فرمول یک ایران – فیا تصمیم گرفته است که بعد از عذرخواهی سباستین فتل، جریمه ای برای رفتار توهین آمیزش نسبت به چارلی وایتینگ، مدیر مسابقه فرمول یک در گرندپری مکزیک در نظر نگیرند.

بیانیه کامل فیا:

در اواخر گرندپری مکزیک، سباستین فتل راننده ی تیم فراری از لغاتی زشت و زننده در رادیوی تیمی استفاده کرده است و همچنین او به مدیر مسابقه فرمول یک، چارلی وایتینگ و رقیبانش توهین کرده است، این اتفاقات در زمانی که مسابقه به طور زنده پخش می شده است رخ داد.

بلافاصله بعد از این اتفاق، سباستین فتل از چارلی وایتینگ عذرخواهی کرد و از رفتار خودش پشیمان بود. همچنین او مبتکرانه، در نامه هایی جداگانه به چارلی وایتینگ و جین تاد، مدیر فیا، عذرخواهی اش را بیان کرده است و همچنین او بیان کرد که نمی خواهد با ورشتپن برخوردی داشته باشد و قول داد که سعی می کند این چنین تنشی هایی بین آنها ایجاد نشود.

با بازتاب این عذرخواهی صادقانه و تعهدی قوی، مدیر فیا تصمیم گرفت که اقدامی علیه آقای فتل صورت نگیرد.

فیا همیشه استفاده از کلمات زشت و توهین آمیز در موتور اسپرت را منع می کند و از همه ی شرکت کنندگان انتظار می رود که با احترام برخورد کنند و برای مردم، به ویژه نسل جوان الگو باشند.

سباستین فتل و دنیل ریکاردو

سباستین فتل و دنیل ریکاردو

همچنین فیا از این فرصت استفاده کرد و به همه توصیه کرد و گفت، اگر در آینده، اتفاقی نظیر آنچه در مکزیکو رخ داد، بیافتد، قطعا با جریمه انضباطی برخورد خواهد کرد.

6 دیدگاه

 1. Ali

  16

  5

  یعنی فتل قشنگ گفت غلط کردم تا اینا راضی شدن ?

  گرچه رفتار فتل درست نبود ولی خب باید بهش حق هم داد؛چون هر راننده ای در اون وضعیت انقدر عصبانی میشد.

 2. amir

  15

  0

  نه واقعا بیان محرومش هم بکننننن
  زهزشونو وارد کردن با گرفتن سکوی فتل
  دیگه لارم نبود حقشو گرفتن دیگه……………….

 3. ali911

  8

  0

  نه تورو خدا بیا جریمه کن. اصن به خاطر اون بچه کوچولو وتل اینکارو کرد. اگه سروقتش مث بچه آدم(بچه آدم) می رفت کنار اینجوری نمی شد. من با اینکه طرفدارشم قبول دارم اشتباه کرد ولی انصافا ریکیاردو هم تقصیر داشت 50 متر دیر ترمز کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید