرز و سرعت انچنانی نداشته اخر مسابقه هم مونده گریه بشه از بس بهش فشار اوورد لکرک بله خود لکرک اشتباه کرد بعد از رد شدن ازش قفل کرد لاستیکاشو تو پیچ یک دفاع ساینز هم که اول جلوی مکس لاستیکاشو قفل کرد بعدش تاپ اسپید فراری از ردبول بهتر بود و دفاع رو راحت تر میکرد

   • farid

    0

    0

    توی کل مسابقاتی ک امسال داشتیم توی ی مسابقه چون ساینز خوب رانندگی نکرده پس راننده ضعیف تری از لکرکیه که حتی ی مسابقه خوب رانندگی نکرده؟ واقعیتیه که امسال تموم داونایی ک فرمول یک رو بدون طرفداری نگاه میکنن در موردش حرف میزنن. لکرک قبلا راننده بهتری بود نسبت به الان. ساینز الان بهتر رانندگی میکنه. حالا تو میخوای با این قضیه کنار بیا. میخوای کنار نیا. رونالدو و مسی هم ی زمانی به بهترین تیمای اروپایی گل میزدن الان …..

 9. VETTEL FAN5

  3

  4

  اون جایی که لکلرک بیگ لاک آپ داشت من یه لحظه رفتم تو فکر برزیل۲۰۱۹ و برخوردش با سب
  اما چیزی که هست اگه ساینز بعد رادیو نو ریسک این کار رو کرده بود بازهم تیم توی همچین سکوتی بود؟؟
  مگر غیر اینه که چارلز از دستورات سرپیچی کرده؟؟
  یعنی فراری انقدر بدبخت شده که لکلرک یه بچه ی درجه دو بخواد سرپیچی کنه؟؟
  فتل که چهار دوره قهرمان دنیا بود الونسو که شوماخر رو شکست داده بود جرات نداشتن سرپیچی کنن با اینکه سب راننده مورد علاقه ام هستش اما باید اینکارو کنن هیچ راننده ای بزرگتر از فراری نیستش چارلز بارها نشون داده به فکر تیم نیستش
  مثالش رادیو هاش در سنگاپور۲۰۱۹ بعد اینکه سب با یه مگا اوت لپ اندرکاتش کرد
  یا کلی رقابتی که با ساینز داشته درکل بخوایم نگاه کنیم ۲۰۲۱ که ساینز بالاتر لکلرک تمام کرد توی ۲۰۲۲ که تیم کلا طرف لکلرک بود نشونشم دادن در سیلوراستون ۲۰۲۲ تا الانم که از لکلرک درجدول جلوئه در کل ساینز در طی این سه سال بهتر از چارلز بوده و حقش بود بره روی پودیوم

  • Shayan85

   4

   4

   همین بچه درجه دو وتل عزیزت و عزیزمون 4دوره قهرمان جهان رو دوسال شکست داده هر چند من خودمم قبول دارم وتل اون همیشگی نبود
   ولی یه سوال ازت بپرسم چند بار همین فراری به فکر لکرک نبوده چندتا برد رو ازش گرفته؟
   چه کارا با وتل که نکرده بعدشم همین وتلی که میگی لکرک رو یکی از بهترین استعداد ها و قطعا یکی از3تای برتر حال حاضر فرمول یک لکرکه
   مقایسه ساینز با لکرک سطح خودتو پایین میاره عزیز چه مشکلی داری با لکرک به خودت مربوطه و راننده ای مثل لکرک رو پایین نیار 2021که اینقدر چارلز بدبخت کلی بد شانسی از دست دادن دوتا برد100رو که کاملا تقصیر فراری بوده دوتا پول با ماشین سوم گرید بزنی که فقط یه نابغه میتونه اینکارو کنه بعد تو میای ساینز رو مقایسه میکنی با لکرک ؟
   2022که لکرک لهش کرد ساینزو با اینکه کلی بازم فراری مسابقه رو خراب کرد با 5تا برد راحت
   انگلیس رو نمیدونی بهت بگم ساینز تو رادیو التماس فراری رو کرد تا بتونه یه برد بتونه بگیره لکرک بازم به هاچ رفت توی مونزا صد بار گفتم بازم میگم کند تر بود ساینز و فقط و فقط دفاع میکرد و لکرک هم چند وقتیه حال روزی خوبی نداره هیچ وقت دیگه ساینز با لکرک مقایسه نکن هیچ وقت

   • VETTEL FAN5

    2

    2

    سلام شایان این که فتل رو شکست داده در ۲۰۱۹ چندین امتیاز رو از سب گرفتن و باعث شد شکست بخوره
    توی۲۰۲۰ هم فتل در بدترین ورژن خودش بود
    ساینز در۲۰۲۱ هم لکلرک رو شکست داد پول هاشم که یکی تو باکو بود که اسلیپ استریم داشت و باعث شد پول بزنه
    در موناکو هم که رفت تو دیوار و نذاشت تایم دیگران کامل بشه
    در۲۰۲۲ لکلرک در مبارزه با وستپن بود و فراری هم پشتش بود
    البته قبول دارم چند برد رو از دست داد لکلرک اما امسال هم لکلرک حرفی برای گفتن نداشته دقیقا شده فتل ۲۰۱۹
    سیلوراستون هم هیچکس حتی به برد ساینز اهمیت نداد
    وقتی هم که پول زد تو مونزا مهندسش فقط بدوبیرا نگفت بهش انگار که ناراحت بود ساینز پول زده
    لکلرکم الان جزو سه تاست چون راننده درست حسابی نیست تو گرید بجز وستپن و نوریس و پیاستری
    و من مشکلی با لکلرک ندارم فقط میگم خودخواهه و رفتاراش مثل بچه است

   • hadi

    0

    0

    عالی👍

  • hamze .hn

   0

   0

   باید یه دستور تیمی می دادن که لکلرک از ساینز رد بشه برای دومی اگه نتونست تو دور آخر ردور میدادن دوباره به ساینز به همین راحتی نباید از هم تیمی که نشون میده سریعتر هست دفاع کرد متاسفانه گاراژ فراری خیلی ضعف تو تصمیم گیری داره در کل

 10. Shayan85

  2

  1

  وتل فن منم گفتم وتل اون همیشگی نبود ولی لکرک هم کم بخاطر فراری امتیاز ازدست نداد 2019 که میتونست بالاتر از مکس شه
  باید بهت بگم توی باکو همیلتون هم از بوتاس توو گرفت ولی نتونست پول بزنه موناکو به نظرم فقط مکس شانس گرفتن پول رو داشت که یکم احتمالش کمه بتونی مخصوصا تو اون سال ها دو نیم دهم رو جبران کنی ولی کل حرف من این بود که که مقایسه ساینز و لکرک یخورده دور از منطقه
  ولی خداوکیلی چجوری نوریس و پیاستری رو کنار مکس 😐😂شایدم من اشتباه متوجه شدم

  • VETTEL FAN5

   1

   1

   کنار مکس نذاشتم گفتم راننده بهتری هستن دراین نسل نسبت به لکلرک لندو خداییش درحد مکس هست اگه نگیم یه روکی درحدش باشه سب به هم ریخته بود بعد از قهرمانی از دست رفته توی۲۰۱۸ و خب هیچوقت اون سب قدیم نشد طبیعیه راننده ای که داره پیشرفت میکنه و جوان هست بیاد و سب رو شکست بده

   • Shayan85

    0

    0

    دوست داشتم اسمتو بدونم وتل فن اگر مشکلی نیست
    ولی واقعا لندو راننده خوبیه منکرش نیستم ولی تا حالا تو رقابت قهرمانی ندیدمش بخام دربارش نظر بدم با این حال بعیده به پای مکس برسه حتا چارلز. از هر لحاظی که نگاه میکنم پیاستری که فعلا درحد جکه
    لکرک رو به این دلیل گفتم که خیلی خوبه چون واقعا دیدم سرعتشو و کارایی که از دستش بر میاد مخصوصا تایم هایی توی کوالی ها میزنه دیوانه کنندس البته نه همشون ولی میت.نم از این بابت بی رقیبه اونم با این فراری که یکی از دشوار ترین ماشینای گریده بعد هم توی مسابقه درسته یه جاهایی زیاده روی میکنه ولی خوب با این حال به نظرم بعد از لوییس و الونسو فقط لکرک بتونه زورش به این مکس برسه جورج رو که اصلا قبولش ندارم لندو رو هم توی کورس قهرمانی ندیدمش حتا یدونه برد هم نداره فعلا نظری راجبش ندارم ولی امید وارم بتونه یه کاری کنه تا حداقل فرمول یک از این کسلی در بیاد

   • VETTEL FAN5

    3

    0

    سلام شایان عزیز
    خیر دوست من مشکلی نداره اسم من طاهاست
    لندو تا حالا ماشین رقابتی نداشته که بخوایم اون بالاحا ببینیمش اما اگر بخوای عملکردش رو بسنجی به نظرم فصل۲۰۲۲ و اوایل۲۰۲۳ رو ببین
    پیاستری چرا جوکه؟؟
    بهترین روکی بوده تو این فصل یا حتی۲۰۲۱ داشتیم واقعا عملکردش و سازگاریش با ماشین های فرمول یک قابل تحصینه
    راسل آندرریتده و فقط رسانه پشتشه وگرنه شکست های مطلقش تو گرندپری های اخیر از یه ۳۸ساله واقعا عجیبه معیارشو نشون داده که چقدر سطح پایینه
    درباره تایم های کوالی لکلرکم بگم که بابت پول زدن امتیاز بهت نمیدن تو کل مسابقات رو پول بزن اما بعدش توی مسابقه جز ده تای اول نباش بخاطر پولت بهت امتیاز میدن؟؟
    توی۲۰۱۱ سب ۱۱تا پول زد اما برو امتیازش رو دراخر سال ببین
    ماشین فراری هم به نظرم خوبه بد نیست باهمون ماشین ساینز مکس رو درجایی که انتظار بردمطلق ردبول هست در کوالیفای شکست میده شاید بگی باکو لکلرک این کارو کرد اما مکس تایمش. رو خراب کرد درباکو

 11. Shayan85

  0

  0

  خوشحال شدم طاها جان از صحبت باهات
  و اینکه ماشین فراری سرعت خوبی داره ولی گفتم طبق گفته راننده هاش یخورده از لحاظ اعتماد به ماشین و اینکه راننده بتونه بیشترین فشار و پوش ممکنه رو بیاره گفتم حالا اینو بیشتر توی سبک راننده ای مثل لکرک میشد مشاهده کرد که بیشتر میخاد روی لیمیت برونه

  • VETTEL FAN5

   1

   0

   بله قطعا اعتماد به ماشین مهمه دیدیم که توی بحرین وقتی به ساینز گفتن پوش کن گفت میترسم به اخر مسابقه نرسم
   چیزی که هست فراری خیلی وقته تو بحرانه روز خوش ندیده خیلی وقته باید از ریشه درست بشه که زمان میبره